Trhanie v spánku

lolita555
12. aug 2016

ahojte chcem sa spytat mam dvojrocne dieta, nas problem je v tom ze ked v noci zaspinka alebo aj poobede tak nas mika v spani. neviem ako to mam presne opisat aby ste ma pochopili ale ked zaspi normalne ho trha v spanku ako by sa stale lakal. mavame to s prestavkami urcite obdobie potom to zas prestane. bola som uz aj u doktorky robila nam stery vsetko v poriaku dala nam infakol a hylak a ako dvovod mi uviedla ze to ho plasia plyny v brusku a on sa toho laka. tento problem mame od narodenia s prestavkami ako som pisala. je to ale normalne nemate s tym niektora skusenosti, ja nepoznam osobne ziadnu maminu co by mala takyto problem. dost ma to stve lebo neviem co a tym moze byt a tie noci su desne aj doobedne spanky ked to mame a nehovriac o tom ze sa strasne bojim aby nemal nejaky vaznejsi problem . dakujem

siska25
12. aug 2016

Ahoj, ja ti konkretne neviem piradit, ale s oboma detmi som chodila na neuroligiu kym boli malicky a doktor sa ma pri kazdej kontrole pytal, ci sa v spanku este strhavaju,teda ci sa lakaju. Vraj do polroka je to ok, kedze nasim to same preslo,nepytala som sa, s cim to suvisi.

mummy01
12. aug 2016

@lolita555 zasla by som za neurologom urcite

xevulax
13. aug 2016

mozno ta ukludnim. moj manzel to ma od malicka a ma to vzdy ked zaspava. vzdy viem ekdy zaspal podla toho ze ho zacne trhat. je inak v poriadku. a moje deti to zda sa podedili po nom. tiez som si vsimla ze ich trha ked zaspavaju.

klara855
13. aug 2016

...odporucam ist k neurologovi- k dobremu neurologovi!!! Urobia EEG- cka, v bdelom stave, v spanku...., pripadne aj magneticku rezonanciu ....tym sa bud nejaka diagnoza potvrdi (aspon sa to zacne riesit), pripadne vyvrati a nic sa nedeje (malo by to casom zmiznut)...

verizienka
25. dec 2020

@lolita555 môžem sa opýtať, ci vám to mykanie prestalo? Máme ten istý problém a dcérkou.

malinoismum
25. dec 2020

@xevulax aj ja to mám moj sa na mne smeje že ma mata 😀🤣od mala malinká to mám.. úplne v pohode a určite by som neriešila neurológa ani nič podobne🙂)))) ale ty si maminka 🙂

lolita555
autor
26. dec 2020

@verizienka je to stara diskusia ,uz je velky moj syn normal vyrastol z toho prejde to.ak sa da treba spavat na brusku alebo boku

anel000
25. jún 2022

@verizienka dobry den, natrafila som na tuto diskusiu. Prave riesim rovnaky problem u svojej 10 mesacnej dcery... dost ma to vystrasilo. Mozem sa opytat ako ste u vas pochodili? Preslo to? Dakujem

verizienka
26. jún 2022

@anel000 ešte sa strháva. eeg neukázalo nič, bolo nám povedané, že niektoré deti majú problém plynulo prejsť z jednej spánkovej fázy do druhej, zvyknú sa takto strhávať. Vraj to vyzreje časom. Hlavne by som odsledovala, či je to len strhnutie alebo nejaké pravidelne pohyby a tiky. My sme sa báli epilepsie, ale zatiaľ sa našťastie nepotvrdilo nič.

anel000
26. jún 2022

@verizienka a mozem sa opytat, to eeg sa realizuje v spanku ci v bdelom stave?
No strhava sa, niekedy raz, niekedy 3x po sebe... v zavislosti asi aj kolko a akych vnemov ma cez den...inak nema tiky ci nejake pravidelne sklbania...

verizienka
26. jún 2022

@anel000 nám robili len denné eeg, v spánku nie.

andrejocka36
9. nov 2022

@anel000 zistili vám niečo cez eeg?

anel000
9. nov 2022

@andrejocka36 na ziadnom sme neboli, neriesila som to uz, prestala sa strhavat