Trasenie 9 mesačného syna

mia407
26. jan 2018

Ahojte.Mam taky problem,zacalo sa to uz pred 3 mesiacmi..maly ma 9 mesiacov a z nicoho nic tak navecer sa zacne triast,da pred seba ruky ma ich napnute a trasu sa mu,teda aj nozky a niekedy aj pozrie hore ale nema nepricetny pohlad..trva to tak max.2 sekundy a urobi to niekolko krat za sebou,ako keby mal svalovy krc..ideme k neurologovi,ze ci to nie je epilepsia.Mate tu s tym niekto podobnu skusenost??

mia407
autor
26. jan 2018

a nie ani necika ani nekaka pri tom..

janap76
26. jan 2018

Kojíte ? Môj mal tras asi ako 5-6 mesačný a pediatrička mi povedala nech začnem brať b complex forte a u nás to pomohlo. Bol plne kojený. Ak by to nebolo okamžite prešlo, tiež by som šla na neurológiu. Pre istotu. Všetko dobré prajem, nech je malý zdravučký 🙂

katrin21
26. jan 2018

No...vyzera to veru na epilepsiu...byvaju aj takw mikrozachvaty len ..presne ako opisujes

mia407
autor
26. jan 2018

@janap76 nie nekojim a z UM ma dostatok vitaminov.

mia407
autor
26. jan 2018

@katrin21 boooze toho som sa bala..uvidime na EEG,co nam povedia.ale cela som z toho vykolajena..vraj to byva aj z ockovania.este ze nas vcera ockovali😖

katrin21
26. jan 2018

Nezvalovala by som kazdy problem na ockovanie...
eEG nemusi nic ukazat..musel by mat prave vtedy ten stav...
Kamoskinmu malemu len obcas na par sekund tak divne padla hlavicka na hrudnik...a bolo to ono...nasadili liecbu a maly uplne pookrial aj psychicky..tiez mal okolo roka

mia407
autor
26. jan 2018

@katrin21 len zacalo to presne po 2.ockovani a ze pri epi sa neodporuca potom ockovanie,nakolko moze sposobovat zachvaty.citala som lekarske noviny.nemusi mat prave zachvat aby to eeg zachytil,ved najcastejsie byvaju zachvaty na vecer,to by museli vysetrovat deti iba vecer.len je toho vela druhov a su teda aj agresivnejsie a presne toho sa obavam..

katrin21
26. jan 2018

@mia407 to sa dieta hospitalizuje a pozoruje...napr. Zatazove testy- nedovolia mu spat- pod stresom sa moze z unavy vyvolat zachvat..a pod... Tak to vedia potom urcit.

aristka
26. jan 2018

Nenapadlo ta ,ze dieta sa jednoducho tak vzpiera ,pred tromi mes.ti zacal sediet ...mam najradsej robit samodiagnostiku a dedukovat a hadzat vinu na nieco ,co ani nemusi byt patologia .

mia407
autor
26. jan 2018

@aristka no asi tazko kedze otec je lekar a povedal sam,ze treba neurologa.a to iste mi povedal pediater.ja len hladam osobu,co ma nieco podobne a asi ked uz to bude epi,tak o ktory druh sa jedna.

katrin21
26. jan 2018

@aristka na diagnostiku navstivi neurologa..ona satu len pyta a je to spravne.. Kazda matka by si mala vsimat svoje dieta..a ked citi ze mozno nieco nie je ok radsej nepodcenit..pozri ake ma nozicky nasponovane neprirodzene a ked aj ocka prevracia 0bcas tak tiez by som na jej mieste chcela vediet ci to nieco je..a ked nie tak aspon bude moct pokojne spokojne spavat ze nic nezanedbala..

Lepsie ako nechat sa ututlat mamickami ze prehana a mozno neskor bude problem a vaznejsi..

mia407
autor
26. jan 2018

@katrin21 nie vysetruje sa ambulatne mi povedali na neurologii,plus krvne testy.o hospitalizacii mi nic nespominali,lebo viem,ze sa sleduje od 20 minut do niekolko dni.ale o tom aj pochybujem,ze by maly vydrzal iba len hodinu😂

aristka
26. jan 2018

@katrin21 pokial vidim ,dieta ma uz epilepsiu z ockovania
@mia407 budem rada ,ak po zdg.napises dg.,az nejaka bude.

mia407
autor
26. jan 2018

@aristka budem rada ak sem nebudes nic pisat,nakolko mas asi nejake depresivne stavy😉

mia407
autor
26. jan 2018

@aristka a mimochodom moje dieta je ockovane,nie som proti ockovaniu a ak chces,preposlem ti lekarske noviny,kde sama lekarka pise,ze ockovanie moze spustit zachvaty aj samotna horucka.a preto sa dalsie ockovanie neodporuca,co by ma mrzelo,nakolko nie som "bio matka" a schvalujem ockovania..co napaja na moju pracu,nakolko som v lekarni😚

babulina
27. jan 2018

kludne to moze byt predspankovy tras, do roka to samovolne ustupuje,aj nas syn to mal. je tu aj niekde tema.neboj nemusi to byt hned epi☺

bibistec
27. jan 2018

@mia407 nemusi mat prave zachvat ono ak tam nieco je na eeg to ukaze
Mmch a to mal po ockovani a neriesili ste to? Hned bolo teeba ist ma neurologiu, po ocko naozaj moze zacat epilepsia. Ale ak sa potvrdi dalej sa nesmie ockovat
Ale nemusi to byt ani epilepsia ale v kazdom pripade urcite na neurologiu chodte. Ja mam kamosky s epi resp jedna nemaju akoby klasicku epi ale.len nejake vyboje oni vobec neockovali esnte nesmu a ta druha co maju epilepsiu tak ockovali a nedobre zaxhvaty su horsie. Drzim palce

mia407
autor
27. jan 2018

@bibistec najprv mi tvrdila,ze to je jeho detska hra,ked som jej to hovorila po 2 ockovani.a teraz mi napisala listok na neurologiu a potom ze ideme ockovat.kukala som jak tela..hlavne ze jedna mudrlantka tu tvrdila,ze jasne urcite po ockovani byvaju zachvaty..a dakujeme🤗

kluska
27. jan 2018

@mia407 no ak to zacalo po 2 ockovani ako pises, tak je velka pravdepodobnost, ze pricinou je ockovanie, ked pojdes na neurologiu, tak ti to tam isto niekto spomenie, lebo tam mavaju vela pripadov poskodenych deti, ale na papier to to neda nikto.. mozno by nebolo odveci si pozriet pribalovy letak vakciny a nebuduce zvazit ockovanie.. pediatricka ti sama isto nepovie, ze to je z ockovania, na to si musis odpovedat sama bohuzial, oni su len od pichania vakciny a to co bude potom, od toho sa davaju ruky prec a riesia to len a len rodicia

kubkovamama
27. jan 2018

@mia407 naša ma 14mes a ako opisujes,to isté:sadne si,ručičky vystrie pred seba a zatrasie ju,ak má v dosahu dudel zúrivo doňho zahryzne pri tom trase,alebo zaskripe zúbkami.K dr.ideme až koncom februára,začalo to pred Vianocami a tiež až podvečer.Takze..neviem a počkám čo to nakoniec bude. Očkovania má základné. Ostatné som nedala.

lucylka25
27. jan 2018

@mia407 tak to máte z očkovania. Ja som homeopat a robím homeopaticky Detox po ockovani. Presne toto iste mala aj jedna mamička tu z MK. Tam sme urobili Detox z tých ockovacich látok a dali Homeoaptikum na to trasenie a pomohlo, pošlem Vám na ňu nick? Pripadne ak to budete chcieť liečiť Homeoaptiky, ozvite sa. Držím moc moc palce.

mia407
autor
27. jan 2018

@lucylka25 napisete mi spravu viac o tej liecbe?dakujem

deti95060810
27. jan 2018

presne tak, žiaden lekár to nedá na papier že niečo je z očkovania.... Prečo? pretože potom by si mohla pýtať od štátu odškodné...A určite by si nebola sama...my sme tiež vééééľmi podobný prípad... skončili sme katastrofálne.

deti95060810
27. jan 2018

@lucylka25 prosím, môžte aj nám poslať, my sme tiež taký podobný prípad...

bibistec
27. jan 2018

@mia407 drzim palce nech to nie je ono ale ockovat urcite nie nie su to srandy

prevenar
27. jan 2018

@mia407 ockovanie je velmi nebezpecne a neucinne ...ale ci je toto z toho , to ti nikto nepovie. poruchy z ockovania sa skor tykaju autoimunitnych problemov. v kazdom pripade treba zbehnut k neurologovi, nenechaj sa odbyt detskou. toto moze byt XY veci. mal by sa nanho pozriet odbornik.

mia407
autor
27. jan 2018

@prevenar hej ale epi sposobuje aj ockovanie.ked vidim ako to robi az mi to lame srdce.

senta_sofia
27. jan 2018

@mia407 svalovy tonus mu vysetrovali? Mozu to byt aj neepilepticke zachvaty. Prichadza to kedykolvek v priebehu dna? Zapisuj si suvislosti. Ako babatko sa neprehybal do luku?

mia407
autor
27. jan 2018

@senta_sofia par krat sa prehol ked zaspaval.vsetko fotim natacam.vacsinou na vecer ale dnes to bolo aj rano.nic mu nevysetrovali,teda neviem co v nemocnici ale jeho pediatricka nic.
A kolko krat som jej to hovorila.ze to je iba detska hra.

mia407
autor
27. jan 2018

dnes rano zasa a este aj pozrel ocami hore.skoda ze mi sem nejde video.