Trakčná skúška

minesasubu
8. jan 2023

Ahojte poradili by ste mi ci mate skusenost nejde o mojho syna ale o príbuzného , ktorý ma dieta batoľa

Chodia k pediatricke uz pol roka avsak ani pri jednej návšteve pedi nerobila tuto skusku , Mamicka to dnes vyskúšala doma sama len raz a dieta chytí prsty ale vobec sa neťahá zdvihnúť iba lezi
Nemam o tom nic moc naštudované iba ze sa to nema robit doma to vieme a uz to robit nebude ale ma obavy ze dieta vobec nereaguje iba lezi

zuzuliennka1
8. jan 2023

@minesasubu trakcnu skusku doma robit nesmie, nic z toho aj tak nezisti.
treba otvorit usta a opytat sa na poradni priamo pediatricky
(a vola sa to trakcna skuska)

minesasubu
autor
9. jan 2023

@zuzuliennka1 poradnu ma az vo februari a vieme ze sa to nema robit len ma zaujima ci sa s tym niekto uz stretol ze to dieta nerobi ani u pedi , fyzio a pod

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minesasubu
autor
9. jan 2023

@evivb super dakujem za odpoved 🙂

zuzuliennka1
10. jan 2023

@minesasubu to, ze to dieta nerobi, nevypoveda matke nic. Po prve, tu skusku sama dobre urobit nevie, po druhe - teoreticky tam naozaj moze byt neurologicky alebo pohybovy problem, cize tak ci tak to treba riesit na poradni, a pediatricka odosle na dalsie vysetrenia.

majla87
10. jan 2023

@minesasubu vidis to, a ja som si myslela ze je to skuska ako dieta pritahuje a drzi hlavicku a nie ze sa ma samo celym telom pritahovat do sedu (??)

zuzuliennka1
10. jan 2023

@minesasubu Dieta sa pri tejto skuske ani nema tahat do sedu. Absolutne nie. Takze uz len to, co ocakava tato mamina od toho testu, vypoveda o tom, ze absolutne netusi, co tento test vlastne ma testovat.
https://fb.watch/hYSVbTemcx/

minesasubu
autor
10. jan 2023

@majla87 je to skuska na posúdenie Dozrievania nervovej sústavy bábätka, test sa robí tak že si dieťa pritiahne za obe ruky z ľahu na chrbte smerom do sedu bud pediater alebo fyzio
Nasa pediatrička to robila od začiatku na každej poradni Čiže som sa ani ne zaujímala o to iba viem že sa to nemá doma robiť ale mamička o ktorej píšem sa o to dosť zaujíma keďže jej pediatrička to nerobí tak som chcela vedieť skúsenosti iných mamičiek ako to mali