Tmavo zelená stolica u štvormesačného bábätka. Poradíte?

zuzanajamriskova
9. feb 2013

maminky neviete mi poradiť môj drobček pije od zhruba troch mesiacov bebu pro 1 ale teraz sme dostali bebu HA tak som mu ju začala dávať? môžem aj sama od seba či mi ju musi oporučiť pediater? Pýtam sa preto lebo maličký má teraz stále takú tmavo zelenú stolicu..vodavú nie ....a asi aj bolesti bruška je nejaký uplakanejší....môže to byť z toho? Príkrmy ešte nedávame 4 ukončený mesiac bude mať až o týždeň....a ešte sa chcem spýtať kolko ml ste dávali vašim detičkám asi v takomto veku? Môj pije 150 viac nevypije lebo potom mi dosť grcká ale zase vydrží len tri hodiny bez jedenia? Nie je to málo aj v noci sa mi budí každé tri hodiny...dakujem za vaše rady...

zivika
9. feb 2013

urcite je to z toho, nasmu malemu dali bebu HA uz v porodnici a mal tmavozelenu stolicu az kym som mu v 3 mesiacoch nezmenila mlieko...a bola by som aj skor, keby mi pediatricka nezakazala, vraj preto, ze este nema dozrete trviace ustrojenstvo a zmena mlieka by mu neprospela...podla mna by mu prospela, lebo ako zacal pit ine mlieko, zo dna na den mal normalnu stolicu aj bolesti bruska ustupili...a preco si vlastne teraz zacala davat HA? ked nema problemy s alergiou, je to uplne zbytocne...takze som jednoznacne za vysadenie a vratenie sa opat ku neHA mlieku 🙂
co sa tyka mnozstva, to si uz nepamatam presne, ale papanie kazde tri hodiny je podla mna ok...radsej nech vypije menej viac krat, ako by mal grckat, ked spapa vela 😉

slniecko41
9. feb 2013

môže to byť aj tou bebou HA, ale aj že je hladný, zelená stolica je tkzv. hladová stolica, že dieťatko dostáva málo jedla...doporučovala by som zmeniť bebuHA na inú...ak aj potom bude stolica zelená, dieťatko má málo stravy.....

dadka28
9. feb 2013

takáto stolica je presne z mlieka HA...pijeme to aj my,je to normálne...myslím že je to v norme,ak papká tu 150ku..a aj keď viac,nevadí...viac nevypije ako bude potrebovať...napr moj malý sa nevedel dopiť,už som tu niekde aj písala..a teraz neviem do ňho natlačiť viac ako 90ml..ale prepokladám že to bude nechuť popri atb..tak vám držím palce.. 😉 😉

gabusa1975
9. feb 2013

Zelenu stolicu má od Beby,tam to aj píšu na plechovke.Ja som tiez netušila,ale doktor má upozornil,aby som sa nezlakla.