Tiky u predškoláčky

18. nov 2021

Ahojte, mate niekto skusenost s tikmi u deti? Riesili ste to nejako? Dcera zacala mat silne tiky… doteraz mala len take nevyrazne obcasne, a docasne, ako napr. posmrkavanie nosom a pod. No posledny mesiac je to ovela horsie (povedala by som, ze to zacalo po tom, ako prekonala covid, ale neviem ci to mam s tym spajat)… tiky su take vyrazne ze sa jej deti posmievaju a ona si nevie pomoct… pediater povedal, ze u deti to byva a mame byt trpezlivi, ze to prejde same… neviem sa s tymto “vyckavanim” stotoznit, nakolko dcerku to naozaj trapi a hanbi sa za to…

pribinak
18. nov 2021

Prečo nejdes s dcérkou k psychologické?

dejna_
18. nov 2021

Moja sestra má dvojčatá a jeden začal mať naozaj výrazne tiky až grimase tváre ktoré naozaj nevedel ovládať prevracanie očami gulanie očami.az extrémne ...mal to zo.stresu v škôlke a škole ...viem že bral lieky ale neviem či mu ich dala psychológicka alebo neurológ ...po tých liekoch tiky ustali dnes má 10 rokov a nemá žiadne tiky...opýtam sa jej a dám vám vedieť...inak pediatricky nad veľa vecami k tomu hlavou že všetko je ok a spraví sa ale niekedy fakt tomu treba pomôcť

hrabovo
18. nov 2021

Ahoj, na liečbu tikov je vhodný biofeedback, skus vygooglit, lepšie ako dáke tabletky a aj účinné. Nemusí to byt stres, môže to byť aj začínajúci tourettov syndróm, a to by som riešila.

savanna
18. nov 2021

Ach, jaj, ja by som asi tiez nevyckavala a isla by som za psychologom alebo neurologom. Lebo predsa len tiky mozu prejst, ale posmievanie a sikanu od deti si moze clovek so sebou niest az do dospelosti. Minimalne by vam ta psychologicka vedela poradit, ako sa s tymi posmeskami vyrovnat.

nerya
18. nov 2021

Chod s ňou k odborníkovi. Mám po 30 ale dodnes si pamätám ako mne mama na podobné len povedala nech prestanem, že uz si to všimol aj starký a nie je to pekné.. 🤷 isto sa aj sama cíti nepríjemne. Držím Vám palce nech si s tým poradíte ❤️

dejna_
19. nov 2021

Chodili k neurológovi .. určite to rieste nie je to sranda to dieťa nevie tie roky ovládať a budú sa stupňovať

ninusa221
19. nov 2021

Ja tiež poznam pripad dala jej lieky psychiatricka iba po nich spala no bola to čista katastrofa aj bola divná. Tak to cele vysadila funguje na CBD už je to bez tikov.

jaskolka
19. nov 2021

Chod s nou k neurologovi. Môže to byť len "niečo nevinne" co prejde, ale skôr môže ísť o Tourettov syndróm. Ten zvykne začínať v takomto veku.
Bohužiaľ, Tourett sa vyliečiť nedá, je to celoživotné ochorenie. Len sa s ním naučiť žiť