Testovanie štvorročného a 2,5 ročného dieťaťa

khuliniova
26. okt 2020

Ahojte.. Nenašla som presne info, popravde to ani moc nesledujem... Testovanie malých detí nieje povinne to znamená, že nikto nebude kontrolovať či test majú? Ide o skoro 4 ročne dieťa a 2,5 ročne.. Ak sa nedám testovať som 10dni v karantene... Čo to znamená pre deti ak na testovanie nepôjdu? Ďakujem.

mmmkkk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonah73
26. okt 2020

len deti nad 10 rokov sa odporuca testovat. nasa 14r ide aj ked na pcr test. mensia 9r nejde na ziadny. pojde len v pripade ak bude niektori z nas troch pozitivny.

tosomja
26. okt 2020

@simonah73 odporúča, čiže nemusí? Moja má 10r a ja nechcem ísť, no kvôli dcére idem, aby mohla ísť do školy

simonah73
26. okt 2020

@tosomja pisu ze do 10 rokov, neviem ci je to vratane 10

khuliniova
autor
26. okt 2020

Čo sa odporúča viem ale netuším čo to znamená v praxi... Ak to nieje potrebne a nehrozí žiadne sankciovanie ich tam nebudem ťahať...
@simonah73 nezáleží to skôr od toho aký ročník vaše dieťa navštevuje? Či prvý alebo druhý...

simonah73
26. okt 2020

@khuliniova myslis asi stupen, lebo moja mensia navstevuje treti rocnik a ma presne o mesiac 9 rokov. je to skratka vsetko aj tak na hlavu postavene. v kazdom pripade mensie deti ako 10 rokov nemusia byt testovane, a napriek tomu chodia do skoly, starsie deti maju byt testovane, ak nebudu tak mali by trcat 10 dni doma, co je vlastne jedno, lebo distancne studium. takze o com to je? ze vsetkych okrem deti otestuje a tie mozu dalej veselo roznasat virus, kedze byvaju vacsinou bezpriznakove.

kristiii
27. okt 2020

Presne ani ja som nepochopila túto logiku, deti čo sú v kolektíve nemusia byť testované a tie čo sú doma áno. Inak tiež neviem či syn musí alebo nemusí ist, keď ma 10. Všade sa píše len do 10/od 10 ale nikde som nenašla či vrátane

khuliniova
autor
27. okt 2020

@simonah73 áno myslela som stupeň, len som nedopisala... No logiku tu nedáva toho viac 🤷‍♀️🤷‍♀️

dwightvb
27. okt 2020

ved to dava logiku ze DO 10 nemusi a OD musi. To znamena ze 10 rocne dieta musi mat test

kristiii
28. okt 2020

@dwightvb tu je, že pre deti nad 10 rokov bude platiť zákaz vychádzania, ale pri tom je testovanie určené pre deti od 10 rokov, takze až takú logiku to nedáva

elviku11
28. okt 2020

@khuliniova
"Na testovaní sa nemusia zúčastniť deti do 10 rokov. V prípade záujmu rodičov však prísť môžu, ale minister to z hľadiska vyťaženosti kapacít neodporúča."

elviku11
28. okt 2020

male deti nikto nebude kontrolovat ci maju test ci nie. A aj tak budu mat zdravotnici co robit, aby otestovali vsetkych dospelych, fakt im netreba pritazovat este malymi detmi. Zbytocne by si predlzovala rady

zafir01
28. okt 2020

@kristiii mne to logiku dáva. Ak budú rodičia negatívny a ich deti do 10 rokov pozitívny, rodičia musia doma ostať pri nich na OCR. Co štát asi nechce. Tak ak sú deti najviac bezpriznakove a teda tichý prenášaci, prečo ako jediný môžu chodiť do škôlok a škôl.

kristiii
28. okt 2020

@zafir01 to je jasné, že z pohľadu štátu a ušetrených peňazí je to premyslené, ale reálne sa musia testovať deti, ktoré sú uz aj tak doma a tie čo sú v kolektíve nie. Ale mňa skôr zaujíma to či ten 10-rocny musí ísť na testy, keď v pokynoch je, že až deti NAD 10 budú mat zákaz vychádzania bez testu.

martul
28. okt 2020

@tosomja 10 ročná musí mať test, a do školy akej? Veď 10 ročná už je na druhom stupni a ten má dištančné.

dzina007
28. okt 2020

@martul noe vsetky deti 10 rocne su na druhom stupni.
Su deti s odkladom skolskej dochadzky alebo im nevychadzLi roky a tak do 4 rocnika nastupovali ako 10 rocne alebo dosiahli vek 10 rokov v priebehu septembra oktobra.

zafir01
28. okt 2020

@kristiii nemusí.. Môj ma 9 rokov a 2 mes. Povedali, že nemusí.

modrytulipan
28. okt 2020

@kristiii Keď má 10 rokov a jeden deň, už má nad 10 a mal by ísť.

jana005
28. okt 2020

@tosomja
@simonah73
@khuliniova
@kristiii
@dwightvb
@elviku11
@zafir01
@martul
@dzina007
@modrytulipan
Dievčatá, pozrite, čo som našla.
Teším sa, lebo mám doma 10 ročnú štvrtáčku 🙂

Majú tam síce chybu, má tam byť napísané druhý stupeň, ale nič to nemení na tom, že na testy nemusia ísť, ak chodia do štvrtého ročníka

simonah73
29. okt 2020

@jana005 ako hladam, tak hladam, ale neviem to tam najst. mozes dat priamo link na tu stranku. teda viem, ze je to somzodpovedny.sk ale priamo podstranku.

jana005
29. okt 2020

@simonah73 iné opakujúce sa otázky, tam to je

simonah73
29. okt 2020

@jana005 dakujem, tak uz som nasla 🙂

jana005
29. okt 2020

@simonah73 ale zbytočne som sa tešila, nám akurát došlo na edupage, že keď chce desať ročné dieťa nastúpiť v utorok do školy, tak potrebuje mať test :(

simonah73
29. okt 2020

@jana005 akoze skola je viac ako tato stranka? inak aj mne moja hlasila ze ak sa nepojdeme testovat alebo budeme pozitivni musi zostat doma 10 dni bez online vyucovania. zatial som v rozpolozeni, ze nebudem informovat skolu o tom ako dopadol moj test. necham rozhodnutie na mladu ci zostane doma alebo nie a bude sa ucit doma. aj tak je starsia doma.

jana005
29. okt 2020

@simonah73 naša škola od rodičov test nevyžaduje.
Podľa mňa oni o tom nevedia, že stvrtaci nemusia mať test. Lebo všade píšu, že desaťročné deti musia mať a o tom nie je nikde ani zmienka.
Ja som to včera našla len náhodou. Posielala som to triednej, ale pochybujem, že sa niečo zmení.
Ale mám sto chutí poslať link na tu stránku riaditeľke,nech zmení svoje rozhodnutie