Teploty do 39 u 1-ročného dieťaťa.

mary39
17. aug 2019

Ahojte, v stredu podvecer dcerke zacali teploty do 39 v intervaloch 4-6 hodin. Davam jej na striedacku Nurofen s Paralenom. Lieky jej zaberaju aj po vyse hodine pomalicky a dcdrka sa dost trapi. Vcera sme boli u zastupujucej lekarky (nasa ma dovolenku) a ta povedala, ze to nic nie je, ze len daky virus. Dcerke spravila crp, visla hodnota 8 (nevyznam sa v tych hodnotach). Len trosku pokasliavala, ale vcera na vecer to uz bolo viac kaslu. Teploty stale neustupuju a ja uz zacinam mat obavy, do kedy sa moze tak male dieta takto trapit. Neviem ci ist na pohotovost s nou este dnes, alebo dalej cakat... Normalne je to stastne usmievave dietatko, ktore si rado a pekne pospinka. No teraz sa jej neda poriadne ani to.... Mate niekto skusenosti s takymto virusom? Moze to byt len virus, alebo mam predsa len navstivit este pohotovost?

miriambbb
17. aug 2019

Moj syn mal nedavno tri tyzdne adostal tuto teplotovu virozu, prvy den do 39, neskor uz menej, ale trvalo to 4 dni a ja som zo strachu prisla o pat rokov zo zivota... konzultovala som aj s neonatologickou v martine, vraj je teraz taka viroza aj u nich. Maly to mal ale bez kasla, takze len nadalej striedat nurofen a paralen. Crp mal 8, na druhy den dokonca negativne

klaudia_kaja
17. aug 2019

@mary39 ahoj . Crp 8 to je nič, môže to byť vírus, a predsa to môže byť aj so zubou, my sme mali niečo podobné... Bolo to strašné, vysoké teploty, kašeľ, sopel... Len horšie že nám nikto crp nevzal, tu u nás všetko dosť zanedbávajú a jediné čo bola doktorka schopná povedať, že sú to zuby. Ak to neprejde do 48hodin isto by som šla znovu na pohotovosť, teploty pretrvávajúce dlhšie ako 48 hodin nie je zo zubov.

arcticcode
17. aug 2019

Prerez zemiak na polovicu, osupaj a daj mu do ruciek. Babkovska rada, ale zabera

sapetka
17. aug 2019

Ak by nepresli teploty cez vikend isla by som ku dr nech urobi vytery

klara0431
17. aug 2019

Ked mala moja dcéra ako 1 ročná teploty nad 39 a zastupujúca doktorka vravela, ze sú zo zuby, isla som na pohotovost a tam zistili, ze ma zapal močových ciest.. odvtedy stále ked je chorá, trvám na tom, aby jej skontrolovali aj moč.

sapetka
17. aug 2019

@klara0431 no presne aj moc som zabudla napisat nam ked maly teplotoval tiez moc, sedimentacia ale my sme mali zly askultacny nalez.

miriambbb
17. aug 2019

Presne tak, prve co kontrolovali, bol moc. Dokonca ma zbuzerovali, ze ako tretorodicka mam vediet, ze sa na pohotovost chodi uz s mocom 🤷🏼‍♀️
Znamej znama si nevsimla zapal mocovych u malej, liecila ju na ine a dostala sepsu

mary39
autor
17. aug 2019

Toto je moje druhe dietatko, tiez si myslim, ze zo zubou teploty netrvaju takto dlho. Moc ani len neskusala brat a ani sa nan nepytala. Dcerka je narodena v 34tt, tak mam o nu akosi v podvedomi este vacsi strach. Zatial bola chora len raz. Ma hlavne potravinove alergie, dokazanu bkm a na dalsie ideme na testy na konci augusta, lebo sa vyhadzuje z viac veci. Aj teraz ma vyhadzanu tvaricku

stanulienkat
17. aug 2019

Davaj casto pit,sleduj vedomie. Podaj liek od teploty. K lekarovi sa chodi,ked teplota neustupuje 2-3 dni. Sleduj mocenie,brusko.

mary39
autor
17. aug 2019

@stanulienkat no teplotu ma od stredy podvecera, u doktora som bola vcera, lebo isiel vikend, nech nemusim pohotovost a aj tak to vyzera, ze mi to nie je moc platne a na pohotovost budem musiet

stanulienkat
17. aug 2019

@mary39 sorry,stredu som si nevsimla. Ak budu trvat teploty,isla by som aj ja na pohotovost. Mas dobry teplomer,alebo ten bezkontaktny? Tie su na dve veci.

mary39
autor
17. aug 2019

@stanulienkat mam 3 bezkontaktne a aj teplomer do ritky a aj citim, ze dcera uplne hori. Sem-tam odmieta vsetko, aj jedlo aj pit, vcera sa stalo, ze som jej davala striekackou aj na silu

sapetka
17. aug 2019

@mary39 chod na pohotovost radsej

martina2309
17. aug 2019

Co sa týka toho moču, mal by sa kontrolovať pri teplotách (k nášmu lekárovi musíme pri teplotách automaticky nosiť moč na vyšetrenie) , no podľa mňa keď vám urobili crp, zápal močových ciest by nemal hroziť, nakoľko crp ukazuje zápal v tele a vtedy sú hodnoty omnoho vyššie. Tak to aspoň viem ja, môžem sa mýliť.

mary39
autor
17. aug 2019

@sapetka no naposledy mala rano o 5:15 38,8. Teraz spinka, pred chvilou kaslala ale spinka dalej. Uvidime do poobedia. A mam teda aj moc vziat?

mary39
autor
17. aug 2019

@martina2309 no ved ano, ale z niecoho tie teploty asi ma. Iba raz som sa stretla, ze teploty nemali dovod, aj to pri synovi ked mal siestu chorobu a tie netrvali ani tri dni. Ako prisli, tak aj odisli

sapetka
17. aug 2019

@mary39 ak sa ti podari urcite zober

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mary39
autor
17. aug 2019

@peter952 z ockovania to nie je, naposledy bola asi v 7 mesiacoch a najblizsie nas caka v septembri

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina2309
17. aug 2019

@mary39 ja netvrdím, že ich má z ničoho, ale že kvôli crp to nevyzerá na zápal

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taga
17. aug 2019

@mary39 môže to kľudne byt siesta choroba, tri dni vysoké teploty a potom vysyp. Teraz niečo ide vzduchom, aj náš mal vysoké z ničoho nič, plus vysyp, tiež nám povedali že vírus. Pokiaľ ma tvoja také nízke crp tak pravdepodobne nemá v tele zápal, práve tam by sa ukázal.

aja437
17. aug 2019

Ahoj ja mám toto iste dnes u 1,5r a 3,5r vysoké nad 39horucka a strašne ťažko ide dole. Ten starší to lepšie znáša a ten mladší horsie. Ale okrem toho im nič nieje. Tak som v zvedavá čo bude zajtra

mary39
autor
20. aug 2019

@aja437 ahoj, tak u nas to je nakoniec 6 choroba. Len horucky trvali az 5 dni, lebo sa jej do toho aj zubok zaplietol. Vcera sa vyhadzala na telicku

mary39
autor
20. aug 2019

@taga je to predsa ta 6 choroba, aj ked horuckovala azv5 dni,len jej vcera aj druhy zubok vykukol a sa vyhadzala komplet na telicku

mary39
autor
20. aug 2019

Prosim Vas moze byyt 6 choroba, aj ked sa dcera uz dnes vyhadzala aj na tvari, rukach a nochach. Je vyhadzana uz na kompletku 😥