Teplota u synčeka po návrate zo školy

tehotna40
13. okt 2023

ahojte žienky, synček prišiel zo školy, teplota 38,5. Dala som mu paralen sirup a teraz po hodine mu ide teplota stále hore uz ma 39.1. Este sa mi toto nestalo. Môžem mu ešte niečo podať ? Alebo len obklady? Zatiaľ som dávala len na čelo.

lucka_ke
13. okt 2023

Nurofen striedať s Paralenom po 4 hodinách, v medzičase zábaly alebo vlažná sprcha

dzulli1980
13. okt 2023

Za mňa sú už sirupy pre takto veľké deti slabé ... kľudne 1/2 Paralenu 500 (ja už dcére - je druháčka, tak dávam).

tehotna40
autor
13. okt 2023

@dzulli1980 synček ma 6. Dala som sirup podla dávkovania a váhy, 16 ml.

nikpa
13. okt 2023

@tehotna40 6 ročnému sirup? Veď mu daj polku z 500mg paralenu. Alebo 2 žuvacie nurofeny.

mamatroch
13. okt 2023

@tehotna40 fakt uz davaj tabletky. Ak nevie prehltnut, rozdrv medzi dvomi lyzickami na prasok, par kvapiek vody k tomu a zapit vodou normalne. Ja davam skoro 5-rocnemu 250 mg Paralenu (ma cca. 20 kg). Moj mava i cez 40 ⁰C.
Pripadne Nurofen byva i vo forme zuvacich tabliet 100 mg, tie mozes dat dve naraz, su cca. ako stolverky na zuvanie a byvaju i tablety rozpustne na jazyku.
Nuro a Para striedat po 4 hodinach.
V izbe aspon vetracku, iba tenke pyzamko / tricko, prikryt ak vobec, tak len zlahka.
A vela tekutin, bez toho ani lieky nezaberu.
Ak treba zrazit teplotu skor, urob zabaly ci vlaznu sprchu, nie vsak ak ma studene koncatiny, vtedy najskor zahriat koncatiny!!!
Pri zabaloch sa chladi trup, nie koncatiny!!! Dat obklad na celo nestaci, to je skor pre lepsi pocit, ci pri bolesti hlavy ako efektivne.
Zabaly 3x po sebe a vydrzat aspon 5-10 min zabaleny. Na zem nepremokavu podlozku, na nu sucha osuska a na nu mokra vo vlaznej (nie ladovej!) vode namocena osuska / uterak. Dieta na to daj lahnut, zabal do mokrej, do suchej a treba vydrzat. Popritom mu mozes vlaznym uteracikom este tvar osviezit, to nasi mali radi (na rozdiel od zabalov). Zabaly vzdy pomozu, ak su robene spravne, netreba sa ich bat. Detom sa nepacia, ale pomozu 😉

tehotna40
autor
13. okt 2023

@nikpa
@mamatroch ďakujem za rady. Vysielam muža do lekárne.

ibrunova
13. okt 2023

@tehotna40 k liekom veľa veľa čaju, inak nie je z čoho potiť a teplota stúpa.

tehotna40
autor
13. okt 2023

@ibrunova uz vypil vyše pol litra čaju a pije aj vodu, teplota trochu klesla a teraz znovu stúpa.
Ďakujem za rady

beata_k
13. okt 2023

@tehotna40 Teplotu mozes znizit aj tak, ze otvoris okno. Ak nechces davat zabal. Mne to pride setrsnejsie. Uz som tak znizovala teplotu.