Teplota u dieťaťa po návšteve zubára

3. sep 2023

Ahojte, bola som s malým u zubára na pečatení zubov, je to neinvazivny zakrok. Dnes ráno sa zobudil horúci. Myslite, že to súvisí s návštevou zubára?

kristinka92
3. sep 2023

nie

autor
3. sep 2023

@kristinka92 myslela som to tak, či to mali dobre vydezinfikovane, či mu nemohli zaniesť nejakú infekciu napr

lonely66
3. sep 2023

nie.

lonely66
3. sep 2023

a k teme, z viacerych stran teraz pocuvam o horuckach, aj v mojej rodine, dokonca aj dospeli maju 1-2 dnove kratke virozy s horuckami. zrejme to sposobilo to ochladenie v kombinacii s nejakym virusom. ani nevies, kde chytis, nechodite predsa v skafandri 🙂

mogaa
3. sep 2023

kludne to mohol chytil u zubára....ale vírusy sa prenášajú hlavne vzduchom...stačí že pred vami tam bol človek s virózou a už je to tam.....vírus väčšinou vdýchneš a stačí sa prejsť po Kauflande.....nemyslím si ale že to bolo kvôli zlej dezinfekcii to by chytil skôr baktériu ako vírus.....

kristinka92
3. sep 2023

@mogaa všetky nástroje sa vyslovene sterilizuju, nie len dezinfikujú. keby to bolo tak že u zubara mozes niečo chytit z nástrojov, tak by sa nikdy nemohli ošetrovať pacienti s hepatitidami, hiv a podobne. stačí sa pozriet ake sú momentalne zmeny počasia, stúpa chorobnosť čo je normálne. ale obyčajná návšteva zubara kde sa spraví len pečatenie s tou teplotou nič nema.

zuza265
3. sep 2023

Podla mna isto nie. Neviem ako by to tam dieta chytilo kedze je to takmer sterilne prostredie. To skor cestou alebo niekde v obchode alebo od vas.

mogaa
3. sep 2023

@kristinka92 ja so ale nepísala že je to z nástrojov.....a ano mohlo chytiť vírus aj u zubára, rovnako ako ho mohlo chytiť kdekoľvek v čakárni, či v obchode, kdekoľvek kde bol predtým infekčný človek....vírus sa prenáša hlavne vzduchom, stačí ho vdýchnuť a ak je oslabená imunita, začne sa rozmnožovať....

iwesska
3. sep 2023

Nas sused chytil u zubara Covid. To bolo v case,ked sa robilo z domu. Isiel len na preventivku,nikam inam nechodil,takze si bol isty,ze to ma odtial. Tak ak nieco chytil,jedine od ineho pacienta,nie z osetrenia.