Teplota u 7-týždňového bábätka

15. aug 2022

Ahojte. Drobec ma od dnes teplotu 38, teraz večer 38 , 5.
Merala som v konečníku, aj som odratala 0.5 stupňa.
Ma iba 7 týždňov. Pediatricka povedala, až keď bude mať 40 dat čipok. Dávam aj zábaly a nepomáha.
Ako mu ju ešte zraziť?

e1i
15. aug 2022

Pri tak malom babatku by som cipok dala.

petko81
15. aug 2022

Daj čipok lepšie terás keď ma 38.5 ako keby mal 40
Je maličký

lorin29
15. aug 2022

V žiadnom prípade nečakať do 40....to co je za pediatricku😡
Až mi tlak stúpol normálne ze dokáže povedať ze čakať do 40🤦🏻‍♀️

petamich
15. aug 2022

40? a nechce aj febrilne krce? pri teplote 38-38.5 mi kaze pediatricka davat antipyretika, u nas najviac zaberal cipok a jemne ho sprchovat a znizovat teplotu vody (vas je ale malicky, zabaly su asi lepsie)

autor
15. aug 2022

@petamich
@lorin29
@petko81 ja sa tak modlím nech mu klesne.

mucuinka
15. aug 2022

A vy ste boli aj u lekarky alebo len telefonicky konzultovala? Pretoze ak to bolo len po telefone, je to take malinke babatko, ze by som sla na pohotovost. A teplotu by som tiez uz znizovala. Drzim palce nech je to cim skor prec

autor
15. aug 2022

@mucuinka práveže iba telefonický som sa rozpravala

anavixy
15. aug 2022

Znižujte teplotu určite antipyretikami ked bude mat 38,5 a viac po odratani, budte s babatkom koza na kozu, to pomaha na teplotu tiez, vela tekutin (ak je dojceny ponukajte casto, ak je na UM mozete aj dojcensku vodu ponuknut).
Na pohotovost by som nesla, ak mu nic ine nie je aktualne a teplota po liekoch klesne, bud zajtra k pediatricke, alebo ak teploty prejdu ani tam. Vy ste ako na tom, covid nahodou? (ja som tiez zistila ze ho mam az ked malej vyslo pozit pcr)

luliu
15. aug 2022

Určite nečakať a dať lieky keď bude mať 38-38,5

nikpa
15. aug 2022

V žiadnom prípade nesmie vystúpiť na 40. Keď pojde cez 38,5 znižuj s liekmi. Keď nepomôže tak kľudne do vaničky vlažnú vodu, pomaly od nôh ho ochladzuj ale len po ramená, hlava sa nenamaca alebo pod sprchu na pár minút ho daj. Takéto znižovanie väčšinou rýchlo zaberá. Keď budú teploty pokračovať, treba chytiť moč a odniesť zajtra na kontrolu. Môže mať zápal močových ciest. S takým malým bábätkom by som išla aj tak zajtra k dr keby teploty neustupovali. A ešte jedna vec, dávaj mu často piť, ak kojis tak mlieko ak nie, tak vodu.

petricka22
15. aug 2022

40? To by som uz volala sanitku. Urcite daj cipok, ak je babo malinke tak daj len polku, del cipok po dlzke.

jazula
15. aug 2022

My dávame sirup, keď je nad 38. Ja som dávala aj často prsko a kontakt koža na kožu.

anavixy
15. aug 2022

@petricka22 ale no to hadam nie 😅😅

petricka22
15. aug 2022

@anavixy Neviem, co je na tom take smiesne… ja sopliky a kasliky neprezivam, ale teplota nad 40 je pre mna velky strasiak…
Kludne napis svoje riesenie, to by ma zaujimalo viac, ako tvoje vysmievanie.

luliu
15. aug 2022

@petricka22 riešenie je zrážať teplotu, čo myslíš, že by robili v nemocnici? 40 nie je stav na sanitku

anavixy
15. aug 2022

@petricka22 ja som uz riesenie pisala a ako detska sestra si za svojim riesenim aj “vysmechom” stojim 🙃 ine je ked teplota nereaguje na antipyretika, dieta odmieta tekutiny, ale ani vtedy by som zachranku nevolala.. uprimne som si naozaj myslela ze to je nadsazka 🙊

domiklik
15. aug 2022

Ja som so 6 týždňovym dieťaťom pri teplote 38 stupňov putovala rovno do nemocnice, zápal obličky, a dobre ze sme prišli ešte relatívne skoro... Na tvojom mieste by som išla radšej rovno na pohotovosť a dohľadnej budúcnosti vymenila pediatricku

autor
15. aug 2022

@anavixy nechce vôbec spinkať, plače, od poobedia riadne nespinkal,teplota klesla po hodine podania čipku na 38,2

anavixy
15. aug 2022

A pije, dojcis? Močí? Nejaké iné príznaky, soplik, kasel..? Mojej dcere klesla teplota vzdy o stupen az po 3 hodinach 🙄 skusali ste aj koza na kozu a tak ho upokojiť?

autor
15. aug 2022

@anavixy ano kojim, pije, už mi pomaly vypije z prsníkov vsetko, často ho prikladám. Už ma 37,5 , bože teším sa z toho. Len sa mu nedarí zaspinkať.

autor
15. aug 2022

@anavixy nemá ani kašeľ, ani soplik a cika.

jazula
15. aug 2022

Mne takto pri teplotovaní (u nás šiesta choroba) zaspala až v nosiči, resp na rukách. V posteli bez šance..

lienka.7
15. aug 2022

Daj čipok uz teraz, načo ho chudacika trápiť?
Ma sa davat nad 38, plus potom aj zábaly. Striedať paralen a nurofen.
To co mas za pediatricku preboha🤦‍♀️

anavixy
15. aug 2022

Super 🙂 najblizsie mozes dat ten isty cipok po 6 hodinach od podania, inu ucinnu latku v pripade vysokej horucky aj po 4 hodinach. Dala si polku cipku?
Snad ho učičíkaš v náručí, alebo na prsníku keď mu klesla teplota, mohlo by mu byť už lepšie a podariť sa 🍀

kathak
15. aug 2022

Tak u nás to bol zápal močových ciest, a pritom normálne pil, ničil, len vysoké teploty, nám, ale pediatrička hneď pozrela moc a hneď do nemocnice , ale to tá nechcem strašiť, len určite treba ísť s tak malým babatkom

autor
16. aug 2022

@anavixy nakoniec zaspinkal na rukách, v noci spinkal mal 36, len teraz ráno mu už stúpla na 38. Ale ideme k pediatricke, tak teda uvidíme co nám povie.

anavixy
16. aug 2022

Snáď vyšetrí dobre, daj vedieť 🙏

autor
16. aug 2022

@anavixy lekárka ho vyšetrili, dýchanie čisté, crp v norme-žiaden zapal, zobrala moč na rozbor-vysledok zajtra. Teplota klesla na 37,7 bez čipku. Ale je stále nepokojný, zaspinka tuho a za nejakú chvíľku sa zobudí na plač. A takto stále dneska. Neviem ci ho niečo bolí, či brusko.

anavixy
16. aug 2022

No tak aspoň niečo… chúďatko, nech mu je rýchlo lepšie 🍀

kathak
16. aug 2022

Nech sa rýchlo vyzdravie drobatko 🍀