Teplota u 6-mesačného bábätka

beatrice1111
31. aug 2022

Ahojte dnes všetko Ok mám 6 mesačnú dcérku poobede chcela spať tak som ju dala spať, po pól hodine sa zobudila ale vyzerala že chce ešte spať tak znova som ju dala na hodinu a keď sa zobudila sa mi zdala nejaká horúca ma teplotu 37.9, poradíte čo mám robiť? Stále plače a keď je na prsníku je dobre. Zuby ešte nemá, ďakujem

anavixy
31. aug 2022

Zatiaľ nič, len merať o pol hodku-hodku. Zrazat antipyretikami az pri 38,5, ak by bola nepokojna tak min nad 38. Mozes v pripade potreby striedat Nurofen a Paralen à 4 hod, alebo jednu ucinnu latku po 6hod. Nad 39 je vhodne pridat aj fyzikalne chladenie (vlazne zabaly, sprcha). Nurofen davkuj vzdy vaha/2 v ml.
Je potrebne aby dieta pilo dost tekutin, dojcit casto, na prsniku sa aj upokojuje aj pije, to je uplne idealne a este lepsie by bolo keby ste pri tom koza na kozu (ona len b plienke, ty bez tricka, prikryte sa lahkou prikryvkou.
Ak pije dost, ma dostatol pocikanych plienok a horucka bude dobre reagovat na lieky, netreba panikarit. Moze to byt nejaky virus, dva-tri dni teploty a potom vysev, alebo zuby, alebo kovid, alebo hocico…
Telotu idealne meraj v konecniku a nezabudni vzdy odcitat 0,5 stupna.

letter
31. aug 2022

Ešte k vyššie nepísanému by som možno pridala kontrolu teploty počas spánku, nielen keď je dieťa hore.. plus pozor na febríné kŕče, netreba panikáriť, všetko sa to dá zvládnuť