Teplota u 2-ročného dieťaťa

natalka2230
20. feb 2024

Ahojte, dcérka 2 roky má teplotu doma mám len nurofen čipky ..o 20:00 som jej dala a teraz 00.40h sa jej zas zvyšuje ..ubehlo len 4 hodiny počkám do 1:00h? A dám jej čipku neublížim jej ? ...keďže nemám scim striedať nurofen.
Nurofen sa podáva znova po 6 hodinach tak neviem čo mám robit.....

natalia912
20. feb 2024

@natalka2230 ahoj...skús ju vyzliecť a dať si ju na seba "telo na telo" ...keď bolo u nás veľmi zle,že lieky nezaberali, tak toto zvyklo pomôcť

klejkaez
20. feb 2024

@natalka2230 ale kdeze v prípade neustupujucej horúčky už po 4 hodinách môžeš. Bez problémov.
Nám tak v nemocnici u ročného riešili horúčku, u dvojročné tým dupľom. Vzdy po 4h dám opäť.
A pomoze to i keď postupne 🙏

natalka2230
autor
21. feb 2024

@klejkaez idem jej dať diky moc .. dcérka nemáva teplotu a NATO že má 2 roky teplotu mala iba raz v živote takže je to taka blázniva noc teraz...

natalka2230
autor
21. feb 2024

@natalia912 vyskúšam diky za radu

nelca0510
21. feb 2024

@natalka2230 nurofen najskôr po 6 hodinách. Treba mať 2 účinné látky doma

jana_eyre_2
21. feb 2024

Nemáš ani dospelácky Paralen? Totiž z toho sa celkom dobre poli aby bolo tak 125g pre dieťa jej veku/váhy.. rozdrveny by si mohla dať v sirupe či čaji.. ale už si asi dala nurofen, raz to nevadí dať aj skôr, len to nesmie byť často.. nám sa stalo pri prvom dieťati že keď sme striedali lieky, tak manžel sa pomýlil a dal dva krát tu istú účinnú látku.. vtedy sme spanikarili a sli sa pýtať do lekárne, kde nás ukludnovali že sa nič nestane 🙃 skore uzdravenie želám..

nwnw
21. feb 2024

@natalka2230 mozes aj na rukach osprchovat vodou takou skoro teplou.

patka06
21. feb 2024

Nepíšeš akú má teplotu, ako stúpa a či je nutné ju znižovať po 4 hodinách.
Pri chorobe, najmä virozach nie je treba hneď teplotu zrážať na normál - teplota je "užitočná", telo sa vtedy bráni proti vírusu.
Teplotu treba znižovať hlavne prirodzene - veľa tekutín, ľahké oblečenie, dobre vetraná miestnosť, v spánku nezakrývať.
AK stúpne k 38,5 dávam lieky.

zorkahorka
21. feb 2024

Veru, aku ma teplotu? Ja zrazam liekmi len nad 38, ked deti placu, ze maju bolesti a nemozu zaspat. Inak nie. Ak pokojne zaspia, nedavam nic. Pripadne ak po dlhych hodinach nejde teplota nad 38 dolu, tak dam.

klejkaez
21. feb 2024

@natalka2230
@natalka2230 u nas pravidelne teploty veľmi vysoké (40'), opakovane v nemocnici a vtedy mu sirup nurofen dávali kazde 4h.
Hlavne, keď sa jej zvyšuje vždy!
My len nurofen sirup mame, ine nikdy nezaberá