Teplota u 16-mesačného dieťaťa na dovolenke

janiikkk
10. aug 2022

Ahojte, dnes sme práve druhý deň na dovolenke a malá dnes mala 38,3 teplotu.
Nemám pocit,že by bola chorá,lebo nekašle,nesoplí a ani nemá nejaké prejavy chrípky. Takisto si nemyslím,že by mohla mať úpal,lebo v najväčších úpekoch sme sa snažili vyhýbať slnku a na obedny spánok sme boli na izbe. Stále nosí prikrývku na hlave a pije.
Vie byť dosť nervózna a mám pocit,že aj rýchlejšie unavená ako ked sme doma,ale môže to byť aj tým,že sa unaví vo vode a celkovo z horka a stále nejakých aktivít?
Som z toho celkom znepokojená,lebo som dúfala,že nás toto obíde na dovolenke. Ale mám pocit,že to možno môžu byť zuby,lebo ma trošku krvavé ďasná..ale nie som si 100%tne istá.
Dúfam,že to nebude zápal močových ciest alebo niečo podobné,lebo nás ešte čaká 5dní.
Dala som jej Poobede aj nurofen,lebo bola dosť umrnkana a videla som na nej,že sa necíti dobre. A potom bola hravá, neposedna, skrátka spokojná a aj sa napapala . Potom v pohode zaspala a nemala ani teplotu,tak som jej pred spaním nič nedala. Teraz pokojne spí,ale čelo má totálne horúce.
Nemáte nejaké rady alebo skúsenosti s podobnou situáciou? Ďakujem

aurorastone
10. aug 2022

Ako to tu tak čítam vsetko, tak asi je niečo vo vzduchu všade, lebo aj môj malý ročný ma teploty 38-39 už druhý deň, kým ma v sebe liek tak v pohode akoby mu nič nebolo a keď zas vybehne teplota koniec a revy až kým nezaspí, nič iné mu nieje len ta teplota 😔
Poradiť neviem hlavne sa držte nech je malej čím skôr lepšie

janiikkk
autor
10. aug 2022

@aurorastone tak snáď to nebude nič horšie a aj ja vám prajem skoré uzdravenie

loveocean
10. aug 2022

ahoj no dŕžím palce, treba sledovať dieťa a hlavne nech sa nenamaha a veľa pije. my sme si tym prešli niekolko raz na dovolenke a vždy sme skončili na pohotovosti a s antibiotikami. po nich už bolo dobre doliečili sme sa a šli sme domov 🤷🏽‍♀️ nesopli nekašle ale môže mať anginu
alebo daku virozu uvidis ako bude na treti deň ak by neprešli horučky vyhľadala by som lekara

janiikkk
autor
10. aug 2022

@loveocean veľmi pekne ďakujem za skúsenosť a radu. Budem sledovať

luccija
10. aug 2022

@janiikkk daj jej este liek, ked je horuca.Drzim palce u nas to bola takto na dovolenke angina

janiikkk
autor
10. aug 2022

@luccija zobudila sa nakoniec, odmerala som teplotu a mala 38,9... takže ihneď nurofen