Teplota u 11-mesačného

27. dec 2023

Dobry vecer, maly teraz navecer dostal horucky.. kedze tak zvlastnr dychal tak som zmerala mal 38,3 dala som mu paralen 100 cipok .. chcem sa spytat po kolkych hodinach mozem dat sirup? Mam nurofen. Dakujem. Inak bol horuci teraz ma uz studene ruky a nohy. Viem ze pri tom sa nema zrazat teplota teda ziadne obklady dobre pisem?

blumie
27. dec 2023

Po 4 hod mozes dat nurofen sirup.

autor
27. dec 2023

@blumie a je potom zas lepsie dat cipok alebo radseej mam dat sirup paralen?

blumie
27. dec 2023

Cipky su ucinnejsie, ale v noci som ja osobne cipky nedavala lebo mojej proste vadili a plakala pri tom. Cize ja zvyknem striedat sirup nurofen a paralen. Teplotu meriam v konecniku a odpocitavam - 0,5 stupna. V noci len digitalnym a tym premeriam aspon 2 -3x lebo nie vzdy ukaze to iste. A ked je velmi zle robim zabaly. Postup najdes na internete.

anavixy
27. dec 2023

Po 3-4 h mozes striedat, idealne 4. Rovnaku ucinnu latku po 6-8h. Je jedno aky druh zvolis, ci capik ci sirup, sirup je tazsi na zaludok, preto by sa mal radsej striedat sirup s capikmi, ale to je individualne, mozes kludne davat to iste. Capiky nie su ucinnejsie, akurat zacinaju ucinkovat skor. Nezabudni vzdy davkovat lieky podla vahy, aj capiky.

autor
28. dec 2023

@anavixy dakujem
Prosim Vas vie mi niekto poradit .. ci mu stavi dat tera pri teplote 2,5ml. Lebo ma cca 11kg.. a niesom si ista tym davkovanim

amonet
28. dec 2023

polovicu vahy cize 5ml nurofenu.

diewcatqoo
28. dec 2023

Myslim, ze pri takychto hodnotach nemusis davat lieky po 4 hodinach, ale staci kludne po 6. Ak nevystupa vyssie, ale bude sa drzat v takychto hodnotach a nizsich. Toto nie je vysoka horucka. Lieky na znizenie teploty by sa mali davat az nad 38,5.

anavixy
28. dec 2023

Podla vahy je to pri Nurofene vzdy vaha:2, teda pre 10kg dieta je jendorazova davka 5ml a mozes podat 3x denne. Neriadime sa tam tym co je na krabicke! Pri Paralene sa mozes riadit pribalovym letakom, kde je to uvedene spravne aj podla vahy.
Horucku, hlavne cez den, pokial je dieta inak spokojne a nic ho neboli, znizujeme az od 38,5. Pokial by dieta bolo nepokojne, placlive, mozes aj skor, ale treba si uvedomit, ze horucka ma za ulohu nastartovat imunitny system a jej predcasne znizovanie nie je ziaduce. Striedanie liekov po 3-4h sa robi len ak horucka za tuto dobu vyskoci spat nad 38,5, inak cakame co najdlhsie sa da.

autor
28. dec 2023

@anavixy dakujem pekne.. je velmi spavy a uplakany v noci nam grckal.. a teplotu mal 39.1... a cez den mu davam cipok paralen a po 4hod mu davam nurofen ale kedze som si to az teraz prexitala ja som mu dala len 2.5ml, bala som sa dat viac.. tak teraz mu kedy budem moct dat tych 5ml?

anavixy
28. dec 2023

Urcite ano, treba mu dat kludne 5,5ml, aby nebol poddavkovany, inak horucka nemusi klesat a si nahrana. Capiky tiez treba davkovat podla vahy teda, ak mas nurofenove capiky 60mg, nestaci dat jeden.

autor
28. dec 2023

@anavixy mam paralen cipky tie 100ky a davam jeden cipok kedze je pisane ze 1cipok od 7kg do 13kg

anavixy
28. dec 2023

Ano pri tych je to ok 🙂

autor
28. dec 2023

@anavixy prosim Vas este otazocku mam jednu ked mal 2x nurofen po 2.5ml mozem mu na vecer dat tu 5ml davku? Naposledy mal 11:40 poslednu davku 2.5ml nurofenu teraz spi.. teplotu ma ale na noc by som mu chcela dat .. a dakujem Vam velmi pekne 💙

anavixy
28. dec 2023

Ano, kludne tak ako píšete 🙂 rovanka ucinna latka sa moze davat po 6-8h a davkovanie Nurofenu teda uz od teraz pri horucke vzdy vaha:2 v ml (ked sa dava len od bolesti, tak sa moze davat aj menej, ako je pisane podla veku, ale pri horucke netreba radsej experimentovat)