Teplota u 10-mesačného bábätka

moly09
15. júl 2022

Ahojte malý ma 38,1 merané v konečníku mám mu dať niečo od teploty? Má aj soplik

katie253
15. júl 2022

@moly09 mne lekárka povedala, že keď má večer 38,0 mám dať normálne na noc Paralen alebo brufen. Daj podľa váhy. Máš sirup alebo čipky?

moly09
autor
15. júl 2022

@katie253 áno mám aj sirup aj čipky... najskôr sa mi zdal taký teplý mal 37,7 a pred chvíľou už 38,1

amelie2017
15. júl 2022

Ja davam od 38 a ak je mrzuty, placlivy aj pri nizsej teplote.

domka222
15. júl 2022

38,1 má už po odčítaní? Ak má pod 38 nedávala by som ešte nič

moly09
autor
15. júl 2022

@domka222 neodpočitavala som ...

moly09
autor
15. júl 2022

Uvidím pôjdem ho okúpať a zmeriam mu

borka168
15. júl 2022

@moly09 to je len 37,6 Zvýšená teplota. Ešte by som nedavala

nikpa
15. júl 2022

@moly09 nemusela by si ho kúpať keď ma teplotu. Treba vetrať, dať ľahké oblečenie, dohliadať na dostatok tekutín, nenútit jedlo. Ty keď si chorá tiež ti menej chutí, u detí je to rovnako. Lieky na zníženie teploty podávas až keď ma v konečníku po odčitani nad 38. V noci si natoč budík a premeriavaj aby sa nestalo, že teplota veľmi vyskočí. Aj by nezaberali lieky tak studené obklady, namoč látkovú plienku a obmotaj ňou hrudník, niekde sa uvádza, že aj nohy a ruky môžeš takto obmotat, ja končatiny len pretieram mokrou plienkou. Ale obklady sa môžu robiť len keď dieťa nemá zimnicu.

katie253
15. júl 2022

@moly09 tak po odčítaní má naozaj len zvýšenú teplotu. Vtedy sa už kúpať neodporúča. Neviem či si mu už niečo dala, ale nemusíš. Dáva sa nad 38,3 po odčítaní a večer ak má 38,0.

moly09
autor
15. júl 2022

Ja som ho kúpala lebo máme taky režim že okúpať papať a spinkať robíme to každý deň 😊

moly09
autor
15. júl 2022

@nikpa dávam mu papať ešte okolo 11 večer tak mu zmeriam a uvidím ak nebude mať tak si dám pre istotu budík ešte

moly09
autor
15. júl 2022

@katie253 nedala som mu nič ešte

katulienocka999
15. júl 2022

@moly09 nezabudni vždy odcitat 0,5 ak merias z konečníka.. Ja som davala niečo az ked mal maly nad 38, vacsinou 38,5 ale ak to bolo vecer/ v noci aj ked 38..ale uz po odratani... Skore uzdravenie

moly09
autor
15. júl 2022

@katulienocka999 ďakujem pekne😊

monismie
14. nov 2022

ahojte, pripnem sa sem, nejdem vytvarat novu temu. aj vy to mate teraz tak, ze su vase deti stale chore? teraz je proste to obdobie, kedy nosi neustale nieco zo skolky, ale uz nevladzem, mala sa z choroby nejako vystrabi, dam ju do skolky a po dvoch dnoch zase nieco prinesie. uz som z toho na nervy.

zanettsur
21. nov 2022

@monismie No jasne, teraz proste prislo "konecne" to obdobie, kedy sa vylieci dieta z jednej choroby horko-tazko a pride dalsia. To proste neovplyvnis, skolka je hniezdo bacilov :D

lea202
2. dec 2022

@zanettsur My sme našťastie už z tohto kolotoča vonku, ale pamätám si, že ani pred rokmi to nebolo inak. To tak bude jednoducho stále, tam sa to vírusmi a bacilmi hemží, mamičky si nedajú povedať, nosia svoje deti do škôlky veľakrát aj s očividnými príznakmi choroby a niektoré učiteľky na to ani nič nepovedia, je to otrasné.

monismie
6. dec 2022

@lea202 ale tak to je podla mna tak vsade. aj na skolach. len to proste nechapem no, stve ma to, lebo my si davame pozor na toto, svedomie by mi nedovolilo dat dieta do skolky trebars aj so soplom.

zanettsur
8. dec 2022

@monismie ved prave, len kazda taka zodpovedna nie je a potom musime deti doma pomaly kriesit.

lea202
9. dec 2022

@zanettsur Akože na jednej strane to chápem, nie zakaždým sa dá to dieťa proste nechať doma, každý nemá takú prácu, že môže zostať automaticky starať sa o to malé, keď ochorie, ale je to nefér voči ostatným. Navyše teraz, čo je rozšírená tá choroba. Aj vy ste mali tú česť, že vás to chytilo? Ako ste to riešili?

monismie
14. dec 2022

neviem teda, ktoru konkretne myslis, ale ak sa bavime o tych teplotach, tak ano. neobislo nas to, presli sme si tym uplne vsetci doma. 39, tri-styri dni.

zanettsur
16. dec 2022

@monismie No, to teraz vsetci teplotuju. Najhorsie je, ze ono si vela ludi povie, ze to je istotne zo skolky, ale nevyhnu sa tomu ani dospeli. Mozes mat imunitu aku chces. Co vam najlepsie zabralo na taketo teploty?

lea202
4. jan 2023

No v tomto súhlasím, my berieme vitamíny ako je rok dlhý, fakt že pravidelne a poctivo, ale aj tak nás choroby neminuli. Táto jeseň bola ozaj krutá.

monismie
9. jan 2023

no vsak jasne, to neoblafnes, mozes sa snazit ako chces, myslim si, ze tomu sa nevyhne fakt kazdy. ked na teba ma nieco preliezt, tak jednoducho prelezie a hotovo🙂 dospely sa z toho uz nejako len dostane, to mne je tiez jedno nejak, horsie je to fakt s tymi detmi, ked uz poriadne ani nevies, co by mu take zabralo a aby sa mu co najskor ulavilo.

zanettsur
17. jan 2023

A co vam najlepsie takto zabralo? Lebo ono je to fakt vycerpavajuce. Nielen teda pre to dieta, ale aj pre samotneho rodica. Nejake zabaly pomohli?

lea202
18. jan 2023

@zanettsur No nám teda zábaly nepomohli vôbec a ak aj áno, tak ozaj iba na chvíľku. Fakt bol jeden deň taký, že som bola už zúfalá, môj syn síce už nie je bábätko, ale tak no nebudem klamať, myslela som si, že je už skutočne najhoršie. Striedali sme zábali s Brufenom, a potom sa nám nejako podarilo tú teplotu zraziť, no pomohla len kombinácia. Samotné zábaly vôbec.

zanettsur
24. jan 2023

@lea202 No, to celkom chapem, rodic v takej situacii skusa mozne aj nemozne. A zabral vam tak, ze uz sa potom teplota nevratila znovu?

monismie
30. jan 2023

@zanettsur u nas zabera uplne zakazdym tak, ze uz. uz po nicom inom ani nesiahame, toto je taka zarucena istota by som povedala. na co skusat ine veci, ked viem, co presne pomoze a mame to uz odskusane🙂 ono je v tomto super, ze maju aj sirupy, neviem si predstavit, ze by som dietatku tabletku davala🙂

lea202
10. feb 2023

@monismie Tak ja už som sa stretla aj s takým prípadom, kedy mamička dieťaťu nedala nič🙂 Proste mala taký názor, že mu jednoducho lieky podávať nebude a hotovo🙂 Krása, však? Tak radšej nech chúďa malé trpí.

zanettsur
20. feb 2023

@lea202 Tak to podla mna nie je normalne🙂 Jednoznacne sa snazis dietatku pomoct co najrychlejsie, nie? A co pomoze lepsie ako liek na to urceny?