Teplota u 1,5-ročnej. Máme ísť na pohotovosť?

4. máj 2024

V stredu a vo štvrtok mala dcéra zvýšenú teplotu (do 38°C). Pripisovali sme to zubom, lebo vtedy mava zvýšenú teplotu a je "umojkana". Aj teplota pekne počas dňa postupne klesala. No včera bol presný opak, teplotu stúpala a vyšplhala sa na 40. Dostávala cez deň lieky, na noc čipok. Dnes je celý deň len na mne. Chvíľku spí, chvíľku je hore. Teplota rovnaká 39-40. Išli by ste na našom mieste už dnes na pohotovosť, alebo ešte liečili doma a išli tam prípadne zajtra? Dcéra má 1,5 roka

viestta
4. máj 2024

Po troch dnoch ked teploty neustupuju by som uz isla na pohotovost

lucia13022023
4. máj 2024

Išla by som

mamina7070
4. máj 2024

isla a zober moc na kontrolu

bublinka1426
4. máj 2024

nasa lekarka nas vzdy vola ked horucky trvaju dlhsie ako 3 dni. radsej chodte, zmeraju crp a uvidia, co sa deje, popripade zoberu moc.

vsicka036
4. máj 2024

Aj ja uz by som isla.

pribinak
4. máj 2024

Chod. Toto zuby nebudú

vyrovnanaosoba
4. máj 2024

Áno, išla

sense
4. máj 2024

Počkala by som ešte dnes skúšala zrázať teplotu a v 4 hodínovych intervaloch obmieňala brufen s paracetamolom, dala aj zábal ak dnes teplota neklesne by som šla k lekárovi. Pripadne si dnes zavolaj a povedia ti co bude najlepšie ci ešte počkať alebo už prísť. Lebo toto na zuby nevyzera

autor
4. máj 2024

Však to, že toto už na zuby nevyzerá. Včera sa aj trošku hrala. Dnes len leží na mne, chvíľku spí, chvíľku plače

gabriellka
4. máj 2024

Čakala si 3 dni ale stav sa evidentne zhoršuje. Ja by som išla už včera obvodnej aby som sa vyhla pohotovosti

7miriam77
4. máj 2024

Áno, určite, ja by som išla už včera

babulkomale
4. máj 2024

Moze byt aj zapal pluc, ano aj bez kasla a sopla. Urcite vezmite moč a daj spravit CRP, ak nic nezistia asi spravia RTG pluc aj sami.

autor
4. máj 2024

Viete mi prosím ešte poradiť čo jej na tu pohotovosť obliecť? Ešte nikdy nemala až takéto horúčky

deti95060810
4. máj 2024

išla na pohotovosť...
dlhé legíny - tenšie a tričko s krátkym rukávom a na tričko svetrík, alebo niečo čo vieš dať dole v prípade tepla....
alebo tričko s dlhým rukávom.
neviem odkiaľ si, lebo u nás MT nie je zas tak teplo - pofukuje chladnejší vietor.

katkaseiner
4. máj 2024

toto hadam ani vazne nemyslis ze co jej obliecť... 🤦

zuzubb007
4. máj 2024

@katkaseiner tu už hocičo mamičky napadne, mňa už nič neprekvapí

banalu
4. máj 2024

Obliect nalahko. Ak idete autom tak mozno len body s kratkym rukavom by som dala pri takej teplote, aby sa este viac neprehriala. Ak kocikom tak len 1 vrstva a deka. A napis si doma na papier co si presne davala - budu sa pyatat a ty mozno v strese aj zabudnes kedy si naposledy dala sirup/cipok.
Mne raz na pohotovosti povedali, ze pri 40tkach sa vola sanitka, aby dieta nedostalo febrilne krce po ceste na pohotovost. (Moja mala zbitu teplotu ked sme tam sli na 38,5 - obkladmi a liekmi).

jazula
4. máj 2024

Išla by som hneď, dlho to trvá a zhoršuje sa, minimálne CRP zoberú, asi aj moč. Obliecť ľahšie a na vrstvy, nech ju móžeš prispôsobiť. Hlavne nech sa to jednoducho oblieka/vyzlieka, určite ju celú dôkladne pozrú. Nezabudnúť vodu, ovocné kapsičky, pár plienok a ak máš nosič (na nezaplatenie pri chorom dieťati). A ja si dávam pozor, aby sa mi všetko vrátane bundy vošlo do ruksaku/tašky, lebo som bola 2x s malou na pohotovosti sama a prevlákať všetky veci nie je jednoduché - ak ťa pošlú na RTG, odbery a podobne.

januarova
4. máj 2024

Ako sa máte? Boli ste na pohotovosti?

bublinka1426
4. máj 2024

snad ste boli snad na lahko. ako ste dopadli.

autor
5. máj 2024

@januarova
@bublinka1426
Áno, boli sme na pohotovosti. Síce veľmi nepríjemná doktorka, ale to je asi skoro všade na pohotovosti.
Crp 2,1, vraj nejaké infekčné ochorenie. Inak nám nič viac nepovedali, iba že máme pokračovať v podávaní liekov a chladeni a keď sa to nezlepší, navštíviť obvodného lekára. Tak snáď to už konečne prejde, lebo doteraz aj napriek liekom a chladeniu má cez deň 38/39 a v noci 40

bublinka1426
5. máj 2024

crp do 6 je normalny stav. asi si mala na mysli 21, ano to je virus na to atb nedavaju...

urcite zajtra smer lekar.
pohotovsti na slovensku idu silno dolu vodou
necudujem sa , nema kto liecit.

drzim palce. sledujte tepl,otu a nech pije vodu to je hlavne

klip0
5. máj 2024

@bublinka1426 kľudne mohla mať 2,1 crp, bežne býva nezvysene

autor
5. máj 2024

@bublinka1426 2,1mg/l a povedala mi k tomu, že vírusové ochorenie