Teplota - striedanie čapíkov

luciferka93
5. aug 2024

Ahojte, chcela by som sa spýtať ci mi náhodou neviete poradiť. Malý mal dnes teplotu 38.6 o 10 sme dali sirup od teploty ale akonáhle ho len dal do úst tak sa po vracal,ani ho teda neprehltol, tak sme dali nurofen cipok.... Volala som pediatrovi že čo teda robiť ak by sa mu po 4h znova vrátila teplota a zo sirupu sa povracia... Povedal mi ze môžem dať cipok ale paralen.... Tak sme o 15 dali znova lebo teplota šla k 39.... Dávali sme aj obklady na cielko, líčka, zápästia..... No moja otázka vlastne je ta ze keď striedam čipky nurofen /paralen aká je maximálna dávka za 24h? Lebo na krabičke nurofen aj paralen je 3ks za 24h platí to aj pri striedaní?.... Lebo bežne sme striedali cipok/sirup ale dnes ho niak nedáva..

petamich
5. aug 2024

Ano plati to aj pri striedani - ak nestriedas tak 3/4 davky kazdych 6/8 hodin (rozpocitaj si maximalnu davku podla toho, ci das 3x alebo 4x) a ak striedas tak po 3/4 hodinach mozes dat liek s inou ucinnou latkou a opat 3 alebo 4 davky (podla toho ci striedas po 3 alebo 4 hodinach)

luciferka93
autor
5. aug 2024

@petamich takže tak ci onak môžem dať maximálne 3 čipky aj keď striedam? Som z toho jeleň 🤦🏼‍♀️

petamich
5. aug 2024

@luciferka93 no 3 alebo 4 - podla toho ako ti to vyjde, ak mas cipky s rozdielnymi ucinnymi latkami, tak mozes dat 3-4 z jedneho druhu a 3-4 z druheho a striedas kazde 3-4 hodiny (kedze z jednej latky mozes dat kazdych 6-8 hodin)

Priklad vymyslim si na sirupe, je to jednoduchsie ak maximalna denna davka je 10 ml - tak bud das 3.3 ml a kazdych 8 hodin alebo das 2.5 kazdych 6 - cize mas za 24 hodin maximalnu davku 10 ml

luciferka93
autor
5. aug 2024

@petamich jasne chápem už, ďakujem pomohla si mi lebo som z toho jeleň, malý ešte nemal takúto horúčku asi iba 1x aj to keď bol úplne maličký tak som si nebola istá a doktorky som sa nato zabudla spýtať keď som s nou volala, ešte raz ďakujem ☺️