Teplota po turistike

3. júl 2022

Včera sme s dcérou 6rokov, absolvovali turistiku v Tatrách. Pekne to zašla, mali sme dosť prestávok, pila dosť vody, mala šiltovku. Keď sme sa vrátili k autu bola veľmi unavená, pochopiteľne. Cestou domov zaspala a keď sme dorazili domov a zobudila som ju mala teplotu 38.8°C. Po paralelne teplota klesla, teraz po 6 hodinách znova stúpla. Prehriatie, úpal alebo len vyčerpanie? Treba riešiť niečo viac ako tekutiny a zrážanie teploty? Ďakujem za radu

martinmmartin
3. júl 2022

Taku Teplotu nezrazaj , vsak telo to potrebuje aby nieco vyriesilo. Zvysena teplota je velmi dolezity a ucinny nastroj co pre teba pracuje. Zrazaj az ked je cez 40

autor
3. júl 2022

@martinmmartin no neviem takmer 39°C je horúčka nie len zvýšená teplota. Aj od lekárky mám info, zrážať keď vystúpi nad 38.5°C. určite nebudem čakať na 40tky

martinmmartin
4. júl 2022

No ja len aby sa nebranilo zbytocne telu robit to co potrebuje. Ocividne s niecim bojuje. Ale ak lekarka nieco povie tak samozrejme tam konci kazde vychytrale mudrovanie.....To ale z upalu alebo namahy urcite nebude, telo aktivne kuri a to je vzdy boj s nejakou infekciou.....nepostipalo ju nieco?

autor
4. júl 2022

@martinmmartin štípance som si nevšimla.

dzulli1980
4. júl 2022

Teplotu nad 38,5 st. už treba zrážať ... môže byť prehriatie organizmu, môže byť z presilenia ... nevedno, akú turistiku ste robili ... čo pre vás mohla byť "light" túra, pre ňu už mohlo byť nad rámec jej momentálnych fyzických schopností. Ja osobne by som zatiaľ dávala lieky od teploty + veľa piť, piť, piť ... a kľudový režim samozrejme.

simsalabim
4. júl 2022

@martinmmartin neblazni, to ktory lekar radi zrazat, az ked je cez 40??? Radi sa zrazat nad 38.5 a aj menej, ked su bolesti.

marcellka32
4. júl 2022

Nad 38 už zrážať teplotu

lorin29
4. júl 2022

@martinmmartin prosím? Teplotu zrazat nad 40°??to co je toto za rada? Keď sa do toho nevyznám tak radšej nepíšem.. Teplota sa zráža nad 38,5°

jaskolka
4. júl 2022

@martinmmartin nezrazat sa odporúča tak do 38 stupňov. 38,8 už je vysoká horucka, to určite by som zrazala, lebo to už je začína byť pre telo nebezpečné

betulinka1
4. júl 2022

@martinmmartin tiez som sa tymto riadila ale napriklad ak nezrazam uz pri 38, tak mojmu malemu to vyskočí aj ku 40. Cize dvakrat som to skusila a dvakrat potom skoncil v nemocnici, lebo uz som mu to nevedela zraziť a ani nurofen ani zabal. Tam mi povedali, ze mu mam zrážať uz pri 38 v budúcnosti, lebo jemu to potom hned preskočí nad 39

sojorez
4. júl 2022

Pokial Ti nezvracia, neupada do bezvedomia, tak zatial staci len chladit, podavat tekutiny a osetrovat teplotu. Uvidis, ako sa to bude vyvijat. Ja som si myslela, ze dcera ma upal z tepla, nakoniec to bol infekt. Ja viem tak, ze ked je upal/ uzeh, ze ta teplota vtedy velmi nereaguju na lieciva, skor na chladenie tela.