Teplota - neteplota

21. mar 2023

Ahojte. Som matka ktorá si piple choré dieťa doma aj 3 týždne kým ho dá po chorobe do škôlky. To len na úvod. Chcem sa spýtať, dávate deti do škôlky keď sú už takmer dva týždne doma a posledné dni je teplota úplne mierne zvýšená na večer 36,9-37,1 ? Žiaden kašeľ,iba sopel aj to už málinko. Ale tá teplota takáto nijaká vždy drží malého aj týždeň a okrem nej a trochu sopla mu nič nieje
Vždy si ho doma ozaj dlho vypiplem a aj tak príde do škôlky a po pard dňoch zasa niečo lapne. Ako to máte vy?

konikkon
21. mar 2023

36,9 - 37,1 je zvýšená teplota? 🧐

autor
21. mar 2023

@konikkon a je 37,1 bežná teplota?

nikpa
21. mar 2023

To môže byť kľudne aj teplomerom, nemusí ju mať ani zvýšenu. Pri takýchto hodnotách keď mu ináč nič extra nie je a vidíš na ňom, že je v pohode, dala by som ho do škôlky. Po 2 týždňoch doma už nemôže byť infekčný keby mal vírus, chrípku, kovid alebo neviem čo.

autor
21. mar 2023

@nikpa mne nejde o to či je infekčný. To viem že nieje
Skôr to riešim skrz to aby nebol príliš oslabený a o to skôr zasa niečo lapol

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelie2017
21. mar 2023

Taku teplotu moze mat dieta uplne bezne. Staci, ze sa prikryje dekou, trosku ponahana.

nikpa
21. mar 2023

Vieš čo ja som to tiež takto brala keď malý nastúpil prvý rok do škôlky, že po chorobe som ho nechávala ešte doma. Pre istotu aby na oslabenú imunitu hneď niečo nechytil. A aj tak bol celý ten prvý rok katastrofálny, z choroby do choroby išiel. Zlepšilo sa to až druhý rok, chápem to tak, že imunita si jednoducho musela tým prejsť a zvyknúť si na kolektív. No keď si myslíš, že to pomôže tak skús, každé dieťa je iné.

autor
21. mar 2023

@amelie2017 áno to viem. Ale bol dlho v kľude, nenahanal sa, nebol prikrytý, nepil teplý čaj....môj má bežnú teplotu nižšiu preto viem že toto štandard nieje

sundew
21. mar 2023

To nieje ani mierne zvýšená teplota. Mierne zvýšená je ked to nad 37,2.takze Ano.naco ho drzat doma tolko

hennyinnsbruck
21. mar 2023

Ja do 37,5 neriesim vobec(4r dieta) a nie to 36,9😨🙈
Ani sopel neriesim ani jemny kasel kym ju nedrhne

simonkazga
21. mar 2023

U deti je 37.1 úplne normálna telesná teplota. Dokonca do 37.5
Vzýšená je 37.5 - 38.5, horúčka ktorá sa má zrážať až nad 38.5

nikha2809
21. mar 2023

No ty si musíš poznať dieťa.U niektorých detí, a je ich veľa je to normal, u niektorých nie.Napr.moja staršia má bežne 35.4-6 a keď ma 37 je už odpálená.

autor
21. mar 2023

@simonkazga ja horúčku nezrazam kým nieje nad 39 a ani vtedy nie pokiaľ nieje bolesť hlavy....teplota do 37,5 rozhodne nieje normálna u detí. U bábätiek áno,ale bábätko nemá 5 rokov. Píšem, môj ma bežnú teplotu nižšiu,36-36,5 čiže toto čo píšem nieje jeho štandardná komfortná teplota ale ďakujem za radu. Otázka bola položená inak, každé dieťa je iné, niektoré má bežnú teplotu 37, ale moje nie.

autor
21. mar 2023

@hennyinnsbruck a vďaka takýmto sú škôlky plne kahrnajucich a soplavych deciek

autor
21. mar 2023

@nikha2809 hej veď toto. Môj tiež je už pri 37 odvaleny,oči lesklé a viem že ide byť zasa chorý.

hennyinnsbruck
22. mar 2023

mila autorka , moje dieta chodi do sukromnej skolky v at , kde skolka ma dane s akym soplikom a kaslom smu nase deti chodit do skolky. Chodi tam skoro 2,5 roka a prisaham ani len jediny raz sa tam ziadny rodic neosocil ,ze niektore dieta sopli. Tak nesud ked nevies. My tam taketo slepice nemame nastastie 😏

autor
22. mar 2023

@hennyinnsbruck asi nemáš veľké sebavedomie keď sa nazývas slepicou 😀u nás zasa máme matky ktoré pošlú deti so zelenými soplami do škôlky a ridaitelka potom rozposiela maily rodičom kde ich žiada aby svoje choré decká nechávali doma a nedávali ich do škôlky. A tiež sme v súkromnej.

zorkahorka
22. mar 2023

Uz som sa poucila - ci piples alebo nie, aj tak sa vrati domov chore. Takze necham doma tyzden (lebo s kaslom ma byt doma tolkoto) a aj ked este dokaslieva a ma trochu sople, ide do skolky.
Tie teploty, ktore uvadzas, ak nejdu hore, su ok

konikkon
22. mar 2023

Do 37,4 u detí je úplne bežná teplota.

amelie2017
22. mar 2023

Tak ja napr. zijem v Spanielsku a tu ani zeleny sopel nie je choroba. Je to len sopel. A to nie len podla rodicov, ale aj podla lekarov. Ako mne sa tento pristup nepaci, ale zas ani to velke prehananie na Slovensku.
Ak vidis, ze syn je culy, na nic sa nestazuje, ma len trochu sopel a pokaslieva, kludne nech ide do skolky. To by si ho ozaj mala celu zimu doma.

hennyinnsbruck
22. mar 2023

Skor ty mas problemy ked utocis namna a ani ma nepoznas …ja som normalne odpovedala na tvoj prispevok.vy mate v skolke take matky mi onake …takisto deti su rozne a pravidla skolok👍

autor
22. mar 2023

@hennyinnsbruck ja útočila na Teba? Trochu sebareflexie by nezaškodilo. Ty si reagovala na moju otázku vetou že také ako ja sú slepice. Použijem Tvoju vetu,nesúd keď nepoznáš.alebo si slepicou označila niekoho iného? Každej matke ktorá posiela decká s kašľom a zelenými soplami do škôlky s výhovorkou že to je ,alergia,, by som dopriala skúsiť to, čo sme si skúsili od narodenia doma s dieťaťom....úprimne by som dopriala. Potom by si rozmysleli či pôjdu od chorého decká do roboty a decko pošlú s panadolom a nasivinom do škôlky. Pekny večer

hennyinnsbruck
23. mar 2023

Ano ty ,ty si napisala vdaka takym su deti chore ..ja neposielam dieta so zelenymi soplami so skolky(nikdy ich nemala) len s normalnym soplom.normalny sopel je taky co nevisi po zem 🤣🤣🤣 ale to je fuk sa tu nebudeme dotahovat

autor
23. mar 2023

@hennyinnsbruck moja zlatá,prečítaj si čo som napísala a čo si napísala Ty. Že máme matky ktoré posielajú decká so zelenými soplami. S Tvojou osobou som to nijako neporovnala ani nespojila. Naopak Ty si označila matky ako ja, čo si dávajú decká zdravé do škôlky za slepice 🤦🤦🤦

1mina
23. mar 2023

Zrovna som kupovala novy teplomer a mal na krabicke ze rozdiel moze byt 0,1 stupna, naschval som zmerala starym a novym hned a hadzalo mi to medzi teolotami rozdiel 0.2 stupna. Takze vobec nemusi mat ani tu 37.1 kazdopadne ked to skace medzi 36.9 co je normal a 37.1 myslim ze to bude ok a teplotu naozaj nema zvysenu. Ja ked sledujem deti ked su chore tak vidim ze staci E sa troska pojasia bezne ponehuju po byte a hned to vyskoci nad 37 pritom ked ostanu sediet tak je pod 37. A poslala by som uz do skolky, ja tiez mavam malu doma aj 3 tyzdne a skonciacimi soplami ju tam uz dam, lebo uz takto tam skoro nechodi a to by uz asi nechodila vobec

autor
23. mar 2023

@1mina hej hej ved končiace sople sú úplne ok. Skôr ma to napadlo z toho titulu keď ešte tá teplota nieje na jeho štandarde či tam skrz oslabený organizmus skôr dačo nelapi ale už šiel. Inak teplomer ja mám od narodenia rovnaký a meria spoľahlivo,pár krát som porovnávala s ortutakom a bolo na rovnako.