Teplota, bolesť hrdla, plný nos. Akú chorobu má dcérka?

lb1984
13. feb 2023

Ahojte dievčatá idem si po radu lebo už neviem ako ďalej. Dcérka 21.1 dostala silnú nadchu ktorá trvala 14 dní. Teplotu mala len raz a to do 38. Dýchanie mala čisté, PCR, RSV a vytery bez nálezu. Crp nerobili. V utorok Min tyzden bola u MUDr dýchanie čisté, detto hrdielko v poriadku bez soplikov, zakaslala už iba pár krát. Tak som ju v stredu dala so škôlky. V štvrtok ráno mala teplotu ktorá do hodiny sama odznela bez tbl a bola do 38. Do škôlky som ju už nedala. Včera večer mi schytala znova teploty s tým ze sa sťažovala na bolesť hrdielka plus troska mala plný nos. Co to mi mohla schytat sú to už 3 týždne, začali sme štvrtý už neviem čo ďalej. Vidím ze není úplne ok, miestami jej extrémne scervenaju líca bez toho aby sa nejako namahala. Detto to samo odoznie. Boli sme v Pia na odbery krvi a vytery u imunoalergologicky tak skúsim ci im tam niečo nevyslo ale boli to len kontrolné testy na ktoré chodí každý rok. Mate nejaký tip?

marianarem
13. feb 2023

@lb1984 Podla mna u Dr. chytila novu infekciu, a/alebo za ten 1 den mohla chytit dalsiu v skolke. Teraz je tych virusov neskustocne vela. Nie je vynimka, ze ludia maju aj dva naraz.

lb1984
autor
13. feb 2023

@marianarem brala by som ale u Dr mala respirátor, a ani sme nečakali. Na imunologii chore detičky spravidla niesu. Boli sme tam do 10 min i s odberom inde než doma nebola.

rozovykon
13. feb 2023

@lb1984 v lekárni sa da kúpiť crp test či nie sú potrebné antb.

zorkahorka
13. feb 2023

Oslabena imunita po chorobe, tak chytila dalsiu. Vraj vo februari mala byt druha vlna chripky, asi ju ie je tazke chytit

1mina
13. feb 2023

Aj ja si myslim ze oslabena po chorobe chytila dalsi virus. Moja mala mononukleozu -skoro cely januar bola doma, ptoom bola dva dni v skolke a hned uz naspat doma s bolavym hrdlom a soplami

lb1984
autor
13. feb 2023

@1mina mňa už z toho normálne ide hodiť 🤬 divne choroby toto sú. Keď už ze ju idem dat do škôlky lebo je v pohode 2-3 dní vtedy dowtane horúčku. Dnes vstala bez teploty, kúsok "huhne" ale ináč ok ja už fakt neviem s čím k pediatrovi ísť 😒
@rozovykon mala v piatok robený. V priebehu 3 týždňov mala robene 2 odbery zo žily 2xvyter nos/hrdlo aj na covid ju už testovali tak by som najradšej keby už mala mat odber radšej u Dr lebo keď by jej vyšlo na tom z lekarne určite by jej chcel robiť aj DR na kontrolu a to už neviem ako by som 5 ročnej vysvetlila. 😑

rozovykon
13. feb 2023

@lb1984 ale sak píšete, že crp nebol robeny,...pcr-áno

lb1984
autor
13. feb 2023

@rozovykon áno len v piatok bola na odber krvi lebo bola už ok a v rámci toho odberu sledujú aj crp na imunologii. Len neviem nakoľko je to relevantné keď v piatok jej nič nebolo 🤗