Teplota a zelený soplík

31. mar 2024

Ahojte. Synček ( 3r ) ma od piatka teploty do 38,3 a od včera zelený soplík. Išli by ste stým na pohotovosť alebo vydržat do utorka?
Ked dám Nurofen pekne mu klesa teplota. Ďakujem za odpoved

zojanka
31. mar 2024

Samozrejme že nie. So soplom sa na pohotovosť nechodí. Potom tam ostatné vážne choré deti čakajú hodiny. A 38,3 nieje ani vysoká teplota.

bobkovci5
31. mar 2024

Podľa mňa dokým zaberá nurofen riešila by som to doma z vlastných skúseností pohotovosť 0 ochota.

autor
31. mar 2024

@zojanka dakujem 🙂 muz je v panike a nie ja. 😬

luliu
31. mar 2024

So soplom sa na pohotovosť nechodí, takyto stav sa dá do utorka zvládnuť a k dr možno ani nebude treba ist

asocial
31. mar 2024

Zelený sopel nema žiadnu výpovednú hodnotu. Každá moja nádcha, aj deti, začína vodou z nosa a končí hustým zeleným soplom. Alebo sem tam mám len zelený. 38.3 nie je teplota na pohotovosť.

jazula
31. mar 2024

Nešla by som, ešte tam chytí niečo horšie…a prevlákanie hore dolu mu nepomôže. U nás na urgente detskom je hrozný prievan, určite mu bude lepšie doma. Samozrejme ak sa nepridá napr laryngitída alebo iné výrazné zhoršenie.

anavixy
31. mar 2024

Nie, absolutne nie je dovod ist na pohotovost. Zeleny soplik nemusi vobec znacit potrebu atb, obzvlast ak nie su ine tazkosti. Horucka dobre reaguje na lieky, takze nie je co riesit a ani nie je nejaka vysoka. Ak horucka bude pretrvavat aj zajtra, tak k vasmu pediatrovi.

autor
31. mar 2024

@luliu
@asocial
@jazula
@anavixy
Dakujem pekne za odpoved 🙂

judit47
31. mar 2024

Ja by som doplnila, ze pri 38.3 by som nedavala antipyretika nech telo zabojuje a startuje imunitu, budete tak do buducna lahsie znasat teploty ako ked ,,telo,, naucite ze pri zvysenej obrane doatava hned liek.

Telo len bojuje s bacilom..

Drzim palce

autor
31. mar 2024

@judit47 dakujem, a kedy by som mala davat liek? Nad 38,5? A to nevadi ked necham ho takto trapit cely den?

anavixy
1. apr 2024

Lieky sa davaju od 38,5 v pripade, ze dieta je ok, hrave, cule, vesele. Ak je dietatu zle, je ubolene, tak mozes davat lieky aj skor… najlepsie je nechat horucku robit svoju ulohu a tou je aktivovat imunitny system, preto netreba hned znizovat 🙂

asocial
1. apr 2024

ja, ked vidim, ze je dieta otapene, znicene, nevidim dovod cakat do 38,5. Nasa skusenost - ked uz je 38,5, tazko sa zraza teplota U nas vsak viem odhadnut stupajucu teplotu podla studenych koncatin..Skus podla svojho uvazenia a podla stavu dietata. Pod 38 by som nedavala, nad 38 podla situacie