Teplota a sopel - kedy ísť k doktorovi?

teaha
17. nov 2018

Ahojte, 2rocna dcerka ma odvcera rana soplik, navecer jej zacala mierna teplota.. dnes rano mala 38,5 ale zrazam ju nurofenom cely den.. kedy by ste isli na pohotovost? Alebo pockat uz do pondelka? Okrem toho pije aj papa celkom, zacina kaslat ale to ju drhnu tie hlieny, poradte prosim

pininka
17. nov 2018

@teaha išla by som až v pondelok. Pokiaľ teplota nezačne stúpať ešte viac. Alebo nezačne poriadne kašľať.

conspi
17. nov 2018

@teaha tiež by som šla až v pondelok pokiaľ teplota nevystúpi vyššie alebo sa nepridruží silný kašeľ alebo iná nepríjemnosť

bosoriak
17. nov 2018

@teaha 38.5 by som este nezrazala, to je najlepsia teplota pre vybudenie imunitnej odpovede. Vela tekutin, oddych a normalne oblecenie plus deka a nechaj to na telo. Na noc mozno nurofen, ale cez den kym ju mas na ociach to naozaj nechaj tak.
K lekarovi sa zvycajne chodi po troch dnoch ak teplota neustupuje, resp. ak vidis, ze to nejde dobrym smerom, dieta je malatne, teplota stupa, prestava chciet pit a pod.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizita
18. nov 2018

Hlavne pit pit pit lebo teplota dehydruje

katarinamarkova
18. nov 2018

@teaha pri takejto teplote ju fakt nedopuj celý deň nurofenom....zraz na večer nech sa dobre vyspinka.....k doktorovi po 3-4 dňoch ak sa stav nelepsi či zhorsuje.

eririka
18. nov 2018

Soplík odsávaj, sleduj teplotu a potom uvidíš, ked bude horšie tak potom doktorke 😉 na teplotu pozor, konečníku je najpresnejšia 🙂

janulka2811
18. nov 2018

Pokracuj v zrazani nurofen,paralen co mas doka od teploty a rano smer lekar,ak teplota nebude stupat.