Teplota a hnačka u trojtýždňového bábätka

zuzka1905
7. sep 2014

Ahojte, chcem sa spytat ci niekto bol v podobnej situacii ako sme teraz my ... Malicka ma 3 tyzdne, ma zvysenu teplotu a zltu riedku stolicu uplne ako voda a nafuknute brusko. Vzali nam ju do nemocnice a davaju jej infuzie a antibiotika. Teplota jej klesla, ale hnacky este stale ma sice uz nie zlte vodnate ale stale riedke a zelene. Ak ste to niekto prekonali ako dlho trvalo kym sa babatko z toho dostalo?? A co bolo vlastne pricinou hnacky?? Dakujem

trgypadl
7. sep 2014

@zuzka1905 nemal niekto v blizkosti virozu crevne?? Neboli ste s malickou niekde,kde bolo viac ludi?? Nak.centrum al.u lekara v cakarni?? Ono trva par dni kym sa upravi flora v crevach...plus tie atb robia sarapatu treba podavat aj probiotika nech sa obnovi flora...drzim pal e

siska2027
7. sep 2014

No my sme mali toto podobne , ale maly aj vracal a bol vacsi vyse roka mal. A mali sme vtedy rotavirus, co sme sa dozvedeli az pri odchode z nemocnice. Ten ohrozuje deticky do 5 rokov. Malej budu brat stery a uvidite co to je. Drzim prsteky nech je to rychlo za vami.

zuzka1905
autor
7. sep 2014

@trgypadl ja hnackujem tiez uz asi tyzden tak mame podozrenie, ze to chytila odomna ☹

zuzka1905
autor
7. sep 2014

@siska2027 brali jej stery z ust a tiez krv ale vsetko ok. Dnes jej odobrali vzorku stolice tak cakame na vysledky ... bojim sa co za virus moze mat ☹

trgypadl
7. sep 2014

@zuzka1905 viem,ze to teraz vyzera hrozivo,ale nebooj vsetko bude v poriadku...a ak budu aj stery pozitivne,tak lekari vedia co robit.drzim prsty...tu crevnu virozu mohla chytit od Teba,predsa len ste v tom najblizsom kontakte,ale nic si nevycitaj po porode je telo oslabene

zuzka1905
autor
7. sep 2014

@trgypadl dakujem pekne za povzbudive slova dufam ze jej to cim skor prejde 😢

polystyren
7. sep 2014

@zuzka1905 Bolo dieťa zaočkované?

miriem
7. sep 2014

@polystyren Ved babo ma len 3 tyzdne, tak asi ockovane nebolo, nie?

polystyren
7. sep 2014

@miriem Nie je normálne aby také malé bábo takto trpelo. Niečo nie je vporiadku. Tak zisťujem.

zuzka1905
autor
7. sep 2014

@polystyren
@miriem nie ockovana este nebola

rachel978
7. sep 2014

@zuzka1905 Môj prvý syn mal ako 4 týždnový teploty, hnačky, málo jedol a pričina bola nakoniec zápal obličiek, kde to chytil nemám šajnu, kedže sme sa o neho starali ako v bavlnke, kedže to bolo prvé dieťa v celej našej rodine.

polystyren
7. sep 2014

@rachel978 Možno ste sa nestarali o seba a odniesli si to dieťa. Viete čo je to zápal obličiek? Vysvetlil vám to doktor? Máte právo na informácie.

kvieta
7. sep 2014

@polystyren Naštuduj si očkovací kalendár Ty génius😀
http://www.uvzsr.sk/kalendar/index.html

A nezabudni hlavne fundovane niečo poradiť...

polystyren
7. sep 2014

@kvieta radiť bez zistenia dôvodov môže iba diletant

kvieta
7. sep 2014

@polystyren Ešte že sa už BCG neočkuje, určite by to bolo z toho, čo?... Tam by si sa "diletansky " zmestil do veku bába... 😉

polystyren
7. sep 2014

@kvieta Zbytočne sa snažíš zo mňa zadarmo ťahať informácie. :-P

rachel978
7. sep 2014

@polystyren mal baktériu E-coli, zistilo sa to dodatočne. Zhodou okolností v nemocnici s nami ležala ešte jedna mamička tiež so synom s rovnakou diagnozou, rovnako staré deti a zistili sme, že sme rodili na rovnakom mieste. Tak asi tam bude možno problém . To už sa nikdy nedozviem kde o koho to dostal tú baktériu.

A o seba sme sa určite starali a viem čo je zápal obličiek.

Kedže je to 10 rokov stará záležitosť, tak je to zbytočne riešiť, syn je v poriadku, nemá žiadne následky, 10 rokov je sledovaný a bez problémov.

polystyren
7. sep 2014

@rachel978 Toto povedala diplomovaná doktorka? 😀 Baktérie e-coli máme všetci, inak by sme zomreli. ... Keby hlúposť nadnášala...

https://www.youtube.com/watch?v=KadpSdt3Ut4

kvieta
7. sep 2014

@polystyren No veď vravím... "fundovane" perlííííš...😀
môže mať aj nepriaznvý plyv ...čo tak človiečik s oslabenou imunitou?... hm?...

rachel978
7. sep 2014

@polystyren prosim ta uz to neries, evidentne vies toho "viacej" ako my tu vsetci, tak je zbytocne nas o tom presviecat.

niki101988
8. sep 2014

@polystyren Možno má dieťa NECku a to Vám dámy @polystyren rád vysvetlí čo je 😀

kvieta
8. sep 2014

@zuzka1905 Ahoj, ako je malinkej? Ukľudňuje sa to?

zuzka1905
autor
8. sep 2014

@kvieta ahoj tak malinku liecia na rotavirus, davaju jej velmi silne antibiotika a infuzie, tiez jej nasadili dietu davaju jej len malinko cajiku. Ma vysoke zapalove hodnoty v krvi co bude asi ta rotavirusova infekcia... Brusko ma este stale nafuknute, ale dnes uz mala pomenej stolice a tiez trosku pokles zapalovych hodnot tak sa modlime, aby to uz bolo na ustupe. Nedavaju jej mliecko z coho je velmi nekludna a place cely den od hladu, co mi trha srdce, lebo ona bola doma inak kludne babatko vobec nam neplakala iba vynimocne ☹ a dakujem, ze sa zaujimas je to od teba mile 🙂

kvieta
9. sep 2014

@zuzka1905 Tak to som rada, že sa to javí tak, že lekári to majú pod kontrolou a verím, že malinká sa z toho rýchlo zotaví... o pár týždňov to bude iba zlá spomienka... Možno by bolo dobré konzultovať s lekárom čo bolo možnou príčinou, aký je predpoklad "schytania" takýchto ochorení a tak... Držte sa a nech sa malinká z toho rýchlo pozbiera...

tamaram283
20. sep 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

ja by som ti odporucila nasadit malej preventivne aj probiotika. je malicka a uz ATB. zaidna sranda..ja dcerke davam od malicka Actibax..(su aj vo forme kvapiek) vyborne na podporu imunity.. a hlavne na upravu crevnej mikroflory 🙂 drzim ti palce

lauricita7
29. sep 2014

na atb by som nasadila hned aj probiotika.. teda nam hned pediatricka dava aj Actibax.. rychlejsie sa mi deti davaju potom dokopy..a zvysuju imunitu