Teplota 38,6°C v noci

24. nov 2023

Ahojte dievcata. V noci sa mi krpec zobudil a po merani do ritky mal 38,1 po zuboch ani chyru ani soplik ani kasel. Je to moje prve a vytuzene babo, dlho sme sa snazili kym som otehotnela.
Od akej sa dava uz nieco od teplotky? Lebo nechcel ani spat. Cajik pit ani za svet ani vodu nechce. Ma uz 7 a pol mesiaca.
Vdaka za rady.

ibrunova
24. nov 2023

koľko má teraz teplotu? Tekutiny sú základ.

zuzkaa1991
24. nov 2023

Ak v ritke tak treba odpocitat 0.5st takze mal zvysenu teplotu urcite treba dat az ked je 38.5 po odcitani....mozu ho zubky aj ked nie su...nam vysli az v 9m ale 8 9m masaker to viac menej na fenistile a na nurofene sme boli nurofen som davala ked veeeelmi plakala a nevedela spat dlho...od bolesti

amelia89
24. nov 2023

Zraza sa teplota nad 38. Tekutiny sa snaz dostat do neho napr aj cez striekacku vodu a pod.
Inak- ja chapem ze je to tvoje vytuzene babo,ale to je vacsina babatiek a vsetkym je teplotu potreba zrazat aj tym nevytuzenym trebars😅

autor
24. nov 2023

@ibrunova dnes menej tuhej stravy a viac UM davam, kedze ine tekutiny odmieta...
rano nemal po paralenovom cipku a teraz uz po odcitani 37,5 a ide to hore postupne 🙈

autor
24. nov 2023

@zuzkaa1991 jej chudiatko malinke, vraj ten fenistil kvapky vedia babatko upokojit 🙈

autor
24. nov 2023

@amelia89 ano ja som to myslela, ze som mozno viac uzkoatliva a ustrachana ako ine skusenejsie mamicky 🙈

hanaxxx
24. nov 2023

Skus mu dat nejake ovocie, nastruhane jablko napr, tam je nejaka voda. Resp jedlo, ktore obsahuje hodne vody. Moj maly minule tiez nechcel pit, tiez som sa utesovala, ze aspon UM a doktorka ma schladila, ze UM je potrava, nie tekutina, tak sama neviem, ako to brat. A teplotu naozaj zrazaj az ked ma 39 v ritke, cize 38,5 po odpocitani.

patka06
24. nov 2023

Dôležité sú pri teplote tekutiny /nie mlieko/ ponúkaj čaj, vodu, ovocné šťavy aj keď len v malom množstve, ale často.
Lieky by som dávala od 38 - 38,5 podľa toho ako sa cíti.
Fenistil by som len tak nedávala

ibrunova
24. nov 2023

Ak dáš liek proti teplote, tak isto treba k tomu čaj a hneď teplota klesne. skús aspoň striekačkou, bez toho sa nespotí.

autor
24. nov 2023

@hanaxxx kazda inak moja stale nech ho nenutim, ze v UM ma vsetko co potrebuje aj t🤷‍♀️ekutiny

autor
24. nov 2023

@patka06 to ani nedavam. On naozaj nechce aj vyvar nic vsetko tekute ine ako UM vyvrati.

autor
24. nov 2023

@ibrunova ano skusim striekacku ale pockam 3 min a je to von, som zufala z toho 🥺

anavixy
24. nov 2023

@amelia89 presne to som sla napisat 😂

Tekutiny su zaklad pri horucke, mlieko su tiez tekutiny takze kludne aj mlieko ak aspon to pije 🙂
A k veci, ako je tu uz napisane, lieky od 38,5 (po odcitani 0,5 pri merani v konecniku) pokial sa dieta citi ok, pokial je dieta mrzute ubolene, moze sa dat aj od 38,0. Teplota sa ale meria cca pol hodinu po zobudeni, pretoze dieta moze byt len prehriate zo spanku (hoci to skor pri zvysenej teplote, horucka zo spanku asi nebude). Odporucam dat si do googla “manazment liecby horucky”, najde ti odkaz na standardizovany postup ktorym sa riadia lekari, vytvorili ho lekari pre MZ SR a mozes sa nim riadit, je tam vsetko zrozumitelne a pochopitelne napisane. Vsetky taketo ifnormacie ale najdes aj bezne na nete alebo na instagrame, sleduj napr profily pediatricka denjas, pediatrie s laskou, pediater online, najdes tam uplne VSETKO co potrebujes vediet!! a to ako jednotne informacie od odbornikov.
Fenistil urcite nedavat len tak lebo chceme ukludnit dieta, fenistil je antihsitaminikum ktoreho VEDLAJSI UCINOK je utlm, ak isto Fenistil nedavame pri beznej nadche na odpuchnutie sliznic- na odpuchnutie sliznic pri NEalergickej nadche su dekongestiva ako napr. Nasivin. Fenistil je na alergiu alebo napr. exantem, nie na horucku, nepokoj, nadchu, kasel ci ba co vsetko su ludia schopni ho pouzivat.

autor
24. nov 2023

@anavixy merala som konecnik mal 39,1 minus je 38,6 a uz som dala paralen a to je 16:40 bojim co bude v noci 🥺

anavixy
24. nov 2023

Hlavne nezabudni davkovat lieky podla vahy! Hlavne Nurofen, neriad sa krabickou 🙏 drzim palce, zvladnete to, ked bude zle, obaja sa vyzlecte a mojkajte sa koza na kozu, to zaberie aj na horucku 🍀

autor
24. nov 2023

@anavixy ano? skusime... teraz mal po odcitani 38,7 🙊🥺 davam mu cipky on mi akekolvek tekute okrem UM vygrca, vypluva 😑