Teplota 38,5°C u 7-ročného

4. sep 2023

Ahojte, maly ma už 2. deň teplotu, včera mi zaberal paralen, ma 7r, dávala som paralen 500, dnes som dala o 12:00, keďže mal 38,5 a ta teplota neustupuje, sú dve hodiny a stále ma 38,4… dávam studeny uteracik na celo, neviem si rady… viete mi poradiť? Doktorke som volala a vraj to je bežne, avšak nemôžem ho nechať s 38,4 teplotou cely deň

zuza265
4. sep 2023

Praveze s teplotou 38,4 ho mozes nechat cely den. Horsie by bolo keby uz ide vyssie a neklesa odtial. Skus ho hlavne povyzliekat, alebo ak ma teple koncatiny, tak aj osprchovat … neviem ci mate teplo, alebo uz chladnejsie

anavixy
4. sep 2023

Mozes ho kludne nechat s 38,4 cely den. 38,4 je horucka nevyzadujuca lieky, takze nemas co riesit. Davkovanie lieku si dodrzala podla hmotnosti? Edit: uz vidim ze pises paralen 500.
A nemusis ho ani sprchovat, hlavne nie v studenej vode, zbytocne budes dieta trapit a stresovat ked to vobec nie je v tejto chvili potrebne. Ak je dieta ok, cule, vesele, nechaj ho tak.

hablko2
4. sep 2023

Asi neporadím, ale moj syn (8 rokov) keď ho chytia teploty, tak má aj týždeň v kuse 39,5, tbl zaberie na 2-3 hodiny na 38,5 a zas ide hore. Od malička to má tak, neostáva nám iné len vydržať, našťastie je to max raz za 2-3 roky…

svokrinjazykmonika
4. sep 2023

Mne radili striedať Paralen čipky so sirupom nurofen. Každé 3 hodiny.

katkaba1
4. sep 2023

Ja mám 3 ročné dvojičky a teda pokiaľ nevidím, že sú vyslovene mrzuti tak pri 38,5 ešte nič nepodávam. Vtedy sa vytvárajú potrebné protilátky.
Aktuálne má syn teplotu 38,4 od rána a ešte nič na teplotu nedostal.
Zrážať teplotu inak - zábalmi a pod sa odporúča až pri horúčke, teda nad 39.

zuza265
4. sep 2023

@anavixy vidim, ze reagujes aj na info, kt som dala. Pytala som sa na teplotu u nich v dome/byte/von - moze sa mu drzat nejaka teplota/horsie zrazat ak este maju horuco a ak sa citi okej a ma ok koncatiny, tak sprcha ulavi. A nie studena pre boha ta sa nedava nikdy 🙂 pre vysvetlenie

patka06
4. sep 2023

Pokojne môžeš nechať z 38,4 ak nestúpa dokonca aj bez liekov.
Teplotou sa telo prirodzene bráni chorobe.
Dávaj veľa tekutín, kľudový režim a ľahké oblečenie

anavixy
4. sep 2023

@zuza265 chapem ako si to myslela, ono je to koniec koncov aj prijemne osviezenie 🙂 reagovala som lebo ja mam napr kamaratku ktora je tak vystresovana (alebo ako to nazvat) z horucky ze ona fakt robi detom “studenu sprchu” aj pri 38,7 aj ked podala lieky atd.. 🙈 a autorka mi prisla, ze by to mohla takto pochopit….

zuza265
4. sep 2023

@anavixy ach! 🙈 chudaci deticky. Jasne dakujem za doplnenie. Mne niekedy nenapadne, ze treba aj dovysvetlit 🤗

anavixy
4. sep 2023

@zuza265 uplne chapem, ja som novorodenencka sestra a az teraz na RD vdaka koniku a komentarom na ig som zistila, ze fakt treba vsetko (do)vysvetlovat, tak nejak to cloveku pride automaticke vsetko, obzvlast v praci, ale potom zistim co sa dokazu ludia pytat na forach… takze aj chapem preco je to taka bieda v porodniciach (okrem nedostatku casu a niekedy aj vedomosti..), nam to proste nedojde, ze to treba povedat 🙈🙈😄

zuza265
4. sep 2023

@anavixy toto, ze uz je to pre mna automatika 🤌🏼😂😂😂 a ja by som sa mile rada do porodnice zas dostala, tak ak ti treba posuchat gombik (ako kominarovi pre stastie) alebo cosi, tak sem s tym😂😂😂🙏🏼♥️

nikpa
4. sep 2023

@svokrinjazykmonika jedná sa o 7 ročne dieťa. Snáď mu nebude dávať sirup, pri jeho váhe tak pol litra by potreboval keď má dva dni teplotu. A čipky tlačiť do zadku 7 ročnému tiež si neviem predstaviť. Tu radu čo si dostala, je dobrá tak pre deti do 3-4 rokov, maximálne.
Autorka, ja dávam 6 rocneho do sprchy keď už nič nezaberá. Ak nemá studené končatiny, môžeš osprchovať vo vlažnej vode, začínaš od nôh smerom hore po ramená, hlavu nie, chvíľu tak treba vydržať nech sa telo ochladí. Alebo striedaj Paralen 500mg s Nurofenom pre deti Active 2ks mu môžeš dať naraz. A taký istý je aj žuvaci ako gumený cukrík chutí.

svokrinjazykmonika
5. sep 2023

@nikpa jaj ja trúba 😅 ja som myslela že ide o bábätko, nevšimla som si vek.

autor
5. sep 2023

Tak nakoniec dnes teplota 39,7 … išli sme na pohotovosť a dali nám ATB