Teplota 38,4°C

alzbetka83
28. júl 2016

Dobrý večer, dcérka sa večer sťažovala, že jej je zle mala teplotu do 37°C zaspala,ale teraz keď som jej merala mala 38,4..mám ju nechať spať, alebo zobudiť a dať paralen?? ďakujem za rady..

glorikarebeka
28. júl 2016

@alzbetka83 nie nebud ju skus jej dat pospanku cipok a napit

alicina
28. júl 2016

@alzbetka83 ja som ich nezvykla budiť, ale akonáhle zobudia vtedy im dám sirup a keď treba aj zábal

fosilka
28. júl 2016

My sme toto riesili vcera (teplotu ma od predvcera), isla spat mala 37, kontrolovala som ju okolo 21.30 len rukou na celo a nebola horuca a o dalsiu hodinu uz mala 39,3. Ja by som cipok urcite dala, aj tak asi bude nepokojna. Skus jej dat v posteli nech sa moc neprebudi.

ivetkab.
28. júl 2016

@alzbetka83 ja by som určite dala sirup, čipok, čokoľvek. Ak ešte nemala tak vysoké teploty, tak nevieš ako bude reagovať. Našim deťom sa osvedčil taký vlažnejší kúpeľ. A veru ... aj o druhej v noci sme sa už kupkali. Teplota pekne zišla dole a tak sme to opakovali aj trikrát počas noci.

alzbetka83
autor
28. júl 2016

@glorikarebeka
@fosilka
@ivetkab. Ďakujem pekne ,som nad tým rozmýšľala, že jej dám čípok, že sa na to neprebudi

alzbetka83
autor
28. júl 2016

Teraz som jej merala a klesla sama na 37,8..tak ešte počkám a keď pôjdem spať tak zmeriam a dám čípok

gastanka32
28. júl 2016

@alzbetka83 cipok je najucinnejsi. Podla mna lepsi ako paralen alebo nejaka ina tabletka. Neboj bude dobre 🙂 hlavne nech spinka a oddychuje

fosilka
28. júl 2016

@alzbetka83 hej, cipok rychlo zabera, u nas cca za pol hodku nema teplotu. Tak pockaj este ked klesla. Rychle uzdravenie prajem ☺

glorikarebeka
28. júl 2016

@alzbetka83 nevadi ked klesla aj tak treba dat a jasne cipok je najucinejsi a vela tekutin lebo jest jej nebude chutit pisu,ze cipok davat kazdych 6,ale moes aj kazde 4 hod prvy den potom uz kazdych 6 hod

sorciera24
29. júl 2016

@alzbetka83 zrazat teplotu and 38,5..idealne nad 39...telo si inak neporati s abcilmi, ak to zrazis, ak ma 37,8.... tak isto endavaj...vela pit, vit. C a uvidis....telo teplotou bojuje, ak znizujes nizku teplotu, prdlzujes chorobu a podporujes sirenie bakterii....skore uzdravenie!

alzbetka83
autor
29. júl 2016

Ráno vstala a nič, žiadna teplota,soplik,kašeľ, nič.. Tak neviem čo to mohlo byť??

alicina
29. júl 2016

@alzbetka83 možno niečo od slnka to počasie je teraz nenormálne...

alzbetka83
autor
29. júl 2016

@alicina som myslela či nejaký úpal, ale nebola na slnku dlho..možno niekedy aj chvíľka stačí.. Uvidíme čo dnes

rodinny_lekar
29. júl 2016

Dámy ak aj Vás stihne podobná situácia neváhajte volať priamo lekárom a poradiť sa. Nám môžete zavolať aj o polnoci 🙂

alicina
29. júl 2016

@alzbetka83 a zúbky? Moje vždy mali vyššiu teplotu pri zarezávaní.

kp7333
29. júl 2016

Moze to byt z prehriatia, ale aj predzvest nejakeho ochorenia. Takto sa zvyknu ohlasovat rozne virozy - napr. 5. Alebo 6. choroba - najprv par dni teplota a potom vyrazky. Alebo crevna viroza. Treba ju sledovat, zvysit prijem tekutin a nad 38.5 podat lieky od teploty.

christina_petrikova
29. júl 2016

@alzbetka83 na upal myslim ze nie je take teplo.. ci? mne lekarka vzdy hovorila, ze ked ma clovek teplotu tak vlastne jeho telo bojuje s bakteriami, takze mozno uz telo vyhralo boj 🙂 my tiez ako deti sme parkrat mali zvysenu teplotu a vacsinou to bolo z unavy..

alzbetka83
autor
29. júl 2016

@christina_petrikova
@kp7333 Ďakujem, sledujem ju,občas zmeriam teplotu, tak uvidíme dúfam,že už je to za nami

glorikarebeka
29. júl 2016

@rodinny_lekar no neviem ktoremu lekarovi mozme volat o polnoci fak asi len RODINNEMU 😕

oomina
29. júl 2016

@christina_petrikova z únavy? to je možné aby dieťa malo teplotu z únavy?

sorciera24
29. júl 2016

@oomina jasne, ze je to mozne....moj siel do 1.triedy.....prvy den pohoda, druhy den uz sa "ucili" a prisiel s horuckou 38,2......zrazu nove povinnosti, uplne nieco nove, pozornost......bol unaveny, rano uz bol fit.... preto netreba hned dieta pchat paralenmi a pod. ......ano, dieta moze mat horucku aj z unavy, ale taka horucka netrva viac nez den...

klaudscha11
29. júl 2016

@oomina a keby len z unavy aj zo stresu

1cimina1
29. júl 2016

My sme mali min.tyzden 39,5 ... Sli sme na pohot.kedze teplota neklesala..uz sme tam od nedele a stale nevedia co nam je :(

srnanka
29. júl 2016

Ked citam vase prispevky , nie je mi do smiechu ☹ my sme dostali v 2 rokoch pri teplote 37,6 febrilne krce a odvtedy sa bojim velmi horucky a tiez ju maca vysoku do 40,5 a tak tri dni a nic mu nieje ziadny kasel ani soplik . Byvam hotova z toho. A rada od lekarov pockajte on z toho vyrastie ☹

christina_petrikova
2. aug 2016

@oomina jasne ze je to mozne. Deti su na unavu ovela citlivejsie ako my 🙂

rodinny_lekar
8. aug 2016

@glorikarebeka služba Rodinný lekár funguje presne pre takéto prípady, kedy lekársku pomoc potrebujeme vo chvílach keď sú už ordinácie zatvorené a pohotovosť náš problém nevyrieśi. A my zdíhame telefón aj o polnoci 🙂 Dôkažom je už vyše 5tisíc vyriešených zdravotných problémov a 50tis. prijatých telefonátov od pacientov. 🙂

rodinny_lekar
8. aug 2016

@srnanka Odporúćame vyskúśať, konyultovať s viacerými lekármi. Viac hláv= viac názorov. A viac lekárkych názorov môźe priniesť len pozitívne výsledky 🙂

luckam77
10. aug 2016

ahojte baby potrebujem radu...svagrina ma 2tyzdnovu dcerku a ma teplotu 38...teraz je asi nejaky virus taky aj nasi to mali jeden den teplotovali ale ona je malinka dala jej cipok štvrtku paralenu ale co by este mohla???aj ona je nejaka nakapata a mala aj teplotu ...neviem ma jej robit zabaly??

oomina
15. aug 2016

@sorciera24 tak toto je pre mňa novinka. Asi ešte stále neviem o deťoch dosť. No snáď s príchodom nášho sa to nejako naučím 🙂