Teplota 37 °C od utorka

bonnie2
10. feb 2018

Ahojte. Moja dcera ma teplotu od utorka v rozmedzi 37-37,7 °C, vacsinou cca 37,2. Nema v podstate ziadne ine priznaky, okrem toho, ze par krat zakasle cez den. Vcera rano uz nemala ziadnu, tak som sa potesila, no popoludni mala 37,7. Dnes rano nic napr a od desiatej 37. Davam jej Sinuoret ak ma nejake hlieny dnu aby sa rozpustili. V utorok ju bolela aj hlavicka ale od stredy ju nic neboli. Stretli ste sa s
tym niektora? Pri dr.som zatial nebola.

tym niektora?

deti95060810
10. feb 2018

určite by som to riešila lekárom, pretože od utorka je už dosť dlhá doba...
My sme mali horúčky ale len jeden deň, boli sme u lekára a podľa neho to môže byť, nič sa nedeje....odišli sme bez liekov....

bonnie2
autor
10. feb 2018

@deti95060810 ved prave. Ked vcera doobedu nemala uz som myslela ze dobre lebo ked idem k dr.skor vzdy do mna hucia ze najskor po troch dnoch horucok sa moze nieco prejavit a tu len taka nizka teplota tak som nesla. Baobed mala dnes 37 a teraz 36,8 tak nechapem co to moze nyt. uvidim co bude vecer ake zajtra idem na pohotovost ak bude mat teplotu rano. Brat bol s malou minile na pohot.a mala mala 40 teplotu a pozeral na nich ze naco prisli ze s takou teplotou si mali poradit sami. Nevies nahodou ci ma cez vikend mozu poslat aj na rtg lebo raz nam iba tak zistili zapal pluc...

katharines
10. feb 2018

@bonnie2 nemyslim si, zeby to mal byt problem, ak ine priznaky nema a spravanie nie je zmenene. Samozrejme, ak to neprejde, mozete ist k lekarovi nech urobi crp a popocuva. Poobede telesna teplota stupa a tak aj ked prekonava zrejme nejaky virus, tiez to je vidiet. Taku teplotu ani netreba zrazat. Chodi do skoly? Posilnuj imunitu echinaceou, ale max 2 tyzdne, vela pit, moze aj medovkovy caj pripadne kapucinku ....

adrianazs
10. feb 2018

@bonnie2 ahoj ja som bola s malym mal tiez take stavy presne ako ty popisujes lekar mi nedal nic popocuval ho nic vazne chvala bohu je to vyrusoveho povodu teraz je to rozsirene kazal mi pokracovat n nasadeni liecby sinupret kaloba kvapky a vela tekutin to samo prejde mi sme doma od utorka a uz je ok chvala bohu uz v pondelik ideme do skoly skore uDravenie

bonnie2
autor
10. feb 2018

@katharines
@adrianazs no inw priznaky ani nie. Nic ju neboli a ma iba taky kasel slaby ze mozno pat krat zakasle za den. Sinupret davam aj ja. Ale ja som msla tento ryzden dovolenku takze od utorka sme boli doma ale buduci tyzden musim ist do prace a neviem s takou nizkou teplotou by asi mala byt este doma ci? Joj neviem co mam robit.
@katharines tento tyzden bola doma a buduci neviem. Ci ju dat v pondelok a bud sa to zhorsi alebo co...ked to v praci sa clovek boji povedat ze potrebuje volno...

bonnie2
autor
10. feb 2018

A obyc.pediater ma ten pristroj na crp ci ako ktory?

katharines
10. feb 2018

@bonnie2 no si myslim, ze vacsina pediatrov to ma. Ze vraj sa da domaci crp test kupit aj v lekarni, len neviem, ci aj na Slovensku.

katharines
10. feb 2018

Sinupret je ok, len treba pit aj vela tekutin a zvlhcovat vzduch. Mozes dat aj nakrajanu cibulu ku hlave a vymenit raz za 24 hod. Do utorka by jej to malo prejst.

bonnie2
autor
10. feb 2018

@katharines myslis ze do utorka? Lebo od utorka to mame a zacinam panikarit ze uz t
bud mala klesnut teplota alebo stupnut. Ze uz to dlho trva j ked viem ze kazda choriba trva aj tyzden no nejako stale sme na tom rovnako
..Joj mala som ist radsej v piatok k dr.ore istotu.

alobalka
10. feb 2018

Tiež si myslím, že to nemusí byť nič vážne. Ak sa jej to nezhorsi, do pondelka- utorka by som kľudne ešte počkala. Uši nebolia? Pri moceni tiež ok? Hrdlo? Teraz je veľa viroz a týždeň môžu trvať. Ako písali vyššie, treba veela piť, často vetrat a vylezat to. Ostatné lieky podľa priznakov. ..Pristroj na určenie hodnoty crp nemusí mať každý pediater. A nie vždy ho spravia aj na pohotovosti. Dobrovoľne myslím: )
Možno by som ešte dala/ pouvazovala nad kalciovym sirupom, prípadne vitaminy typu C, zinok, D. Ale zinok má zmysel najmä na začiatku choroby.
Inak je ok? Myslím či sa normálne hrá, alebo chorobou je viditelne unavena?

bonnie2
autor
10. feb 2018

@alobalka usi ju nebolia ani hrdlo ani hlava...nic. Moci normalne.hra sa tiez a nijako nevyzera chora. Ani spat sa jej nechce viac. Kalciovy davam tiez od utorka aj vit.C.

alobalka
10. feb 2018

@bonnie2 tak by som počkala, možno sa to už zajtra zlomi. Aj dospelakov teraz trápia vyše týždňové teploty a únava. .

katharines
10. feb 2018

@bonnie2 tak uvidis zajtra. Neboj bude dobre. Len je pravda, ze je chripkove obdobie.

bonnie2
autor
10. feb 2018

@alobalka viem ze u nas na pohotovosti crp spravia ale za poplatok.
Trochu ste ma upokojili baby en mam problem ze v pondelok mi nema kto byt pri nej ak preto z panikarim co idem robit ked musim st do roboty a ona tym padom do skolky. Jedine ze by som sla k dr.ale to je u nas v praci problem a este v pondelok duplom.

bonnie2
autor
10. feb 2018

@alobalka a zinok ma aky ucinok ked ho treba davat hlavne na zaciatku? A to aky kupujes? Nejaky pre deti? Moja ma 6 rokov.

alobalka
10. feb 2018

@bonnie2 zinok pomáha skrátiť a zmierniť priebeh choroby, ak sa podá v prvých hodinách začatia choroby v dostatočnej dávke. Ja mám pre takéto deti osvedčený sirup bud Imunne akut od generiky za cca 5€ (má aj vit C a iné) alebo podobný Rhinimun tuším. Ten je kúsok drahší. A dávkovanie pri chorobe sa odporúča vyššie ako na preventívne použitie. Pre 6r by kľudne mohlo byť 10mg zinku.

bonnie2
autor
10. feb 2018

@katharines
@alobalka tak uvdim este zajtra. Ma trosku upokojili. Tak ten inok nabuduce vyskusam. A aj fajt vidis
@alobalka ze am ten zinok pomaha?

alobalka
10. feb 2018

@bonnie2 nám pomáha, deti majú potom také slabšie virozy, doma ich nechavam skôr aby si posilnili imunitu, ale inak im "nič nie je". Ak kašlú, dávam aj niečo na vykasliavanie, teploty nemavaju.

bonnie2
autor
10. feb 2018

@alobalka dakujem. Vyskusam.

sasa1310
10. feb 2018

@bonnie2 akože nehnevaj sa, ale tak od utorka má teploty a ty potom cez víkend si spomenieš a ideš na pohotovosť? A kde si bola doteraz? Čo si teda nešla včera k dr., keď si vedela, že od utorka ti dieťa teplotuje, a ide víkend? ja sa nedivím, že sa s prepáčením "nasrali" a capli za takéto návštevy pohotovosti 10 eur

bonnie2
autor
10. feb 2018

@sasa1310 nesla som lebo uz x krat som bola s vyssimi teplotami a vzdy som vyzerala ako blbec ze mam cakat aspon tri dni. A x krat som bola a s usmevom ma vratili ze vyzera byt vsetko ok a ze netreba hned panikarit. A ine priznaky choroby okrem mierne zvysenej teploty nema. A pisala som v uvode ze vcera teplotu uz nemala doobedu iba poobede. Takze doobedu som k dr. nesla bez teploty a ziadnych inych priznakov. No nie som dokonala matka ktora vsetko robi spravne.

katharines
10. feb 2018

@bonnie2 nie, praveze si postupovala ok. Ak sa nic nezhorsuje tak ani na tu pohotovost nemusis ist

asocial
10. feb 2018

@bonnie2 robíš správne..nie si hysterka, a tvoj postup je správny.nas mladší syn máva pri virozach teploty aj vyše 7 dní..myslím, že v utorok bude fit...myslím,že jej nič nie je (a to ti vravím ako matka, ktorá sa vrátila v pondelok z nemocnice, kde som.bola s 5 r synom kvôli bakteriálnej infekcií)..neboj...mladší má teraz tretí deň nad 38, rátam,že ešte 4 dní bude nad 37..k doktorke nejdem, mám dosť skúseností na to,aby som vedela, kedy...

vsicka036
10. feb 2018

Nečítala som odpovede, ale my to isté tento týždeň. Od pondelka zvýšená teplota, potom sa mu zapálili oči, včera sme boli u dr., tak že vírus. Dneska na pohotovosti kvôli žihľavke, ale zistil pri tom, že má aj angínu, teplotu už dneska nemal. A synovec tento týždeň bez teploty, len kašľal a hnisavá angína. :( Keď to už toľko trvá, daj ju pozrieť..

sasa1310
10. feb 2018

@bonnie2 no tak nejak by na teba kukali na tej pohotovosti, ako som ti napísala. Myslím, že to bude v pohode a zbytočne pôjdeš na pohotovosť, ešte ti akurát tak vynadajú, že keď si teda prišla, tak kde si bola celý týžden. Ak teploty vieš znížiť, a budú pretrvávať, v pondelok stačí ísť k dr.

bonnie2
autor
10. feb 2018

@katharines
@asocial dakujem vam kocky za rady a podporu. Velmi dobre mi to padlo. Teraz som jej merala a nic. Uvidim este o hodinku a zajtra. Ved kazda mama sa snazi robit vsetko najlepsie ako vie.

adrianazs
10. feb 2018

@bonnie2 ak nemá teplotu podľa mňa nie je to nič vážne teraz je také obdobie ešte zajtra uvidíš ako bude dieťa aj ja som sa obávala no sme ok teraz je to také vyrusove obdobie mne ako som písala lekár kázal dávať ďalej len to čo som začala crp mal negatívne už nech je jaro lebo to každý rok tie pliagy chrípky najhoršie, tak nech sa zlepšuje malej ahoj

bonnie2
autor
10. feb 2018

@adrianazs mas pravdu, uz nech je jar 🙂

basena001
10. feb 2018

@bonnie2 v takomto strese som bola minulý týždeň.6 dní teplota Max.37.7.kasel suchý občasný,hlieny takmer ziadne tiež dopoludnia aj bez teploty,a pvystupila.na 7.den ráno sa to zlomilo,dieťa bez teploty,,ožilo,,spustil sa síce číry hlien a mokrý kašeľ,ale to už bolo zjavné,že sa všetko lepší.panikarila som,lebo doteraz mávala teplotu max.3dni.ale jednoznačne išlo o virozu.u dr.sme neboli,lebo nebolo o čom.bakterialne to rozhodne nevyzeralo,hoci v ten 6.den som už večer pripravila veci,že ráno ideme.nastastie,nebolo treba.tie virózy sú teraz take vlecuce sa .len pevné nervy

jana_eyre
10. feb 2018

no teplota 37 nie je este teplota, ako zvysena sa berie az od 37,5 a od 38,5je to horucka.. ty pises ze od utorka ma 37, ale iba od vcera 37,7 co je mierna teplota takze netreba stresovat.. v tele. sa nieco deje, imunita pracuje a mozno. coskoro virus uplne porazi a bude dobre.. ak. sa teplota zvysi, dieta bude nepokojne, tak v pondelok k dr uplne staci ist.. hlavne nech teraz vela pije a znizovat az ked teplota vyskoci nad 38,5..