Teplota 37,2°C u 5-ročnej dcérky

16. nov 2022

Ahojte, je podla vás normálna teplota tela 37,2 u 5 ročnej dcérky? Cez deň má do tých 37,2 a k večeru sa stále znižuje, v noci máva okolo 36,6. Nič jej neni, je normálne správa sa normálne, nič ju nebolí. Meriam jej lebo sa mi zdá byť teplá. Ďakujem za odpoveď 🙂

doriiis
16. nov 2022

37,2 nie je teplota...

doriiis
16. nov 2022

Kedy sa ľudia naučia základné veci?

tasticka59
16. nov 2022

zrejme preto jej nic nie je, pretoze ani teplotu nema. nemoze byt tepla pretoze je naobliekana alebo ze mate doma teplo alebo sa nahanala, blaznila, napila tepleho caju?

lobic
16. nov 2022

tiez si myslim, vsak to je nic, to ani nepocitis, nic sa nedeje. preco ludia zvyknu riesit a stresovat sa ohladom veci, ktore su uplne normalne? :D ale by ma zaujimalo, ze preco vlastne ti napadlo jej ju vobec merat, ked jej teda nic nie je?

amelia89
16. nov 2022

👀🤷🏽‍♀️

zanta3
16. nov 2022

Nehladaj problem tam, kde nie je ❤

deginko
16. nov 2022

37,2 nie je teplota

fiafia
16. nov 2022

Akým teplomerom meriate? 37,2 nieje teplota.

slavomira236
16. nov 2022

Ja mám takú teplotu stále keď začali merať teplotu v škôlke pred vstupom do budovy mala som s tým problém pýtali papier že mám doniesť od lekara

kleopatra114
16. nov 2022

Nemá ofinu ? Moja mala vždy 37,3 , keď som jej merala na cele a odhrnula ofinu . Ak má v noci 36,6 , tak je všetko v poriadku .

mirkava
16. nov 2022

No ja si myslím, že dlhodobo mierne zvýšená teplota nie je v poriadku. Nemusí to nič znamenať , ale mohlo by ísť aj o nejaký skrytý zápal. Sleduj ju ďalej ak sa ti nebude zdať, myslím ze by bolo vhodné vziať krv. Skús zavolať Dr. a poradiť sa.

lasoli
16. nov 2022

a merias akym teolomerom?A to ma ako dlho?Podla mna to je mierne zvysena teplota a nemyslim si ale ze je normalna,norma je do tych 37.Ja by soms tym sla k dr.Moze mat niekde zaoal ktovir.

lb1984
17. nov 2022

Podľa toho akým teplomerom merias. Mne keď sa zdá mala tepla (tiež ma 5 rokov) meriam galiovym. Tie elektrické sú na dve veci. Teplota 37,2 nieje normálna ani u dospelého ani u dieťaťa. Ja som mala teplotu 37,2 -37,3 14 dni v kuse a už ma posielali na vyšetrenia. Nad 37 je teplota už zvýšená....subfebrilia. ale ako som písala treba určite merať s presným teplomerom s malou odchylkou-pribalovy leták k teplomeru by túto info mal mat, príp. dohladas na stránke výrobcu. Lebo ti moze ukazovať 37,2 ale pri zohľadnení odchýlky to môže byt 36,9.... ak má dlhodobo zvýšenú teplotu pocas dňa treba konzultovať s MUDr.