Tekutý púder na ekzém

dettilv
12. dec 2022

Ahojte. Môžem natrieť malú tekutým púdrom mentolových keď ju svrbí pokozka. Má atopický ekzem a škriabe sa až do krvi. Ma 10mesiacov

tamarkissova
12. dec 2022

To asi nie, daj 15 kvapiek fenistilu a natri sudokremom, alebo imazolom

nikuska412
12. dec 2022

Podľa mňa tiež nie je vhodný tekutý púder na atopický ekzém..

Neboli ste u kožnej?

sandra19901990
12. dec 2022

Ak je to silne škrabanie, tak fenistil nepomôže. Dithiaden 1/4 a ist cim skôr ku kožnej. Moj maly mal v 10mes zo skrabania ekzemu dieru v ramene… mokvalo to, katastrofa. museli sme zmeniť kožnú a az potom to konečne zmizlo

minarova22
12. dec 2022

Ja uvarím repík aj s nechtíkom(môže byť len repík) namočím gázu do toho, položím na postihnuté miesto a zafáčujem. Gáza musí byť mokrá, preto fáčujem na hrubšie, aby nepresiakol aj ten fáč... robím to aj cez deň a v noci... Výsledky-krásna čistá pokožka... Úplne jednoduchý recept. Samozrejme treba trpezlivosť, zázrak sa neudeje za deň, ale už za dva tri dni vidno krásne zmenu 🙂

flavia1
12. dec 2022

@sandra19901990 mozem sa spytat, co vam pomohlo?

minarova22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sojorez
12. dec 2022

Ano, ale skor obycajnym, nie mentolovym. Skus oplach v hypermangane, par zrniek a potom jemnulinko ako makeup ten tekuty puder. Ak to ma i mokvave, tak tekuty puder s taninom (miesaju v lekarni). Ked prestane byt ekzem zapaleny, cerveny, vtedy premastovat. Takto mal nastavenu liecbu syn z nemocnice. Predtym bral rozne kortikoidy, v nemocke vsetky vysadili a zacali s hypermanganom a tekutym pudrom. Krem sa mi osvedcilo potom drzat v chladnicke, chlad mierni svrbenie. Este moze pomoct vlazny kupel v ovsenych vlockach, zmiernuje svrbenie. Urcite antihistaminikum od doktorky.

danielahamar
12. dec 2022

Žiadny tekutý, však to ju musí stipat jak hrom žena 😴 kúpele hypermangan, tekuté mydlo a krem na ekzém, my používa biodermu atoderm a samozrejme nejaké antihistaminikum. A ďalšia vec, aka je príčina ekzému? Lebo mne sa maly čistil skrz koze 4mesiace z mlieka. Ale musím povedať, že mal aj kortikoidy, lebo on mal zapálené 70% tela.

dettilv
autor
12. dec 2022

Ona to zdedila. Ale nie po nás ako rodičoch aleod našich súrodencoch. U možnej sme samozrejme boli a nie raz,vždy dá nejakú mastičku ktorá nepomáha vôbec. Fenistil tiež nepomôže mam pocit. Mám kúpené kopu kozmetiky presne na jej pokožku z lekárne ale tiež nepomáhajú.

danielahamar
12. dec 2022

@dettilv a co presne zdedila? Lebo len fľaky na kozi sú to isto není, to je už len prejav. Môjmu vyšli negatívne krvné na mlieko v 10m. a aj tak ma ABKM od 4mesiaca. A ako hovorím 4mesiace nepretržitého natieranie, starania sa o kožu a samozrejme o stravu. Vyzeral takto

sova851
12. dec 2022

@dettilv ja mam odskusane ale len na sebe a malych plochach na tvari natriet bahnom z mrtveho mora.Necham posobit aj par hodin a umyjem.Aj 2,3dni a prejde to.Moze to byt aj maska na tvar z avonu ale z mrt.mora.

nikpa
12. dec 2022

@dettilv mentolové jej na to nedávaj. Píšeš, že to má zdedene, áno ekzém sa dá zdedit ale zdedene má teda aj to, z čoho vzniká. Ekzém je len dôsledok iného neriešeného problému. U takého malého bábätka by som zisťovala alergiu na mlieko, laktózu a iné alergény v potrave, ktorú má zavedenú. Pýtala by som sa na imunológiu alebo na gastro, neviem či má aj iné napr. žalúdočne problémi alebo so stolicou, dlhodobe zahlienenie, vyrážky.... Nám na ekzém najlepšie zabera kúpeľ v hypermangane a premastovat dokola dokola.

danielahamar
12. dec 2022

@nikpa môj napr. do roka okrem kozi nemal nič, až potom začali hnačky

dettilv
autor
12. dec 2022

Vypytam sa na tie vyšetrenia, lebo ona sa mi budí ešte ak v noci že ju to svrbí. Ale nemá to až také škaredé ako na fotke vyššie. Ma červené fľaky, úplne suché a svrbia

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandra19901990
13. dec 2022

Mali sme diétu, a rôzne krémy a robené smradľavé maste.. mal ekzem aj nieco ako roztoče… všetky saty som musela prať a hračky a topánky do mrazaku na 24 hodín aby tie roztoče zabilo. Fakt choďte cim skôr k nejakej kožnej. Príčina je vo vnutri.. treba hľadať… moj sa siel rozskriabst na jar a jeseň, ked zjedol petržlen a pod každý to ma inak. Tiez to zdedil. Moja mamka, sestra, ja sme to mali. Všade nam však hovoria ze z toho vyrastie. Do tej doby vydržať. Ja som svojmu obviazali ranu na noc aby si to podvedome v spanku neskriabal. Uz mu to mokvalo 😕

sandra19901990
13. dec 2022

@dettilv používam detské hypoalergenne pracie prostriedky, avivaz kvol osušiek uz nepoužívam, do každého prania som dala lyžicu octu do priehradky na avivaz. A po praní som dala preplach. Nebude to cítit ale dezinfikuje to

dettilv
autor
13. dec 2022

@sandra19901990 takto to robím aj ja

dettilv
autor
13. dec 2022

@deadlylucy už si ma potvrdila

ivanaa346
22. jan 2024

@dettilv Prosím Vás pomohol dcérke ten tekutý púder na exem ? A zmizol jej ,či ešte ho stále má ?