Tažké vyprázdňovanie 3 týždňového bábätka

arcticcode
5. sep 2018

Ahojte mamky, pise vam tatko 🙂 nas maly synak (3t) ma problem s vyprazdnovanim. Vzdy, ked to na neho pride, puci sa, ocervenie, strasne place a natahuje telicko do tvaru bumerangu. Potom ked sa mu konecne podari vytoto, stichne akoby utal. Skusil som sa uz pytat v lekarni, tak mu davame espumisan, masirujeme brusko s pupikom a davame feniklovy caj, ale nic nepomaha. Kupil som mu este biogaia probiotika za nekrestanskych 10€, ale tie odkedy mu davame, tak z 8 minutoveho pucenie sa stalo dvojhodinove pucenie, cize je to este horsie. Vsetky babkovske rady z internetu nam nepomahaju. A uz naozaj nevieme co robit. Dokaze byt aj 4 hodiny hore, cely cas jacat, pomedzi to papat. So zenou sa nevyspime, lebo stale sme hore a uz zaciname byt z toho nervozni a spravame sa k sebe nevrlo

arcticcode
autor
5. sep 2018

@arcticcode este ma napadlo, ze biogaia sme zacali davat spolu s vigantolom. A o vigantole som pogooglil, ze deti z neho niektore vystrajaju... Tak neviem, neexistuje dajaka ina nahrada? Skusime mu to teraz par dni nedat

labutiatko
5. sep 2018

@arcticcode za vigantol nahrada D-vit a este dobre na brusko su teple oblkady cvicit s nozkami plus my sme mali aj infacol... prve mesiace zvyknu byt tazke kym sa crievka rozhybu.

arcticcode
autor
5. sep 2018

@labutiatko to vsetko robime a bezvysledne. Davame ho aj odgrgnut, aj na brusko, aj obklady, aj masirujeme. No proste vsetko. A i tak nemame spania. A ja este sa musim trepat na nocne a nechavat doma zenu samu s dietatom. Som myslel ze porod je najhorsia cast, ktoru mame za sebou, ale to som sa mylil

beuss
5. sep 2018

@arcticcode ak ozaj nepojde, pouzite rektalnu rurku.. a hlavne nepocuvajte reci typu, ze nie casto, lebo babo si zvykne.. ja som to mojmu malemu robila pomaly kazdy den do 3m.. potom sme preslu na UM a uz kaka sam kazdy den, konecnik mu po rurke nezlenivel, ako vela ludi hovori...
No a probiotika skuste tiez vymenit, skuste napr. Infants Dophilus, tie mamicky velmi chvalia. Vela štastia, nech sa to cim skor upravi 🍀

eririka
5. sep 2018

Treba zatlačiť rektálnu rúrku !

labutiatko
5. sep 2018

@arcticcode je to obcas pokus omyl s tymi liekmi a vsetkym..skuste este tu rurku ako pisu aj iny...a chce to cas,vsetko je len obdobie raz bude dobre...

jankap55
5. sep 2018

@arcticcode náš malý má mesiac, a tiež máme tento problém. Vigantol som vymenila za inú náhradu, po probiotikach ho bolelo bruško, plakal vkuse aj 4 hodiny. Doktorka odporučila vysadiť pokiaľ je plne kojeny. Keď mu ich nedám, tak je kľudný. Rektalnu rúrku som mu nevedela zaviesť, ale čo nám pomáha a to je na dennom poriadku, že mu zdvihnem nohy a vlhcenou utierkou mu mu takým jemným tlakom prechádzam po analnom otvore a to mu veľmi pomáha. Niekedy to doslova z neho vysplechne. A potom je už kľud. Vyskúšajte to takto.

beuss
5. sep 2018

@jankap55 ved nato nic nieje..tym otvorenym koncom kusok do ritky a kruzis dokial sa dieta nevyprazdni 😉 To iste ako ked merias babatku teplotu. Da sa pouzit aj teplomer namiesto rurky. (Lacnejsia verzia)

jankap55
5. sep 2018

@beuss ja viem ako sa to používa, pri prvom synovi som to pár krát použila, ale teraz malý tak stisne riťku, že mu to tam jednoducho neviem strčiť

beuss
5. sep 2018

@jankap55 ahaaa, chapem 😉 vsak pokial mu pomaha taka verzia aku mate, tak je to este lepsie 😊 prajem aj Vam vela stastia nech cim skor prejde. My sme stym tiez bojovali, som rada, ze je to zanami.

anjelicek26
5. sep 2018

@arcticcode rektalna rurka je zazrak, vigantol skuste nizsie davkovanie a spolu s mliekom, nie nejakymi inymi liecivami. Myslim, ze je problem len s kakanim (keby ho vseobecne boli brusko tak by skriekal aj mimo toho, pozname take velmi dobre), tak rurka, on sa to nauci aj sam, len to chce trochu casu... u nas pomohlo az zavedenie prikrmov v 4 mesiacoch, dovtedy obcas rurka...co uz trapit babo je zbytocne...

zuzkamargit
5. sep 2018

@arcticcode najhorsich je prvych 20 rokov, potom si zvyknes 😉

jankap55
5. sep 2018

@beuss ďakujem pekne

olifcek
5. sep 2018

@arcticcode vigantol nenahradzajte d-vit, kupte d od Terezie, je v olivovom oleji 🤗

arcticcode
autor
6. sep 2018

@jankap55 dakujem, nas je tiez plne kojeny, toto urcite skusime 🙂

mimka124
6. sep 2018

@arcticcode ja som prvy mesiac bola s manzelom zrela na psychiatriu, naozaj, som myslela, ze sa zblaznim, nas mal brutalne koliky a o kakani ani nehovorim, do 3,5mesiaca sme dennodenne pouzivali rektalnu, inac, tiez som kojila a ked som presla na UM, malemu skoncili koliky (hltal vela vzduchu a bol hladny neustale), avsak vykakat sa nevedel, zmenili sme UM a dali probiotika Probiofix, su este nekrestansky drahsie ako Biogaia, ale maly sa vie sam vykakat a neboli ho brusko 🙂

marvin1234
6. sep 2018

@arcticcode ahoj, mozno skuste este vymenit pupik za saloos detsky uvolnujuci olej z dm a masirovat tym. Nam pupik robil fest zle. A ked sa maly pucil nosila som ho v klbku (chrbatik oprety o moju hrud, nozky chytit pod stehnami a jemne pritlacat k brusku). Niekedy aj s teplym obkladom. Doteraz ked mu ide tazsie tak ho chytim a dobreze plienku nerozstreli 🙂 nam pomahal aj uz spominany infacol, aj sa lahsie davkuje nez espumisan ked bude mamicka sama.

marvin1234
6. sep 2018

@arcticcode a inac my sme vigantol vymenili za jamieson Bebe D a fakt pomohlo

arcticcode
autor
6. sep 2018

Dnes sme sa na ten vigantol vykaslali, chlapec kaka a place pri tom nie viac ako 10 minut. Neverim, ze to nemal z toho. Vcera dve a viac hodin vkuse plakal, kym z neho nieco vyslo...