Ťažké dýchanie a problémy so spánkom, čo to môže byť?

zdrsjsjiwwi
17. jan 2020

Dobrý deň, mám 14 rokov a sťažené dýchanie, pocit ako keby som sa nemohla nadýchnuť. Nemám ako príznaky ani pískanie, ani chrčanie a ani bolesť. Je to len ťážký nádych aj výdych, pocit nedostatku kyslíka. U obvodnej som bola, dala mi papierik ku kardiológovi ale idem tam až vo Februári. Takéto stavy mám už asi cca 2 mesiace. Ked som na čerstvom vzduchu alebo na to až tak nemyslím tak je to lepšie. Ale g posledných asi štyroch dňoch sa to zhoršilo, v noci spať môžem. :/ Bojím sa že budem mať kolabs srdca alebo pľúc...nemôžem už byť v tomto strachu. Prosím poraďte mi :( Ďakujem

lenocka137
17. jan 2020

Ahoj,niečo také ako prežívaš teraz ty,som mala aj ja keď som mala cca.15-16 rokov.Išla som s tým k dr.,že sa v noci budím,že sa nemôžem nadýchnuť.Máš len 14 rokov čiže nemyslím si,že by si mala choré srdce alebo pľúca,myslím,že to sa prejavuje trochu inak.Píšeš, že keď si na čerstvom vzduchu je to lepšie a určite aj keď sa s niekým rozprávaš alebo si v prítomnosti iných ľudí tak to nepocituješ.Ja si myslím,že je to psychického pôvodu,začínajúca panická porucha alebo to môže mať súvis s chrbticou aj pri takých problémoch môže človek pociťovať,že sa mu ťažšie dýcha.Ja som vtedy bola u kardiologičky a urobila mi všetky možné vyšetrenia a nič mi nezistila. Potom mi robili röntgen chrbtice a tam zistili problém ale ja osobne som to mala psychického pôvodu.Musíš sa stále nejako zamestnávať,byť s ľuďmi,baviť sa...to je moja rada, uvidíš nič ti nezistia,všetko dobre dopadne 🙂a keby si mala niečo so srdcom alebo pľúcami už by si dávno minimálne odpadla a určite by čerstvý vzduch nepomohol,držím palce ale určite sa nemáš čoho báť.

zdrsjsjiwwi
autor
17. jan 2020

@lenocka137 Ďakujem. Aj ja mám podozrenie že by to mohlo byť psychické. Ok,poviem si to, Som ok. Potom ale zas že čo keď to fakt bude niečo vážne a mne sa niečo stane alebo nedajbože zomriem...vážne sa veľmi bojím a zaváhanie je veľmi ťažké keď sa stále obávam. V nedeľu mám ísť na lyziarsky, tak veľmi som sa tešila ale odrazu mi v hlave preplo a šťastne sa bojím. A ešte čo mi viac chýba¿ no hľadala som na internete všeličo možné tak sa ani moc nečudujem že sa takto zle cítim. Ešte som zabudla spomenúť že mám aj prepadnutý hrudník

eliska13
17. jan 2020

@zdrsjsjiwwi zdôver sa mame.Kup si magnézium a užívaj je to dobré na nervy.Tiez si myslím, že je to psychického pôvodu mala som podobné stavy.na lyžiarsky určite choď zabavis sa, prídeš na iné myšlienky😀

zdrsjsjiwwi
autor
17. jan 2020

@eliska13 Moja mamina o tom vie a tiež vraví že je to zrejme zo psychiky ale stále...Čo ak nie? Magnézium mám, to šumivé do vody lebo tabletky prehltnúť nedokážem. Ďakujem za podporu. Už som písala jednu takúto tému a tam ma zas strašili z CHOCHP...

zdrsjsjiwwi
autor
17. jan 2020

Ou, ja nemám problémy so spánkom (musím si zaklopať), Neviem čo sa mi to dalo do názvu, pardon

lenocka137
18. jan 2020

Áno,áno aj nado mnou to vždy vyhralo lebo keď to na mňa išlo tak už som to vedela,že tak toto už naozaj je niečo vážne,že musím sa predsa dať vyšetriť lebo tento raz mám pravdu...to je presne diagnóza panická porucha,ľuďom sa to stáva často,mne pomôže keď sa bojím čítať si fóra,napr. Aj tu o panickej poruche/úzkosti uvidíš,že sa tam nájdeš a keď zistíš koľko ľudí to má tak sa budeš cítiť lepšie 😋 väčšinou to chodí tak,že teraz je to toto dýchanie, vyšetrenia ťa a nabudúce budeš presvedčená o inej strašnej diagnóze,takže to naozaj rieš... určite chod na výlet a uži si to tam,presne toto potrebuješ byť obklopená ľuďmi a porozmýšľaj čo mohlo byť spúšťačom tohto, nemusíš to sem písať ale mohlo to byť dlhodobý stres,zmena,negatívna udalosť napr.rozvod, smrť blízkeho človeka,nová škola proste hocičo.Dobre,drž sa zatiaľ 🙂

lenocka137
18. jan 2020

A ešte aj moja ségra sa mi vždy smiala,že som hypochonder,z ničoho si nič nerobí ona je proste flegmoška a raz mala proste stres a zdôverila sa mi,že sa jej stáva,že sa nemôže nadýchnuť v noci alebo aj cez deň,ja už som to poznala tak som jej povedala,že to má zo stresu,že si to len namýšľa a nechcela mi veriť a mala som pravdu,robila to isté čo ja,vidíš stačí stres a už to ide psychika a telo sú neskutočne prepojené

zdrsjsjiwwi
autor
18. jan 2020

@lenocka137 Rok 2019 bol hrozný. Zomrel mi dedko, pes s ktorým som bola od narodenia....to nebol LEN pes. Cez leto ma bolievalo brucho 2 mesiace, mala som nakoniec helicobactera. Môže byť ta panicke porucha až taká vážna že nemôžem poriadne dýchať? Do tela mi ide minimálne kyslíka. Možno 30% - aspoň teda ja to tak cítim. Viem že to môže byť toto ale ja neviem...Som hrozný pesimista, keď mám niečo hneď myslím na nejakú nevyliečitelnú chorobu..

lenocka137
18. jan 2020

@zdrsjsjiwwi určite ti nejde do tela 30%kyslika to by si už odpadla, modrali by ti prsty,pery,mám zdrav.školu takže asi takto by sa to prejavovalo,určite by som sa priklonila k tej pan.poruche,pozri ak sa naozaj bojíš tak povedz máme a choďte na pohotovosť tam ti spravia EKG aspoň a krv vezmú a budeš kľudná ale sama si písala,že si mala ťažký rok a tu sú následky

zdrsjsjiwwi
autor
18. jan 2020

@lenocka137 Z pohotovosti mám fobiu a z ihiel už ani nevravím takže tam isto nie. To je posledné miesto kam by som išla. Bola som tam keď som mala asi 4 roky a zistili mi oválny tieň na plúcach ale nakoniec SA ZMÝLILI. Možno 30% vzduchu mi tam nejde ale ja mám len taký pocit. Myslíte že by som na lyžiarsky ísť mohla? Ja mám len jeden strach - že odpadnem alebo skonám

lenocka137
18. jan 2020

@zdrsjsjiwwi v noci Spiš normálne? Ak áno tak logicky si zdravá,len cez deň na to myslíš tak sa ti zle dýcha,chod určite na lyžiarsky ak sa na to cítiš ak nie,buď doma a chod napr.do kina s kamarátkou alebo len niekam von

zdrsjsjiwwi
autor
18. jan 2020

@lenocka137 v Noci sa zobudím maximálne 2× Po 10minút. Ale cítim to stále. Keď bol lyžiarsky ešte ďalej...že ešte týždeň do neho tak som to dýchanie mala dobre, ale teraz tam idem už zajtra a mám strach že sa mi tam niečo stane a som ďaleko, veľmi ďaleko. Takze lreto je to dychanie ah horšie. Kebyže nečítam kadečo na internete, o chorobách tak by som možno ani tieto problémy nemala. Na lyžiarsky sa cítim až na to dýchanie. Ale predsa tam budem ma čerstvom vzduchu a budem sa zabávať

lenteraz111
18. jan 2020

To, že ti dala odporúčanie ku kardiológ ovi, urobila dobre. Mojej mame zistili srdcovú arytmiu a chlopna jej nedolieha. Mala tiež ťažkosti s dýchaním a teraz sa pridruzil aj kašeľ. Radšej overiť diagnózu teraz ako neskôr, keď sa pridruzil iné komplikácie. Ale zas nemôžem porovnávať 70 ročnú a 14 ročnú, chápeš. 🙂 veľa stastia

zdrsjsjiwwi
autor
18. jan 2020

@lenteraz111 Ďakujem, ale kardiológ je ešte ďaleko 1

zdrsjsjiwwi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdrsjsjiwwi
autor
18. jan 2020

@lenteraz111 Ale podľa lekárky mi srdce bije v poriadku

lenocka137
18. jan 2020

@zdrsjsjiwwi nič ti nebude,neboj,potom sem môžeš napísať ak chces,že ako si dopadla,mamina ti na to čo vraví?

zdrsjsjiwwi
autor
18. jan 2020

@lenocka137 Mamina vraví tiež že je to asi psychické a vraví mi nech na to nemyslím. A rada sem napíšem ako som dopadla 💊😅❤

zdrsjsjiwwi
autor
19. jan 2020

Dobrý deň, tak dnes idem na ten lyžiarsky...11:00. Dnes som sa zobudila a dýchalo sa mi relatívne dobre ale keď som na to za takych 10 sekúnd začala myslieť tak to išlo..majte sa a užite si tieto dni 💊❤

lenocka137
19. jan 2020

@zdrsjsjiwwi aj ty podobne,pekný výlet prajem

zdrsjsjiwwi
autor
25. jan 2020

Dobrý deň, už som doma z lyžiarskeho a dýchalo sa mi tam super. Niekedy dobre skoro aj na 100%. 💊❤

eliska13
25. jan 2020

@zdrsjsjiwwi tak tam je výborné😀hlavne necitaj a nehlafaj si choroby

zdrsjsjiwwi
autor
25. jan 2020

@eliska13 Jasné, to už je za mnou ❤

zdrsjsjiwwi
autor
28. feb 2020

Dobrý deň, tak som už bola u kardiológa a srdce mám úplne v poriadku. Robil mi EKG aj SONO. Bola som aj na ortopedii lebo mám prepadnutý hrudník dovnútra, a ešte mi tam zistili že mám krivú chrbticu. Tak si myslím že ten problém s dýchaním bude z toho. Budem chodiť na rehabilitacie atď. Problém s dýchaním som už nepociťovala asi mesiac ale začalo to znova, Ale predsa len to bude možno psychického pôvodu 😅

kamf
21. sep 2021

Dobrý deň chcel bi som sa spýtať ci nekto mal príznaky take to boles trochu na hrudi a caske dichane lebo neviem co to moze but

janka1011
23. jún 2023

@zdrsjsjiwwi ahoj chcem sa opýtať, ako si nakoniec dopadla? Prešlo to alebo ti niečo zistili?

zdrsjsjiwwi
autor
9. júl 2023

@janka1011 ahoj, bolo to už davno. Bolo to psychické a občas sa mi to stále vracia, aj teraz to mám. Zistili len že mám krivú chrbticu