Tampóny u 14 ročnej

just_that_girl
8. apr 2021

Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadom tampónov, mám zachviľu 14, menštruáciu mám už asi 4 roky a stále sa bojím si dať tampón, je mi ľúto toho že keď som na kúpalisku a nemôžem sa kúpať keď mám menzes. Bojím sa že mi tam ostane alebo sa šnúrka otrhne😳 Prosím o radu

ss1908
8. apr 2021

ahoj, nemusis sa bat, urcite tam neostane a to ze sa snurka odtrhne sa nestava tak casto aby si sa musela bat, a aj ked sa odtrhne urcite sa bude dat vybrat🙂 skor ja som v tvojom veku tam ziadny tampon ani ten najmensi nevedela dostat, aj teraz velmi nerada nosim tampony lebo mi to je nepohodlne, ale raz za cas ked sa idem kupat tak je to samozrejme super. skus povedat mamine nech ti pomoze prvy krat, alebo starsej sestre/kamaratke. my sme si tak navzajom pomahali prvy krat😃

just_that_girl
autor
8. apr 2021

@ss1908 a myslíte že tampón by sa ľahšie zavádzal keby dievča nieje panna?

lindous
8. apr 2021

Ja som tiež mala prvýkrát tampón cca v tvojom veku, keď sme išli k moru, odtrhnutia šnúrky sa netreba báť a zavádzanie je o zvyku.. prvýkrát som tiež bojovala, na niekoľkokrát, lebo ma to stále akosi tlačilo, ale naučila som sa, keď ho zavedieš dobre, ani nevieš, že ho máš, začínala som s tými najmenšími a nebol to problém, trebalo len trochu cviku, bola som panna a ešte aj dlho potom, naozaj nie je nutné kvôli tomu prísť o panenstvo 😅

katren
8. apr 2021

@just_that_girl ja som tampon 1x pouzila po prvom porode.....teda v 24rokoch....nevyhovuju mi klasicke, ale tie s aplikatorom....

ss1908
8. apr 2021

@just_that_girl no mne isiel o dost tazsie ked som bola panna, respektive vobec nesiel. ale vacsina kamaratiek hovorilo ze v pohode aj ked boli panny aj v tvojom veku ze vsetko uplne lahko islo. je to individualne, treba opatrne skusit.

zuvelyn
8. apr 2021

Kúp si tampax s aplikatorom, to ide samo. Do 17som používala iba tie

tenerifka
8. apr 2021

@just_that_girl je to len vec zvyku, skus si najst nejake videa. Moja dcera zacala prvykrat s tamponmi v 12-tich (s prvym menzesom), v 14-tich uz pouzivala kalich, a samozrejme bola panna.

hviera81
8. apr 2021

ja som zacala pouzivat tampony mozno okolo 17, skor islo o zvedavost, doma sa to moc nepodporovalo. ale teda poslednych cca 20 rokov okrem dni ked som bola doma tak som pouzivala furt. snurka sa mi neodtrhla ani raz a ani mi tam nikdy neostal 🙂
a pouzivala som ked som bola este panna, a bez aplikatora.

simonah73
8. apr 2021

inak ak Ti to pomoze, ja teda pouzivam s aplikatorom a tak som si to zautomatizovala, ze vzdy ked ho vybalim, chytim za aplikator a potiahnem snurku celou silou a teda zatial mi nikdy nezostala v ruke 🙂 a o chvilu 15r dcere som tiez kupila tie najmensie ob tampony ale zatial co viem nenabrala odvahu si ho zaviest.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xena0
8. apr 2021

Ja som sa tiež tampóny bála používať z rovnakého dôvodu 😁 ale že sa odtrhne šnúrka je fakt nepravdepodobné... Ja si už neviem predstaviť fungovať bez tampónov, je to pohodlnejšie a cirimwa omnoho lepšie takže za mňa, zahod obavy a vyskúšaj