Ťahanie soplíkov

alu123
11. apr 2013

Ahojte mamičky, mám 2,5 ročnú dcérku, ktorá má momentálne veľa soplíkov a trošku z toho aj kašle, zatiaľ našťastie bez teploty. Máme problém s užívaním kvapiek od kašľa tie nechce, do nošteka jej aspoň viem dať ako tak sprej, ale ťahať soplíky, tak tie si nechce ani za ten svet dať. Včera večer sa pekne navečerala a počkala som minimálne 45 minút, pred tým ako išla spať som jej ťahala soplíky, ale namiesto toho mi začala veľmi plakať a zvracala tak strašne☹ Neviem ako ďalej, ako jej odsávať soplíky, keď sa bojím aby mi nevracala, ráno sa to tiež nedalo. Ako ďalej? Máte aj vy podobnú skúsenosť?

zuzka38
11. apr 2013

@alu123 a vysmrkat sa nevysmrka?

emily_666
11. apr 2013

tiež ma napadlo, tak veľká slečna už by mala vedieť smrkať. My máme momentálne tiež soplíky, lenže strašne husté, malý musí smrkať aj 5x, aby neičo vyšlo von. Smkať sme sa naučili, ked nebol chorý. 🙂

veronikaab
11. apr 2013

My máme tiež ten istý problém máme skoro 2,5 roka a tiež sa nevie vysmrkať 🙂 vyťahujem večer ale len s paličkami a aj to je plaču a plaču,ťaháme tiež nasilu tak isto sme zvracali, teraz keď máme soplíky ťaháme častejšie a len tak po troškách vtedy sa nestihne moc rozplakať a zatial nám to pomáha. 🙂

rolak
11. apr 2013

2,5 rocna nemusi este vediet naozaj efektivne sa vysmrkat... Podla mna musi pochopit, ze to s tym tahanim myslis vazne a ze to proste mudi byt... Vytiahni si pted nou sopliky ty aj tato, aj babiky... Daj jej nejaky kablik nech akoze ona taha babikam sopliky.... Chces aby mala zapal stredneho ucha? My sme mali velke problemy s uzivanim liekov, ale jednoducho ked sa musi tak sa musi.... Vyvracala ATb, a musela ich zjest zas.... Hovorili sme s nou laskavo, ale rozhodne... Hladkala som ju, ukludnila a pripravila na to, ze proste sa ide jest liecik... Bol to boj, ale proste sa inak nedalo...

keziah
11. apr 2013

@alu123 sucitim, my sme dlho mali to iste. jedine odsavat v spolupraci s otcom, jeden si dieta posadi na kolena, chyti dietatu ruky a hlavu a druhy zatial bleskovo vysavacovou odsavackou odsaje. Inak to asi nepojde.

nadhera
11. apr 2013

@alu123 moji chalani od malilinka mali sopliky tahane uplne bez problemov cez vysavac 🙂 doknca aj teraz ked na nich nieco lezie,tak vysavac a odsavacka su v pohotovosti. Do nosteka davame vincentku - kupim balenie 6ks a mame na cca 2-3tyzdne,lebo mojim to chuti aj pit a do nosteka ako stvorene /kupila som sanorin,vyliala a dala som tam vincentku z flase/ strieknem do kazdej dierky zo 2x alebo ked boli mensi.tak si striekli oni /neobratne,ale im sa to ratalo/ a odsavacka s vysavacom im pomohli. Kolkokrat si vysavali so smiechom soliky aj oni. 😀 jasne, medzitym, aj macik,myska....

moncura1
11. apr 2013

Nasa tiez neznasala odsavanie.....od 3 rokov sa naucila riadne smrkat (radsej sa naucila sama smrkat ako tahat odsavackou 😀 )takze aspon v tomto nam sama od seba pomohla.Teraz pekne smrka najprv jednu dierku,napne ju ....necham ju predychat a nasledne druhu dierku.Vzdy davam kratke pauzicky,aby sa nepovraciala.Ked nechce smrkat spomeniem odsavacku a raz dva je vysmrkana 😉 Samozrejme v akutnych pripadoch sa bez odsavacky nezaobideme

alu123
autor
12. apr 2013

Ďakujem za rady, žiaľ ona ešte aktívne smrkať nevie, vie ako robí ježko ( u nás funí, ako keď sa fúka nos ), ale akonáhle je chorá, tak ju neviem nijako donútiť, aby mi tak urobila. Tie kvapky od kašľa aké máte fígle?

terezka1947
13. apr 2013

@alu123 😢 necitala som celu diskusiu a mam iba1,5r chlapceka,ale nam pri uceni fukat nos pomahaju grimasy 😀 ja v 😀 viem,ze mi teraz fundovane mamicky napisu aka je to somarina,ale pomaha...akoze skrcim nos a fufnem,nasilu vtahujem vzduch a smejem sa,no a on to opakuje-sice sem tam a vtiahne soplik,ale mam aj co utriet 😀 a pomaha aj to,ze si sama fukam nos a kedze vsetko opakuje po mne,zoberie vreckovku a snazi sa aj on....ale sem tam aj ja odsavam-nasilu pred jedenim a spanim 😢

terezka1947
13. apr 2013

@alu123 teraz som si precitala tvoj posledny prispevok,nas tiez za svet nechcel kvapky....tak so skusala namocit kusok piskotky(tymi kvapkami)....nie je to sice ono,ale inak som to donho nedostala 😠

jumama
17. apr 2013

Ja som tiez za hru .. nech ona lieci babiky a ty ju 🙂) Ak nie je nic ine po ruke, odsavacka pre babiky moze byt slamka. Tak sme to riesili ked nevedela nasa malacka smrkat. Sice to nebolo uplne bez problemov, ale bolo to bez revov. Teraz sa uz vie vysmrkat, ale nechce. Jej naj zabava je skakat po posteli a strasne silno fuknut nosom zo tri razy, ze jej soplik visi az po usta, ale neda si ho utriet. Bezi sa akoze utriet do mojej alebo tatuskovej podusky, moje nervy, stihnut to utriet skor!!! 🙂 Tak som jej vecer rozpravala rozpravku o jej oblubenej vile, ze nechcela smrkat, iba vyfukovala soplik a utierala ho svojej mame o podusku. Ze jej mama z toho ochorela a potom robila to iste, vyfukovala soplik a utierala ho vile o podusku. Prekvapene na mna pozerala. Mozno, keby si jej dovolila, aby ona akoze tebe odavala?... Niekedy taketo "zrkadlenie" pomaha odburat zle navyky a revy 🙂

miska743
1. máj 2013

odsavacka na vysavac je to za 1minutku odsate a na kvapky od kaslu striekacku

patkaza
24. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

naučte ju smrkať, aspoň trošku http://akoapreco.com/ako-naucit-dieta-smrkat/