Tabletky Ribomunyl - skúsenosti

tiffanka
9. apr 2014

Milé mamičky a oteckovia. 🙂
Budem rada, ak mi napíšete, aké skúsenosti máte z užívaním tbl. RIBOMUNYL.
Uvediem aj záchytné body:
- z akého dôvodu užíva vaša ratolesť tento liek
- akú dobu
- prejavili sa u vás nejaké vedľajšie účinky? / či už v kratšom, alebo dlhšom časovom rozmedzí /
Za každý komentár vopred ďakujem. 🙂

tiffanka
autor
9. apr 2014

... prepáčte ten preklep v nadpise, neviem ako sa tam to "i" dostalo! 😕 😀

saska.t
9. apr 2014

S ludmi skusenosti nemam ale nas pes ich je 6 r. bez prestania bohuzial...

tiffanka
autor
9. apr 2014

@keziah dík.. idem mrknúť

kris557
10. apr 2014

@tiffanka ja len tie najlepšie. Dcérke ich predpísala imuno-alergologička, pred nástupom do škôlky, aby mala lepšiu imunitu, keďže je alergička. Zo začiatku bývala soplavá, ale ustupovalo to a v škôlke keď dostala kiahne, bola bez teploty a nemala ich veľa. V tom čase užívala niekoľkomesačnú kúru podľa priloženej schémy týchto tabletiek. Myslím si, že aj ich užívaním mali kiahne ľahký priebeh 🙂

jasminam
10. apr 2014

@tiffanka aj moja dcera ich uzivala lebo bola nostop prechladena,odvtedy po ich dobrati asi za 3 roky mala len raz antibiotika,a len par krat mala kratke prechladnutia 1-2 dnove,neda sa to porovnat so stavom pred uzivanim ribomunylu a tiez ked mala kiahne potom ani sme o nich nevedeli-malo vyrazok,ziadne teploty.alergolog povedal ze to tiez kvoli ribomunylu mali taky lahky priebeh.cize my mame len dobru skusenost.teraz po 5 tich rokoch zhruba ich zacala zase brat,lebo od jesene zase zacala byt casto prechladena.dufam ze sa to zase tak upravi ako prvy krat 🙂

bianca
10. apr 2014

@tiffanka
-po nastupe do skolky nonstop chora co viedlo az k preruseniu skolky na 3 mesiace ( do 3 r. nemala ani sopel)
-berieme druhy rok
-nepozorujem ziadne neziaduce ale zrejme ani ziaduce ucinky.Zdravotny stav sa vyrazne upravil az potom ako nam imunoalergo nasadila Aerius.Teraz neviem ci je to vdaka neme alebo vdaka vhodnej kombinacii.Caka nas este jedno balenie a potom to chceme skusit bez neho

andrejka1978
10. apr 2014

my sme uzivali prasok rybomunyl. .pomohol len docasne. stav sa aj tak neupravil a stale bol chory. na vedlajsie ucinky si nepamatam. vyriesila to az navsteva plucneho lekara ktory nam predpisal cumlacie tablety. odvtedy nebol skoro vobec chory. tabletky sme po 3 rokoch vysadili. a odkedy sme dali vybrat mandle nebol chory uz vobec.

lubenka131
21. jan 2016

@jasminam ahoj prosim ta chcem sa spytat kedze mas skusenosti s ribomunylom.moj syn ich tiez uziva a teraz ma kiahne.teda myslim ze su ti kiahne.dcera 10r ich mala po vianociach a on ich dostal na 15 den od nej ale on ma len nejake 3 ci 4 take chrastove ostatne su uplne male cervene bodky teplotu mal len zvysenu jeden den ale v den ked sa mu zvysila teplota a spravili pupaky ho seklo v krku a uz je seknuty 6den...dcera to mala presne tak isto seklo ju a v ten den vyliezli kiahne.chcem.sa pytat je mozne ze vdaka ribomunylu nevyliezli uplne alebo maju taky slaby priebeh?dr ideme po 10tich dnoch kedze nemozu zachladnut aan i nechceme nakazit ine deti.ja som si preistotuu tie pupaky odfotila pre dr 🙂 dakujem za odpoved

ludka140281
21. jan 2016

používali moje dcerky 5 a 9 ročna na odporučanie alergologičky,lebo boli často chore a mali oslabenu imunitu,,,,,, brali sme dokopy asi rok a abraka dabra,funguju tak,že za posledny rok,klop,klop ani jedna návšteva lekára..........(mali časte chrípky,angína,nádcha).......žiadne vedlajšie učinky sme nepozorovali...mladšia mala v prášku----nám fungoval perfektne 🙂 🙂 🙂

cucana
21. jan 2016

Každý organizmus je iný, niekomu zaberie Ribomunyl niekomu nie, môj malý od nástupu do školky býval stále chorý, potom bral Ribomunyl a 6 mesiacov chorý nebol, zasa v septembri nastúpil do školky a často býval chorý a od decembra minulého roku berie lieky a zatial chorý nie je, takisto vedlajšie účinky som nespozorovala, niekomu pomôže aj mandle vybrať, ale ked nechrápe, nepomočuje sa alebo nemáva zápal ucha by som ich nevyberala

jasminam
21. jan 2016

@lubenka131 no mne doktor povedal ze vdaka tomu mali u nej kiahne taky slaby priebeh

janula2511
4. júl 2016

Spozoroval niekdo pri užívaní ribomunyla vedľajší ucinok zdurenie lymfatickych uzlin u deti?