Synovi som našla uzlinu

15. júl 2022

ahojte mamicky..nasla som synovi pod krkom pred dvoma dnami uzlinu..je pravda ze syn bol v poslednej dobre casto chory, je skolkar takze kazdu chvilu nieco doniesol zo skolky ci uz anginu, zapal priedusiek, zapal nosohltana a podobne..vydesena som utekala k lekarovi ktory pozrel uzlinu..a ze to nieje nic vazne ma to vraj polovica deti v jeho veku a nejdeme s tym nic robit..toto doslova povedal..ešte listoval v jeho karte ze ved maly ma kazdu chvilu nejake respiracne ochorenie tak je to normalne..uzlinu aj prehmatal..vidno to len ked maly riadne pootoci hlavu..mam sa uspokojit s takymto vysvetlenim alebo ziadat vysetrenie dalsie..vy by ste co robili?

nikpa
15. júl 2022

Treba sledovať či sa mu nezväčšuje, netvrdne alebo inak sa nemení. Mäkké, malé, pohyblivé uzliny sú bežné. A hlavne keď je syn tak často chorý. Náš ich tiež má od narodenia niekoľko.

autor
15. júl 2022

@nikpa aj na krku?..lebo mali sme nedavno vsetci doma covid..myslim ze mal aj on aj ked ag test vysiel negativny..a navyse mu na tej strane trhali pred mesiacom dva mliecne zubky..jeden mal uplne pokazeny..tak neviem fakt si to vysvetlit

autor
15. júl 2022

@nikpa lekar mi ani nekazal to sledovat..ze je to normalna uzlina a nic s tym nejdeme riesit..takto to povedal doslova je to lekar s 25 rocnou praxou..tak snad ma pravdu..ale zlakla som sa velmi

lenka2813
15. júl 2022

Aj moj maly ma uzliny viditelne na krku a nasla som aj na trieslach..dr to iste povedal,len prehmatal a ze to ma vela deti atd...pre moj pokoj som bola s malym na hematologii a vsetko mal v poriadku...ako rocny prekonal cmv, tak to ma z toho...ze pokial sa nejako nezvacsuju netreba riesit, len sledovat.

luccija
15. júl 2022

Ty si tu pisala pred par dnami, ze mas chorobny strach o dieta vsak?Po tolkych infektoch by bolo skor podozrive, ak by uzliny nemal zdurene.Telo, imunita reaguje to je dobre ver lekarovi.

autor
15. júl 2022

nepisala ale pridala som prispevok do tej diskusie lebo mam nieco podobne

gaja78
15. júl 2022

Ked to mal moj syn, mne kazala to natierat ibalginom. Tenuckou vrstvou, ale nepomohlo to. Nakoniec mu spravila vsetky vysetrenia, vytery, mal nejakeho koka v hrdle a antibiotikami mu to potom preslo. Odvtedy sa to neopakovalo.

simca06022011
15. júl 2022

Upokoj sa a neries

autor
15. júl 2022

@luccija no za posledneho pol roka mal asi 4x respiracne ochorenie ale atb sme brali len raz..

mikadooo
15. júl 2022

Ahoj, aj moja to mala. Dr s tým nespravila nič, vraj je to bežné a zmizne to. Aj to naozaj zmizlo. Jasné že sleduj, ale moc sa tým nestresuj, naozaj je to bežné pri chorobách, uzlina sa zdurí a vyzerá to akoby tam bolo neviemčo pod kožou.

luccija
15. júl 2022

To je jedno ci mal ATB aj pri beznej nadche uzliny reaguju.Je to v poriadku uvidis ci mu po case odpuchnu

iwesska
15. júl 2022

Vies co by bolo horsie? Keby mu tie uzliny nepracovali spravne = nereagovali. Ja tiez neberiem veci na lahku vahu,ale keby som nasla dietatu PO VIROZACH, PO COVIDE, PO TRHANI zvacsenu uzlinu na krku,urcite by som neletela k Dr.,ale pockala aspon mesiac,kym sa telo zregeneruje,az potom keby sa nezmensila,nebodaj zvacsila,by som isla k Dr. Ako co chces,aby s nim robila,ked je to prirodzena reakcia organizmu? To mu maju pri kazdom ochorenie kazdu zvacsenu uzlinu chirurgicky vyberat,ci?

autor
15. júl 2022

@iwesska nie ale citala som hluposti na nete tak som sa vystrasila--ale doktor vysvetlil ze je zas rozdiel ked maju uzlinu zvacsenu deti a dospeli..ze u deti je to fakt bezna reakcia a niektore ich maju aj dlhodobo po odzneni choroby zvacsene..

samkolea
15. júl 2022

Aj moj to ma, a hned na to dostal zapal stredneho ucha a na to kiahne, bud je infekt v tele alebo uz sa nieco chysta. Tazko povedat. My sme aj na sone boli, nic vazne

mirka438
15. júl 2022

Ja som dcere nasla pred par dnami tiez uzlinku, malicku gulku na krku, pohyblivu...muz sa strasne zlakol, samozrejme aj ja ale ja by som to najskor sledovala potom volala doktorke ale donutil ma volat hned..hned sa ma pytala, ci nieje mala chora... No chora nebola ale mala sopel...uplne minimalny, asi najslabsi sopel zatial aky mala... Tak mi doktorka povedala, ze niekedy pri velkej chorobe nic a pri takychto malickych sa ta uzlinka moze vyskytnut. Tak sme sa dohodli, ze to odsledujem a.ked tak sa ozvem keby sa nevstrebavala

iwesska
15. júl 2022

Ja som mala zvacsenu pol roka na krku a bola nebolestiva,nepohybliva a predsa zmizla.

lucka_ke
15. júl 2022

upokoj sa, sleduj mu to a keby sa to zväčšovalo alebo by to mal bolestivé vtedy k dr. inak netreba robiť nič, dávať vitamíny, zinok a bude dobre

viestta
15. júl 2022

Do hľadaj si ako funguje lymfatický systém. Ak je v spádovej oblasti uzliny zápal, tak ta sa zväčší.

eva233
15. júl 2022

Náš malý má tiež občas viditeľné uzliny na krku hlavne na boku sa mu párkrát vystrcila a keď som sa pýtala na to Dr tak povedala, ze tie sú do. 6r dieťaťa bežné. Dieťa si buduje imunitu. Teraz asi pred 3t mal malý kliešťa. Všetko sme vybrali do toho bol aj trochu soplavy a asi 3 dní po kliešťov som mu nad kľúčnou kosťou ako končí krk a začína plece nahmatala hrčku mala som pocit ze sa zväčšuje. SR povedala, ze sledovať dala tomu týždeň a keďže nezmizla, prišli sme osobne asi sa to ani jej nezdalo úplne 100% OK, respektíve prezrela okrem krku aj brucho a slabiny. Vzala krv na bielkoviny a celkový krvný obraz a všetko vyšlo našťastie OK. uzlina. zatiaľ nezmizla, ale zmenšuje sa. Dr povedala, ze sledovať a pokiaľ sa bude zväčšovať da urobiť sono. lenže toto je. také miesto, kde keď je uzlina zväčšená je to nebezpečné. takže pokiaľ je to len niekde bežne v rámci krku je to OK. mne. Dr vysvetlila aj to, ze ono tie uzliny sú v podstate brána do imunitného. systému, takže ak sú zväčšené tak ako keby. bojujú a. nechcú pustiť "niečo zlé" do tela. takže v podstate je dobre, ze au zväčšené

nikpa
15. júl 2022

@nikpa môj syn má na krku vzadu už skoro ako mu končia vlasy a tiež pod ušami na krku na oboch stranách. Dokopy ich má asi 8. A keď tvoj syn ešte k tomu mal kovid, anginu, zapal priedusiek, zapal nosohltana a iné, ani sa nečudujem. Podľa mňa sa zbytočne stresujes. Keď tak trvaj aspoň na krvnom obraze aby mu pediatrička spravila.

majamat
15. júl 2022

je to bezne a prave na krku. vzdy pri infeckiach sa zvycsuju prislusne uzliny, pri infekciach dychacich ciest na krku pri infekciach mocovych ciest, infekci v malej panve zas v slabinach
moja dcera ma doterazzvacsene uziliny, zvacsili sa jej v obdobi este pred 1r, ak si dobre pamatam.