Synovi pribúdajú fľaky na tvári. Sú to kiahne?

19. sep 2023

Dobrý vecer Maminy, synovi pribúdajú takéto flaky na tvari. Myslite si, že to môžu byt kiahne? V škôlke v inej triede sa vraj minuly tyzden u jedného chlapca objavili. Dakujem

mufka1
19. sep 2023

Áno sú to kiahne

autor
19. sep 2023

@mufka1 a čo sa prosím má robit? Mám ešte druhé dieťa. Mám ho oddelit? Dakujem

dadka0800
19. sep 2023

vyzerá to na kiahne

dadka0800
19. sep 2023

to ti nepomôže ich oddeliť od seba...je možno lepšie nech aj druhé dieťa tiež dostane kiahne

autor
19. sep 2023

Dakujem. Tak rano informujem skolku. A ešte nejaký overený tip, prosím, na potieranie vyrážok nemáte?

pribinak
19. sep 2023

Kúp hypermangan, zarob svetlo ružovú vodu a v tom sa môže krátko okúpať. Vatovym tampónom v tom hypermangane aj umyť tvar. Pozor na oci

Môžeš kúpiť aj toto, je to výborne ba ošetrenie pokožky
https://www.mojalekaren.sk/tanno-hermal-lotio-1...

Od pediatricky pYtaj napr fenistil kvapky

snehulak77
19. sep 2023

Ešte zavolaj doktorke, popr jej pošli foto do mailu. Nášmu okrem hypermanganu ešte veľmi pomohol tantum verde, na tamponik a potierať to. To keď mu praskli, tak potom aj svrbeli, tak toto pomohlo. Synovi ak mužovi. Muž vravel, že to prestalo svrbiet a ešte to ak chladilo, že úľava. Syn 2rocny síce nevedel povedať, ale podľa toho, že prestal plakať sa mu evidentne tiež uľavilo. A ak budú teploty tak nie nurofen ani ibuprofén.

nikpa
19. sep 2023

A prečo druhé dieťa oddeľovať? Aj to by malo kiahnami prejsť, lepšie v detstve ako v dospelosti. My sme potierali tea tree olejom a kúpali v hypermangane, za týždeň bolo po kiahnach, už len chrasty zostali ktoré sme krémovali.

pribinak
19. sep 2023

Ešte kntomu oddeľovaniu deti. To už teraz nepomôže. Pretože to choré dieťa bolo už infekčné predtým ako sa vysypalo

autor
19. sep 2023

Dakujem vám a ešte jedna otázka. Zajtra musím do prace, deti zostanu doma s manzelom, ja nie som prenášač? Sme mala firma o troch ludoch, už som im písala, či kiahne prekonali.

mikitilik29
19. sep 2023

@snehulak77 ak sa môžem opýtať prečo nie nurofen a ani ibuprofen? Co sa pri kiahnach dáva na teplotu?

svokrinjazykmonika
19. sep 2023

Výborne ti už všetko poradili čo pomohlo aj nám. Hypermangán, fenistil kvapky, tanno herbal lotio, tantum verde. Deti neoddeľuj, zbytočné, to by snáď ani nešlo v jednej domácnosti. A ty ak si už mala kiahne tak prenášač nie si. Ak si ich ešte nemala tak ich pravdepodobne dostaneš teraz

snehulak77
19. sep 2023

@mikitilik29 je to tam aj priamo napísané, že sa nesmie pri kiahnach. Dáva sa Paralen 🙂
Nie som si istá, myslím, že dôvod bol aby nevznikli jazvy, alebo sa pupienky nezhoršili, ale toto už neviem či si pamätám dobre.

mufka1
20. sep 2023

No u nás jedna mala druha nedostala vôbec volala som do školy a povedala im výskyt kiahni bol na skole .Lekárke som zavolala a kúpila som Hypermangan a natierala tým a nemala som doma žiadny púder atď a krásne zmizli a o pár dní boli preč. Držím palce 😊

mufka1
20. sep 2023

@mikitilik29 pokiaľ máte teplotu