Synechie a Ophthalmo-Framykoin

daniella54
9. dec 2021

Ahoj dnes som bola s 4 ročnou dcérkou na pediatrickej gynekológii koli zrastenou posvou… veľmi silne jej to rozdelil a ma z toho neskutočne strašný strach …. Preplakala veľmi veľa času od rana…. Nechce cikat lebo ju to stipe 😥 a ani nám to nedovolí vyčistiť no a ešte k tomu neviem že prečo jej predpísal doktor na to ten očný framykoin? Máte niektorá s tým skusenosti? Neviem či jej to dať alebo nedať … ďakujem za každú radu 👍

tata1401
9. dec 2021

@daniella54 hlavne jej daj nurofen alebo panadol od bolesti

janinah
9. dec 2021

To dúfam nemyslíš vážne..lekár predpísal antibiotické masť a ty sa laikov na nete pýtaš či dať? Očný je jemnejší.samozrejme že hneď jej to ponatieraj..nech sa vycika do vane súčasne s teplou sprchou a potom natrieť.

daniella54
autor
9. dec 2021

@janinah áno pýtam sa laikov pretože nemám nikoho v okoli kto by to s dievcatkom podstupil…pýtam sa čo im na to dali… a v lekárni na mňa pozerala Že ona by jej to nedávala že ci sa nepomylili v recepte…ja osobne nepoznám framykoin očný nikdy som ho nepoužívala … takže áno myslím to vážne aj s tou otazkou… a nurofen som jej samozrejme dala

tata1401
9. dec 2021

@daniella54 https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/synechia-zrastene-pysky-a-posvovy-vchod-u-dievcatiek-2/?page=25&scrollto aj v tejto diskusii sa rieši tento problém, možno ti budú niektoré skúsenosti nápomocné,držím palce

lorilla
9. dec 2021

@daniella54 dcerka to tiez absolvovala, nam doktorka dala na to masticku ialugen plus. Tiez ten prvy den plakala a nechcela cikat ale na druhy den rano uz bolo vsetko v poriadku a hovorila ze uz ju to nestipe ani neboli.

lorilla
9. dec 2021

@daniella54 este som zabudla…asi tak prvy tyzden som jej to cistila s repikom. Tiez ten prvy den si to nechcela dat osetrit ale ostatne dni uz to islo.

daniella54
autor
9. dec 2021

@lorilla ďakujem ja sa len bojím toho krému očného framykoinu…. On jej tam tiež neco také dával ale ja som bola taká zhrozená z toho ako jej to “masiarsky” oddelil vynadal mi tam a nestíhala som ani počúvať že čo mi hovorí keďže dcérka bola z toho mimo predsa ma 4 roky…. Doma ma prosila aby som jej verila že ju to boli a stipe a v slzách zo spojenymi ruckami tak mi jej je ľúto ze keby môžem hneď si To s ňou mením :( verím jej že ju to muselo veľmi bolieť aj sa isto ľakla lebo zo bolo sekundové a potom jej to nasilu natahoval ešte … verím že je odborník ale stále mám ten jej plač v ušiach… rok sme bojovali každý deň vytierali a až sem sme museli prísť…. Dúfam že ráno sa zobudí a bude zase opäť moje vysmiate slniečko …ale myslím si že traumu z Toho bude mať určite dnes som jej dala ten repíkovy obklad len bez tej mysticky ráno budem naspäť volať či sa náhodou nepomylili 🤷🏽‍♀️ A či ti treba teda dať …

tamvtme
9. dec 2021

Nam kazal natierat s bepanthen baby ale dcerka mala vtedy len rok a az na kratky plac pocas zakroku uz potom ani nevedela, ze jej nieco robili....

vitriolka
9. dec 2021

@daniella54 ak vam to dr kazal, treba ten krem natriet! je to antibiotikum, sterilna mast, aby sa jej tam nevytvorila infekcia. naco cakate? sup sup nech potom nelutujete, ak sa jej nahodou pohorsi. staci natriet tenku vrstvu. farmaceut

zuzkaa1991
9. dec 2021

@daniella54 my sm3 uz boli dvakrát kedze som sa pred.rokom.o.tom docitala a zjstika som ze.to.ma mala. Neviem ako velmi hrubu ste mi blanu ale aj nasu stipalo asi dva tri cikania ale vymocia sa (kupala) v repiku.
Kedze mi nedovoli s pisulou robit tak teraz dva týždne dozadu som jej ukazala ako ma kontrolovať (naťahovať) aby jej to nerobili opat....tiez lekarka nechápe preco sa robi ked plienky skoro 2 roky nemáme....ale inac masticky.som nedavala ale zalezi asi fakt ake hrube to mala .....

lorilla
9. dec 2021

@daniella54 neboj zajtra uz bude urcite lepsie…dcerka mala tiez 4 roky ked jej to robili, tiez som mala rovnake pocity ako ty…ale naozaj na druhy den to bolo vsetko ok a nema z toho nejaku traumu. Vysvetlila som jej preco jej to robili a nejako sa uz k tomu nevraciame.

janinah
9. dec 2021

@daniella54 každý tu píše o inej mastičke,to pôjdeš všetky skúšať?áno,každý dostal niečo iný,lebo lekár usúdil čo presne konkretna pacientka potrebuje podla lokálneho nálezu,tvoje dieťa potrebuje atb mastičku a ja dúfam,že si jej ju aj podala ako treba...očný framykoin používame denne na operačnej sále,ak môže ísť priamo do otvoreného oka hked po operácii,tak na genitálie môže ísť určite a len pomôže...že to pani v lekárni neprofesionálne okomentovala je druhá vec....dotyčný lekár masť zrejme nepredpisoval prvýkrát a má s tým dobré skúsenosti....rob ako myslíš,mne je ľúto dieťaťa

daniella54
autor
10. dec 2021

@janinah ďakujem každej za správu je ráno cikala nič necítila už a masť si chce dať aj repikom potrieť . Takže dúfam že to znova nezrastie

zuzkaa1991
10. dec 2021

@daniella54 len kazdy vecer natahujte alebo nech si sama robí nam tom prvýkrát robili začiatkom roka (do septembra mala len na noc pants) a uznam zanedbala kedze som neroztahovala jej kazdy vecer ...druhýkrát som si všimla dva týždne dozadu opat jej robili ale odvtedy kazdy vecer kazdy druhy vecer si musi natiahnuť aby opäť nezrastlo lekarka nechápe preco sa to robí kedze nema peluhy

daniella54
autor
10. dec 2021

@zuzkaa1991 co sú peluhy?

zuzkaa1991
10. dec 2021

@daniella54 plienky pardon mala mi brala mobil. Som rýchlo pisala 🙈

alexka999
6. jan 2022

Chcela by som reagovať na túto tému keďže sme mali podobný problém, 5 r. dcéra mala výraznú synechiu, riadne zrastenu a vďaka gynekologičke ktorá jej predpísala krém Ovestin 2x denne, už v druhom týždni bolo vidno ako to krásne povoľuje, v treťom týždni už bol otvor a zo dňa na deň lepšie a lepšie no úžasné.kazdy večer kúpeľ a vatovou tycinkou natrieť a oddeľovať takú minútku a super! Malá vysmiata, odporúčam! Žiadne drastické praktiky, chcem povzbudiť všetky mamičky aby nezufali a verili tomu, ja som neverila tomu krému ale prekvapil!