Syndróm polycystických vaječníkov u 12 ročnej

27. máj 2022

Ahojte baby dcéra má 12 rokov a na sone brucha jej zistili ze ma syndróm polycystickych vajecnikov co v takomto veku ešte nevideli ale ze budu jej musieť ešte urobiť vaginalne sono aby lepšie na to videli lebo cez brucho sa im to ťažšie rozoznávalo a gyn. Palpacne vysetrenie. Dcéra ešte nevie co ju čaká a aké vysetrenia jej budú robit preto som sa Vás chcela spýtať akým spôsobom by ste to vašej dcere povedali aby sa nebála a nerobila scény ze nikam nepôjde. Nakoľko ju na to vysetrenie potrebujem dostať aby sme vedeli čo ďalej

joesvk
27. máj 2022

Ako budete vedieť, čo ďalej? Dá sa s tým niečo robiť? Vaginálne sono? Takže jej porušia panenskú blanu. Neviem načo potrebujú to vyšetrenie. Pravdepodobne polycystické vaječníky v jej veku budú len sledovať.

joesvk
27. máj 2022

Ja by som odmietla v takom veku to vyšetrenie, lebo vidím minimálny prínos a veľký stres pre dieťa v jej veku.

bibka37
27. máj 2022

Ja mám tiež 12 ročnú, o par dní 13, ale tiež by som ju tam nevzala, mala by z toho zbytočne traumu.

karhu
27. máj 2022

prebrala by som nevyhnutnost vysetrenie a dalsi postup aj s inym lekarom..naco je dobre nechat si traumatizovat dieta?
nemali by skor riesit hormonalny profil?
odporucam uzitocny clanok - https://www.rodinka.sk/zdravie/zdrave-dieta/ako...

kallanchoe
27. máj 2022

Ako nechápem....palpacne sa predsta nevyšetruje pokiaľ je dieťa ešte bez "sexuálnych skúseností" vtedy sa.robi vyšetrenie Max. cez konečník....nepočula som ešte nikdy žeby pannu,pokiaľ to nieje život ohrozujúci stav vyšetrovali palpacne.... Nooo ja by som som porozmýšľala, že či je to nevyhnutné.....

nevenka
27. máj 2022

@kallanchoe ved palpacne cez konecnik predpokladam.
Palpacne znamena pohmatom. Tak hadam takto.

lusyc
27. máj 2022

Hormonalny profil robili? MR vysetrenie malej panvy zvažovali (12 ročná uz urcite pekne vydrží ležať v rúre prístroja, prípadne vydrží aj pripravu pred vyšetrením, vypiť viac nejakej tekutiny, aby sa dobre odlišovali creva, hlavne ak je chuducka)? Vaginalne sono by som svojim dcéram nedala robiť.
Akurát si slečna vypestuje odpor k lekarom...
A prečo bola na sono brucha?

kallanchoe
27. máj 2022

@nevenka no ja rozumiem...zle som to napísala....myslela som celé to vyšetrenie...
Aj ten ultrazvuk,ktorý sa zavádza dosť hlboko...ako noo sama som musela ísť asi v takom veku,ku gyn.....mám asi celý život polycysticke vaječníky (mám 2 deti,normálne som otehotnela...)vyšetroval má cez konečník....neskôr normálne....poviem pravdu ja som sa dlho z toho spamatavala....cítila som sa hrozné dosť dlho,potom prišlo normálne vyšetrenie tiež dosť skoro bolo mi ešte horšie...nechcem to tu rozpisovat....mala som problémy naďalej.....gynekológa som navštívila až o 10 rokov keď som bola tehotná.....neviem možno som len citlivá,možno preto že to bol chlap....ale bolo mi z toho riadne zle vtedy.....jasné keď treba tak treba....je to predsta zdravie....

kornelies
27. máj 2022

Nedovolila by som, aky je k tomu dovod? Ved to dieta bude mat trauma do konca zivota.