Synček musí nosiť okuliare a nechce si vyskúšať ani rámy

pedrita55
7. sep 2021

Ahojte maminy, potrebujem poradiť ohľadne okuliarov u detí. Môjmu malému zistili krátkozrakosť a teda musí nosiť okuliarky, bohužiaľ nechce si vyskúšať ani len ram, neviete poradiť ako na to? Nezaberajú ani úplatky ani zakaz hracky... poraďte prosím skúsim vsetko. Dakujem

anjelicek26
7. sep 2021

Nemate kamarata, co tiez nosi okuliarky? Ze by siel s vami, skusal s vami, ze by syn videl, ze to nie je nic zle?

oktoberka
7. sep 2021

@pedrita55 vy ho poznáte najlepšie,viete, čo na neho platí.
Skúste vy nosiť okuliare,ukázať na spolužiakov,či babku,dedka.
Niekedy stačí byť pár dní trpezlivý a výsledok príde.

andreatytler
8. sep 2021

@pedrita55 Kaslite na skusanie ramov... opytajte sa predavaca nech vam odporuci take co dobre pasuju vacsine detom. Neviem kolko ma rokov. Ja som synovi (11 mesacnemu) kupovala super flexibilne. Doktor mu odmeral vzdialenost medzi ocami a podla toho mu vyrobili ramy. Neverila som ze ich bude nosit lebo neznasal vsetko na hlave alebo tvari (dokonca aj ciapky). Ale nosil ich. Citala som ze ak deti zistia ze s okuliarmi lepsie vidia, tak ch budu nosit. Takze aj vy skuste dat okuliare az kd budu uz hotove aby mohol cez ne skutocne lepsie vidiet... ramy su len taka smiesna vec na nose... nijako nepomahaju... ale skutocne okuliare sa mu mozu zapacit.

denkatn
8. sep 2021

alebo nie je nejaky hrdina svalnaty niekde na fotkach na internete v okuliaroch? to mu nenapadne treba vytlacit a mimochodom spomenut, ze ved aj ten hrdina nosi okuliare, ako by inac vyriesil zle veci? inac aj superman v civile vo filme mal okuliare, ale to je uz pre vacsie deti.

oktoberka
8. sep 2021

@andreatytler tak vybrať okuliare pre dieťa bez skúšania a správneho centrovania,to by ozaj dokázal iba predavač.
Ale ľudia majú šťastie,v optike pracujú očnú optici,ti to nikdy neurobia.
Keď nájdete v optike predavača,čo vám predá,na čo ukážete,z tej optiky rýchlo preč.
Deťom sa vie veľmi ublížiť zlými okuliarmi. Oveľa viac ako dospelým.
A má to aj ďaleko väčšie následky,kto.sa ukážu až po čase.

prasiatko30
8. sep 2021

A kolko ma rokov? Vsak mu povedzte, ze bude ako harry poter - pokial je teda vo veku ze tomu rozumie. A ak je prilis malicky tak urobit to co odporuca
@andreatytler - nech ho pomeraju a daj urobit bez skusania, ja si myslim, ze ked mu ich das na nos a zisti, ze vidi lepsie tak nebude mat ziadny problem. Zatial robit nenapadny lobing - knizky, filmy a vsetko mozne s okuliarikovymi hrdinmi😅
@denkatn - harry poter nosi okuliare a nemusi byt ani svalnaty😉

dusankomoj
8. sep 2021

Na moje detiská platí,že treba poriadne vychváliť🤩 skús vyskúšať na začiatok nejaké pár eurové slnečné a ak nie,tak ako píšu baby,spoľahnúť sa na optika. A nakoľko nové okuliare budeš kupovať pri malom dieťati častejšie,tak s vizuálnou stránkou,by som si pri prvých nerobila starosti. Deťom pristane všetko a ďalšie už vyskúša ochotne.

pedrita55
autor
8. sep 2021

@anjelicek26 ja sama nosím a aj v rodine mame, bohužiaľ nič nepomáha, ani chvála

pedrita55
autor
8. sep 2021

@andreatytler ano kúpili sme flexibilné. Prvé čo prišli pod ruku zobrali sme domov a mame mu zamerať doma zrenicky.

pedrita55
autor
8. sep 2021

@oktoberka nosím aj ja okuliare

pedrita55
autor
8. sep 2021

@pedrita55 ďakujem vám maminky

luccija
8. sep 2021

@pedrita55 tak ho naplas, že nebude vidieť a bude len doma, alebo inú bachorku.Alebo, že ho zoberieš k lekárovi a nech mu povie, že ich nechce to väčšinou deti cuvnu

andreatytler
9. sep 2021

@pedrita55 S tym meranim zreniciek ... to myslis vzdialenost medzi ocami? Ak ano, tak to chodte k odbornikovi. Tu kde zijem mu to meral doktor pocas vysetrenia. Teda neviem ci v tom mate nejake skusenosti, ale mne sa to zdalo dost komplikovane ako to meral... tiez este poviem ze ak mate velmi male dieta, tak sa necuduj ze sa mu ocka zmenia po par mesiacoch alebo aj tyzdnoch... U nas sa mu ocka vyvojom tak zmenili za 3 tyzdne, ze okuliare potom uz nechcel nosit, lebo cez ne poriadne nevidel. Teraz ho uz len sleduju, ze ako to pojde do buducna.

oktoberka
9. sep 2021

@pedrita55 doma mu máš zmerať zreničky?veď to má urobiť optik,v optike. Naj priamo v nasadených okuliaroch. Aby bola aj výška,nie iba vzdialenosť.