Syn sa sťažuje na bolesti brucha. Išli by ste na pohotovost?

10. sep 2022

Ahojte, naš syn sa stazuje na bolesť brucha, ale vždy po pár sekundách bolest zmizne. Bolest je intenzívna, skrci sa do krca a počká pár sekúnd kým bolest prestane. Máva to tak raz za dva týždne. Bolest je v okolí pupku, bojím sa ci to nemôže byť niečo vážnejšie. Dnes ho to zasa bolelo asi 3x. Mam ísť na pohotovost ci počkať do pondelka? Mávali to aj vaše deti?

retep00
10. sep 2022

Náhla bolesť v okolí pupka môže byť aj slepé črevo. Išla by som na vyšetrenie.

marci77
10. sep 2022

a kolko ma rokov syn?
ja by som radsej isla, nech mu to pozru 😉

stellarstar
10. sep 2022

Keď to už má dlhšie tak si mala ísť k pediatričke

hipuska
10. sep 2022

Tiež si myslím, že blokovať pohotovosť kvôli dlhodobým problémom je sebecké. Čo ti povedia na pohotovosti? Veď on potrebuje vysetenia, odber krvi, sono..poprípade dalsie

iwesska
10. sep 2022

Na pohotovosti ta ako prve zdzubu,preco si nesla k pediatricke,ked to ma 2 tyzdne aj viac a tak velmi sa bojis. Pohotovost je pre nahle vzniknute stavy. Ked ho 3x od rana zabolelo,ja by som nesla. To nie je nejake vyrazne zhorsenie,az keby bolest neustavala a stupnovala sa by som isla. Mozu to byt kludne len vetry zastavene.

markaterka
10. sep 2022

Keď to máva častejšie tak ste už dávno mali byť u svojho pediatra, no ak ho to dnes bolí intenzívnejšie ako inokedy, tak by som teda išla na pohotovosť.

stanulienkat
10. sep 2022

S dlhodobym problemom sa nechodi na pohotovost. Mozno ma zastavene vetry. Keby to bolo nieco vazne, tak ma problem dlhsie trvanie, resp. castejsie. Pozoruj, ci to nema po urcitom jedle, v ktorej cadti dna ci nema tvrde brusko, ci odchadzaju vetry.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavkajurko
10. sep 2022

Jednoznačne na pohotovosť. Spravia mu všetky vyšetrenia. Teplotu nema?

dilino
10. sep 2022

No môže to byť slepé črevo. To je taká bolesť prestane na chvíľu a na pár hodín alebo dni a potom sa začne znova. Ved chod nič za to nedáš že tam pôjdeš. Aspoň budeš vedieť čo mu vlastne je. A nečakaj už nič píšeš že to má 2 týždne ja po pár dňoch by som už išla a nečakala 2 týždne v žiadnom prípade.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vahcaac
10. sep 2022

Urob ako cítiš ty. Je vysoko pravdepodobne, že ak sa pomimo týchto epizód správa normálne, tak to nič urgentne nie je. Ale ja keby som len trochu pochybovala, tak určite idem. Krv a sono mu spravia pravdepodobne. A chápem, že niekedy je ťažké zhodnotiť s čím ísť k lekárovi a s čím nie. Možno si to vtedy nepovažovala za potrebné. Je to úplne OK. Sme matky a snažíme sa robiť pre deti to najlepšie. Ja som napríklad bola s pól rocnym synom na pohotovosti 3x za dva dni minuly týždeň. Lekár mi povedal, že matka, ktorá sa boji o svoje dieťa nikdy neblokuje urgent 🙂 a je to pravda 🙂 nevšímaj si hlúpe poznámky "dokonalých" matiek

drake122
10. sep 2022

Problém trvá už 2 týždne a zrovna v sobotu si zmysliš isť na pohotovosť? 🙄

drahomirrra
10. sep 2022

Typicky priklad zneuzivania APS.
Normalne v pondelok k pediatricke, vezme krv, posle na odborne vysetrenia. Vy ste tu ktoresi na hlavu rachnute, ze na pohotovost s dvojtyzdnovym problemom?
Nie nahodou rovno urgent? Sak degesi s emboliou, alebo infarktom pockaju…

jazula
10. sep 2022

Keďže to má očividne dlhodobo, tak v pondelok k pediatričke (a nabudúce nečakať tak dlho a aspoň telefonicky sa s ňou poradiť). Na pohotovosť jedine pri výraznom akútnom probléme. Nie pri niečom, čo “máva raz za dva týždne”…

kate_cs
10. sep 2022

Nie, nešla by som, ale už dávno by som išla k pediatričke a neblokovala pohotovosť alebo urgent s niečim, čo trvá dlhšie. Na to má každý svojho obvodného lekára.

drahomirrra
10. sep 2022

@vahcaac 3x za dva dni pohotovost, ked Ti v miedte bydliska ordinuje pediater pre dieta?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
10. sep 2022

Len nerozumiem, prečo si s ním už dávno nešla k pediatrovi. Pohotovosť rieši náhly stav, nie niekolkotyzdenne bolesti

stanulienkat
10. sep 2022

@vahcaac to tiez nie je v poriadku...

janinah
10. sep 2022

Do pondelka diéta a v pondelok pediater.

vahcaac
10. sep 2022

@drahomirrra dva krát som snim bola večer a potom druhy den doobeda má pediatrička poslala na pohotovosť. Ale teda ja som aj na pohotovosť volala, či mám prísť

vahcaac
10. sep 2022

@stanulienkat niektorým treba iba pritakávať

luliu
10. sep 2022

@vahcaac a čo ti mal povedať. Je to choré blokovať pohotovosť, lebo dieťa 3x zakasle alebo má 37,8. Nie, nie je to v poriadku ani náhodou. Mám pediatra v rodine a to čo zažíva na pohotovosti je otras.

drahomirrra
10. sep 2022

@vahcaac Ked ta poslal pediater, je to uplne ina rec, aj ked je to velmi nezvycajny postup. Ked sa pediatrovi nieco nepaci, ma rovno dieta odoslat na hospitalizaciu.
Toto je vsak nieco ine. Takyto problem urcite pocka do pondelka na pediatra.

drahomirrra
10. sep 2022

@retep00 Slepak vie v skratke otestovat aj doma. Nech si dieta lahne, a matka mu zatlaci napravo od pupka, akoby v mieste kde ma zena vajecnik. Silno, kratko, prudko pustit. Ak boli, riesit. Ak nie, slepak to s najvacsou pravdepodobnostou nebude.

drahomirrra
10. sep 2022

@luliu Toto niektorym nevysvetlis. Platbu za APS by som zdvihla na 50€, platbu za urgent na 100€.

lydiasabolova
10. sep 2022

pri slepaku je mierne zvysena teplota, do 37,5 tak mu skus odmerat

lucia851
10. sep 2022

Skúste mu dať espumisan,nášmu synovi to pomaha

vahcaac
10. sep 2022

@drahomirrra je to iný postup, keď dieťa bolo na urgentne 24 hodín pred tým. Vtedy je myslím správny postup posielať na urgent. U nás to bolo tak, že má spadol. Spravili RTG, poslali domov. Potom sa mu spravil mäkký opuch do 3 h, to sa im nepáčilo spravili RTG, zase negativny. Poslali domov a začalo sa to zväčšovať a až na CT zistili prasknutú lebku. S tým že nemal žiadne príznaky, iba opuch. Ja sa hádať určite nechcem. Ja si iba myslím, že niektoré veci vie zhodnotiť iba matka. Verím tomu, že keby v ten den napíšem na konik, tak dostanem podobné komentáre 🙂