Syn sa olizuje a má červený fľak okolo úst už 2 mesiace

adka_8
26. jan 2013

Viete mi poradit ako sa toho zbavit-skusali sme rozne kremy,pomady,to vajicko z oriflaimu,holtovu mast nam radili-nemozme sa toho zbavit,vyzera to strasne akokeby tam mal otlacok od nejakej flaše-vkuse sa olizuje,ale neskutocne,ma to suche a cervene-lekarka mi povedala,ze je zbytocne ist na kožne,lebo to nie je exem,to je ako,ked sa detom spravi cervene okolo ust v zimnom počasí,v noci ked tvrdo spi,mam mu to natriet,natriem a on behom par sekund sa poutiera do rukava aj zo spanku-musi s tym olizovanim prestat-no ako?Mam ho zacat byt po ustach,ci ako 😀 ?Sa smejem,ale už som nešťastna z toho,strašne vyzerá a trva to uz 2 mesiace

petronesa
26. jan 2013

a skusili ste bactroban? ja som to tiež mala a prešlo mi to ttou mastičkou ale je na predpis

xenicka13
26. jan 2013

ja by som tej koznej isla

maznacik007
26. jan 2013

@adka_8 neviem odkial ste ale nam na taketo pomohla taka himalajska mast s dezinfekcnym ucinkom, kupovali sme to v takom obchodiku ako je tesco zlate piesky BA, taky Ind tam predava....poradi.

barcelona94901
26. jan 2013

calcium masť pomohla nám 🙂

adka_8
autor
26. jan 2013

ďakujem za rady žienky -problem je v tom,ze on aj mastičku poolizuje :D finom,prefinom všetko
@maznacik007píšem vam spravu

luciannka83
26. jan 2013

BIODERMA Atoderm PP Baume. Je to zjemňujúci hydratačný balzam na suchú až veľmi suchú oslabenú pokožku. Zabraňuje opakovanému vysušeniu. Poskytuje dlhodobú úľavu od podráždenia a svŕbenia a hlavne ukľudňuje pokožku hneď po prvej aplikácií. Nezanecháva mastný povlak, rýchlo sa vstrebe. Ja ho používam a som veľmi spokojná. Zaberá okamžite. Začervenanie zmizne do 5minút. Skús si pozháňať vzorku z lekárne a vyskúšaj, či by Vám to neurobilo dobre. Stojí síce cca12Eur 200ml ale má fakt dobrý efekt.

luciannka83
26. jan 2013

Alebo skús zajsť aj ku kožnej. Nič tým nestratíš. A synovi by som sa to pokúsila nejak vysvetliť, že to nesmie robiť, lebo ho nebudú dievčatá chcieť s takou pusou. A myslím si, že to je už jeho zvyk, že toto robí a že si to ani neuvedomuje.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika783
26. jan 2013

@adka_8 a nemôže byť, že sa tam darí aj plesni, tá má rada stále mokro a bohužiaľ tým, že sa synček stále olizuje tak jej to možno robí dobre. Čo tak vyskúšať citrovital kvapky z lekárne a masť by som skúsila homeopatickú Cicaderma. 🙂 Prajem nech to rýchlo odznie.

adka_8
autor
26. jan 2013

áno presne je to jeho zlozvyk-ono to fakt vyzerá ako ked su popraskané usta od zimy,lekarka mu to pozerala,vravela,ze je zbytocne ist ku koznej,lebo on si to zliže a este si nieco privodi,jednoducho musi prestat s olizovanim-on to zacal robit zaciatkom decembra v skolke a zacalo to tym,ze si vkuse žužlal usta,neviem,ci od nervov,ale chodil rad do skolky a stale mal zlupnutu kožu z pier dole,niekedy mu len tak visela,aj som mu vravela,ze ho budu boliet ustočka,ze to nesmie robit,natierali sme pomadou a zacal sa olizovat dookola ust potom,ale tym,ze on si to ani neuvedomuje a vkuse sa oblizuje,skričím na nho a vtedy prestane a poutiera sa-je tazko 3 rocnemu dietatu vysvetlit-on sa nedá ani vydierat,taky je vybabrany v tejto oblasti :D
@luciannka83 ale tu mast isto skusim-dakujem

adka_8
autor
26. jan 2013

@dominika1988 ked sa to objavuje na inom mieste,nebude to ten atopicky exem?
Lebo jemu to nemizne a ani nikde inde sa mu nic nevytvara-len vyzera akokeby mal vkuse usta pri pivovej fľaši 😀

siskaca
26. jan 2013

ak ho to moc svrbi skus mu to natriet fenistilom,je to gel

adka_8
autor
26. jan 2013

@gabika783 neviem,keby tam bola plesen,tak by to asi nejak mokvalo,ci nie?On to ma suche a cervene a tym padom si myslim,ze mu tam nejak stahuje pokozku a isto ho to svrbi ,preto si olizuje-len si myslím-tie kvapky su co,ak sa smiem spytat-ja sa bojim uz vselijakych kremov,lebo on si to zlize,aby nieco nedostal z toho,aj ked ho pozorujem cez den,ked mu to natriem a kricim na neho,on potom place,lebo kricim,mu vravim,ze ho bude boliet brusko,nesmie si to zlizat,ma tam krem-vyskusam tu biodermu este

siskaca
26. jan 2013

@adka_8 moja ma tiez taku suchu kozu na lickach a stale si do toho ide a sucha si to strasne,tiez uz s tym bojujeme asi dva mesiace,davala som jej uz vsetko mozne...strasne ju to svrbi tak jej davam ten fenistil gel a vyzera ze jej to pomaha...skus a uvidis

maznacik007
26. jan 2013

vola sa to himalaya herbals antiseptic cream daj si to do googla... ak fakt nam to pomohlo aj na tie molusca ... a aj na toto okolo ust to davam malemu .... co ma aj tvoj... aj moj sa tak olizuje a este ma aj dudel niekedy ... tak to aj zhorsuje ...

evko1
26. jan 2013

@adka_8 ja by som 100% sla ku koznej.Ma urcite viac skusenosti s tskymi vecami ako pediater.Neviem odkial si ale v Ruzinove je detska kozna ambulancia Dermason alebo Dermasan,neviem teraz presne kuknut lebo pisem z mobilu.Nam uz velakrat pomohla pani doktorka)))))) Musi ho to velmi palit.sa mu ani nedivim,ze to potom stale hryzie((

adka_8
autor
26. jan 2013

@siskaca my sme tento problem s ličkami mali,ked bol maly-len holtov krem zaberal a nakoniec kožná zistila,ze odrazu vela pribral,tak z toho sa vyhádžu vraj deti na líčkach,ked su male

adka_8
autor
26. jan 2013

@evko1 z Trebišova som,tu su kožný tak na milú jarmilu,ked mam tak povedat-nestazuje sa,ze ho to boli,len ked mu to natriem tak trosku stipe,ale uz ani neviem,ci fakt stipe,lebo ked mu poviem s usmevom nevymyslaj si,hned je ticho-hajzlík,mne to pride,ze len,aby som mu tam nic nedavala aby to nemusel mat nakremovane 😀

adka_8
autor
26. jan 2013

@maznacik007 juuj,ale to asi nejde u nas kupit,ze?Len same zahranicne stranky mi vyhadzalo,ale googlim dalej

evko1
26. jan 2013
maznacik007
26. jan 2013

@adka_8 ja som to kupila v bratislave na zlatych pieskoch ako je to velke tesco... tam ako je jysk je taky obchodik s takymi indickymi vecami a tam to maju ... aj take dobre caje a tak..

ano to presne to je...

evko1
26. jan 2013

@adka_8 tak to je skoda(((tak ti snad niekto poradi ozaj ucinnu pomoc.Drzim palce)))

gabika783
26. jan 2013

@adka_8 citrovital kvapky sú prírodné liečivo z jadierok grepfruidu, keby si to aj zlízal tak nevadí, lebo je to dobré aj na imunitu a okrem toho bojuje s plesňami a pôsobí protibakteriálne a lieči. A Cicaderma je vynikajúca mastička my ju používame na všetko, malému po nej miznú fľaky čo má okolo úst a na líčkach keď veľa slintá alebo keď všetko ocucával. Biodermu by som ja osobne neskúšala nakoľko je to komerčná kozmetika a určite neobsahuje len prospešné látky (ak vôbec nejakú) ale aj zaťažujúce látky. alebo ma napadlo ešte z JUSTu je jedna dobrá mastička, taká modrá a tá tiež zaberala na naše fľaky a ešte repíkový čaj. Ten je snáď na všetko xixixi aj pre mňa.

siskaca
26. jan 2013

@adka_8 to vazne?vobec som si to nedala do suvisu,ze by to bolo z pribratia...inak mala je dost tazka a velka,je to velky papkac...nam holtov zabral len prvy krat,ked som jej to potom natrela znovu tak sa mi z toho vyhadzala.

stanislava2
26. jan 2013

@adka_8 chudatko malé pri pohlade na maleho až mna pusa začala štipat.Skuste rybaciu mast mojim detom vždy zabrala pri bolavých mokvavých kutikoch.Skuste na noc viac poradit neviem.

adka_8
autor
26. jan 2013

@maznacik007 tak to objednam a skusimm,ked to je toto,citam,ze tam su aj vytazky z aloe
@gabika783 postupne asi skusim vsetko,lebo inak sa nedozviem,co zabera
baby velkeeeeee dakujem za kazdu radu,cením si to 😉

adka_8
autor
26. jan 2013

@stanislava2 skusala som rybaciu,nic z nej

adka_8
autor
26. jan 2013

@siskaca áno,ze ak dieta priberie viac ako by malo,tak sa to prejavi na lickach-su take akokeby drapľavé

ollako
26. jan 2013

Ahoj ked som bola mala olizovala som sa tiez tak ako tvoj syn, ale pod spodnou perou, neviem, co mi nato davali, ale viem, ze, ked som sa prestala olizovat zahojilo sa to, pamatam sa , ze to svrbelo, preto som si to stale olizovala....ale ako som sa to oducila netusim, asi som z toho vyrastla, vidno to aj na mojich fotkach z detsva