Syn odmieta sirup Depakine

lenka3008
3. máj 2022

Ahojte adi 1 a pol mesiaca užívame depakine sirup.zo začiatku to bolo ok ale postupne ako nám zvyšovali dávku už ho syn odmieta vypiť .Syn má 2 roky a je ťažké mu vysvetliť že musí.Skoro vždy mi ho vypľuvne.A keď sa mi podarí že ho prehĺtne tak ho strašne napína na zvracanie.Zajtra ideme k lekárovi na kontrolu tak mu to poviem ale chcem vedieť či mal niekto podobnú skúsenosť a ako ste to riešili . Ďakujem

kacena4
3. máj 2022

striekackou do lica a drz striekacku v puse aby nemohol skusnut a vyplut kym prehltne

sissy27
3. máj 2022

@kacena4 a potom mu držať aj ústa a nos keď začne zvracať...
@lenka3008 nevieš mu to zamiešať do džúsu alebo sladkej malinovky?

lenka3008
autor
3. máj 2022

@kacena4 veď takto som to skúsila aby prehltol ale jeho potom strasne napína až ho dusí a toto mu odmietam robiť.

lenka3008
autor
3. máj 2022

@sissy27 aj to dom skúšala ale ani tak On ten sirup tam stále cíti

joesvk
3. máj 2022

Keď budeš u doktora najbližšie, popýtaj si náhradu lieku v tabletkovej forme. Ja tiež mám problém skoro všetky sirupy do malej dostať. A keď jej dám nasilu o 5 minút všetko vyzvracia. Tabletku podrvíš a do niečoho dáš.

marzuz89
3. máj 2022

@lenka3008 ja som za jednanie na rovinu, a to aj s takto starymi detmi. Pokracuj vo vysvetlovani, ponukni mu naplnenu striekacku/davkovac, nech si vycucne sam, spravte si z toho zabavu. Vsimam si tu velmi vela, ze dietatko, ktore nechce lieky, ich dostava bud vzdy nasilu, alebo skryte v jedle, sladkych malinovkach a podobne. Synovi som vzdy hovorila, ze tento sirup je horky, tento slany, tento neprijemny, ale musis, aby si bol zdravucky. Vodu, caj ci tu malinovku pripravit na zapitie. 2r dieta uz vela rozumie. No ked ma zlu skusenost s narvavanim liekov nasilu, nebude to jednoduche. Ale vytrvaj, ponukni mu na lyzicke ci v striekacke, co je pre neho zaujimave, a nech si da sam