Syn nemá už 6. deň stolicu

luckalucka13
26. nov 2023

Maminky ahojte. Syn mi už asi piaty alebo šiesty deň nekakal. Užíva probiotiká každý deň, papá aj ovocie aj zeleninu, ale pije menej vody. Čistú mi vôbec nechce, tak robíme čaje. Dala som mu dnes Lactecon hneď ráno plus pupik na bruško. A ešte by som spomenula, že vlastne on ani netlačí. Nemá akoby potrebu kakať. Viete mi poradiť niečo domáce? HiPP slivkovu šťavu u nás dnes nezoženiem, cize nieco take, co by mu vedelo dnes pomoct. Easylax tiez nemám doma ale Lactecon je na zmäkčenie stolice, cize to by mu uz pomohlo. Je možné, že proste len nemá potrebu kakať? Tak dlho?
Ďakujem za každú radu a za ukludnenie, ze je to normálne 🥺 ďakujem

lenkav9
26. nov 2023

@luckalucka13 kolko ma rokov

anna777115
26. nov 2023

@luckalucka13 Nepíšeš, o ako staré dieťa sa jedná. Je rozdiel, keď nemá týždeň stolicu mesačné, plne kojene dieťa a rozdiel dvojročné dieťa , ktoré prijíma plnú stravu. Každopádne týždeň je dosť a treba to riešiť, podľa veku dieťaťa.

sella38
26. nov 2023

@anna777115 ved pise, ze je ovocie, zeleninu, tak mesiac mat nemoze.

deti95060810
26. nov 2023

berie aj nejaké lieky ?...

sella38
26. nov 2023

Osobne by som uz necakala a isla k lekarovi. Moze ist o "banalitu", ze dieta zadrziava alebo kludne aj zauzlene creva. Pozor aj na zadrziavanie. V urcitom momente to uz bez pomoci lekara nevytlavi, ak dlho zadrziava.

luckalucka13
autor
26. nov 2023

@lenkav9 1,5 roka ma. Uz to raz urobil takto, ze 6 dni nic, potom aa vykakal konecne. To bolo asi 2 mesiace dozadu .

luckalucka13
autor
26. nov 2023

@sella38 zauzlene creva myslim ze nie, on normalne aj prdi, vsetko ok, nema ani tvrde brucho, nic.. ani len netlaci.

luckalucka13
autor
26. nov 2023

@deti95060810 nie. Iba laktobacily dostava pravidelne každý den

anavixy
26. nov 2023

“Zauzlene creva” alebo teda ileus je nahla brusna prihoda, ktora je sprevadzana aj bolestou a hlavne je zastavena peristaltika, neodchadzaju vetry, clovek zvracia, urcite by nebola jedinym priznakom zapcha.
Skusila by som capik, glycerinovy idealne ale kludne aj od teploty ak ine nemas (aj ked ano uznavam ze davat lieky len tak je blbost..), slivky, slivkovu stavu, idealne aj vlakninj dlhodobo do stravy a tiez moze pomoct sirup lactulosa (volnopredajny) alebo Duphalac (na predpis). 6 dni je sice naozaj vela, uz by to chcelo nejaku intervenciu na podporu vyprazdenia, ale zasa ak je dieta ok, neboli ho brusko, nenuti ho na kakanie, tak by som az tak nepanikarila este. Pokial ide o dlhodoby alebo casty problem, bolo by vhodne pomyslat na ABKM.

januska12323
26. nov 2023

6 dní je dosť ak je normálne. Dala by som niečo čo preháňa napríklad slivky a teplý kúpeľ.

adamadent
26. nov 2023

U nás vždy zabralo avokádo.

medda_beda
26. nov 2023

@luckalucka13 Skús mu spraviť výživu z jabĺk.

anna777115
26. nov 2023

Na, takto staré dieťa je to dlhá doba bez stolice. Mala, som takéto problémy s dcérou a pomáhala jej laktuloza, ktorá zmäkči stolicu a nepôsobí laxativne, ani nespôsobuje kŕče.

luckalucka13
autor
26. nov 2023

@anavixy ma Lactecon, to je tiez laktuloza, dostal ju teraz druhy den a nic.

luckalucka13
autor
26. nov 2023

@anna777115 dala som mu Lactecon. To je takisto laktuloza. Druhy den hned rano som nasadila. Ale vobec nic. Ale prdi normálne, plyny normalne odchadzaju len proste nema potrebu kakat

eternity24
26. nov 2023

@luckalucka13 ja som zvykla dcére uvariť harmancekovo -feniklovy caj. Nechaj klasicky vyluhovat harmanček, ale slabší čaj a zopár zrniečok feniklu trošku povar, priveď vodu do varu, hod tam fenikel a nechaj vrieť tak minutku. Potom zmiešaj oba čaje. Ja som ale nikdy nedovolila aby dcérka nekakala 6 dni. Podľa mňa to je už veľa. Tento čaj som vždy varila keď 3 dni nekakala, tak na tretí deň. Vždy pomohlo. A spomínaš, že menej pije. Keď som prestala dojčiť moja tiež malo pila, ale ja som proste všade nosila pre ňu fľašu s pitím , fakt všade a tu vodu/džús som do nej vždy tlačila a vždy napominala aby pila. Až mi to slo na nervy. Ale pomohlo. Pitný režim sa už zlepšil a aj kakanie. Už kaka každý deň. Pri pití treba byt dôsledný a dbať, aby dieta dostatočne pilo. Ak je zápcha, tak nejaké opatrenia treba prijímať uz na tretí deň bez stolice. Ja som na to vždy šla prírodne, harmancekovy čaj, slivky, slivkovým kompót….Nikdy som nedávala prehanadlo…

luckalucka13
autor
26. nov 2023

Este dodam, ze vôbec nie je placlivy. Je uplne v pohode, ziaden problem. Pohybu ma dost, nonstop je v pohybe, ked nespi takze tym to asi nebude. Ziadne bolesti nemá ocividne

lenka_vi1
26. nov 2023

My sme mali ten problém do 2,5 roka. Nešiel aj 9 dní. Vyriešilo sa to samé časom. Nebol to žiaden zdravotný problém. Dávali sme paxabel a čipky.

luckalucka13
autor
26. nov 2023

@eternity24 vcera bol štvrtý alebo piaty den. On bezne totiz nekakava 3 dni. Nikdy nemal pravidelnu stolicu kazdy den. Preto som to skor neriesila, lebo viem, ze 3 dni su u neho bezna doba. A po troch dnoch sa vykaka pekne bez problémov. Je ale pravda, ze predtým, ako mu toto zacalo, mal stolicu aj 3-4x za den. To trvalo asi 5 dni tiez. Ale to zo zubov počítam, plus ma sople. No a teraz opačný scenar, ze zase nekaka vobec

luckalucka13
autor
26. nov 2023

@lenka_vi1 tak ste ma ukľudnila 🙏 a nemal potom problém vytlacit po tak dlhej dobe?

eternity24
26. nov 2023

@luckalucka13 áno, veď ja netvrdím že ma kakať každý deň, ale jednoducho ja by som už na tretí deň prijala nejaké opatrenie. Mne by to nedalo spať 😀

sella38
26. nov 2023

@anavixy moj syn "iba" nemal stolicu. Isli smr k lekarke, odtial ne rontgen,ktory mal tak katastrofalny, ze nam nechcel chirurg verit, ze sa nestazuje na bolesti a krce. A hnali nas na Kramare, lebo to vraj mozu byt aj zauzlene creva. Takze abo, bodaj by to bola len zapcha, ale ja ako matka by som sa urcite neuspokojila s tym, ze mi niekto na nete napise, ze neboj, to nic nebude. Sest dni je proste vela.

tamvtme
26. nov 2023

Moja.dcera ked mala problem s vyprazdnovanim, tak nam zabralo davat rano ovsene vlocky zaliate vriacou vodou, nechat napucat a potom do toho nastruhat jablcko....nejaky cas toto jedla kazde rano

eternity24
26. nov 2023

@tamvtme áno, aj nastruhane jabĺčko pomáha. Ja som ale zvykla nastrihat večer, nechať odstáť cez noc a rano prvé jedlo toto.

luckalucka13
autor
26. nov 2023

@tamvtme toto by som mohla skusit, asi mu to aj nasadím. Vlocky aj jablka doma mame 🙏

luckalucka13
autor
26. nov 2023

@tamvtme dakujem 🙏

domka222
26. nov 2023

Mojej pomáha teplý kúpeľ a harmančekový čaj

vakatko
26. nov 2023

Podusila by som jablká, hrušky s troškou škorice a olivovým alebo kokosovým olejom,
Ovsené vločky by som nedávala ked málo pije, ked už len troška s dusenými hruškami.

anavixy
26. nov 2023

@sella38 a vetry a peristaltika bola v poriadku?

sella38
26. nov 2023

@anavixy ano