Syn má zapálené oči. Je vŕba alergén?

zuzanal188
30. mar 2016

Zdravím, chcem sa spýtať či môže byť vŕba alergen. Syn má už asi 3 týždne, ale hrozne zapálené oči . Boli sme aj u očnej a už má 2x menenú liečbu, aj Zinat bral 10 dní, ale žiadna pozitívna zmena . Tak ma napadlo, že to začalo nejako potom čo mi boli natrhať bahniatka k Veľkej noci

janinah
30. mar 2016

Všetko môže byť alergén,ale teraz predpokladám,že nie je v kontakte s vrbou..Výter z tých očí robili? Ja by som šla k inej očnej lekárke príp.na alergologiu.

ada1313
30. mar 2016
luciaalex
30. mar 2016

Breza, vŕba, jelša, lieska sú jedny z najagresívnejšich alergénov spomedzi stromov. Ale jednorazový kontakt neviem či tak dlho doznieva. Možné to je, skúste testy U alergologa

zuzanal188
autor
30. mar 2016

@janinah u očnej sme boli, už 2 x menila atb kvapky do očí , najskôr si myslela, že vírus, teraz ako alergiu + bakteria, ale nezdá sa mi, že by bolo zlepšenie,,,zajtra skúsim alergologičku , uvidím, či nás zoberie, lebo tie termíny na obj. ,,no hrozné

gallathea
30. mar 2016

Zdravim,moj syn ma alergiu na liesku a vzdy mu zaberu kvapky Opathanol

pribinak
30. mar 2016

Nemusi byt ani v priamom kontakte, staci, ze alergén sa vyskytuje niekde v okoli a vietor uz zariadi svoje
Moze byt, ze kvitne az v máji, ale du dost vysoké teploty a mnohé rastliny začnú vďaka vysokým teplotám kvitnú o nejaky ten tyzden skor
Urcite von treba slnečné okuliare, kvalitne, aby si aspon trosku chránil sliznicu oka a po návrate dnu, treba vypláchnuť nos a dat si speey

anjelicek26
30. mar 2016

No ak tie bahniatka mas stale niekde dnu, tak asi vies, kde je problem, spakovat a vyhodit. Inak skutocne teraz vonku katastrofa pre alergikov, kvitnu najagresivnejsie stromy, otvoris okno a mas to vsade a ak su uz oci podrazdene, drazdi ich to nanovo. Na alergologiu sa termin teraz v podstate zohnat neda, ale volno predajneho je toho dost, v lekarni ti poradia. K tomu okuliare, pravidelne umyvanie tvare, nech ten pel s obocia a mihalnic este nenapada viac do oka...