Syn má už 5 dní teplotu, ktorá neustupuje

forever
23. mar 2016

Syn ma uz 5. den teploty 38.2 ,davam mu Nurofen sirup,klesne mu je zivy a ak mu nedam sirup,znova teplota.Nechapem s coho nic mu nie je,akurat ma cervene oci a kyve sa mu prvy zub a to ma 5.rokov.Sme v zahranici a tu sa objednava k obvodnemu doktorovi a ten ma plno,az 4.aprila,jedine pohotovost.Vie mi dakto poradit co mam robit asi cakat by som nemala,ze sa stane zazrak a teploty ustupia,hejze?

janickadr
23. mar 2016

@forever Kup si v lekarni CRP (C- reactive protein) test, z jednoducho odobratej vzorky krvi (kvapky) zistis, ci ma virozu, vtedy bude CRP nizke, a mas len cakat, kym to prejde.., alebo, ak bude CRP vysoke, bude potrebovat antibiotika, lebo choroba bude mat bakterialny povod, vtedy by si mala ist na pohotovost. U nas stoji dvojbalenie tohto testu cca 14€ a v baleni je vsetko, co potrebujes k tomu vysetreniu, okrem dezinfekcneho prostriedku.

forever
autor
23. mar 2016

janickadr velmi pekne dakujem .Pre nas by to bolo najlepsie riesenie ten test s kvapky krvi,len ci to tu v Anglicku zozeniem,uvidim,idem hned zistit.Pekny vecer prajem 😉

ruthike
23. mar 2016

@forever tiez zijem v uk - daj vediet ci si to zohnala. PS - to mas otras gp practice. Nas gp nas vidi v den ked zavolam. Zavolaj znovu a domahaj sa terminu, povedz, ze sa jedna o male dieta a mas obavy, ze ide o infekciu a moze sa mu to rozsirit do krvi... Slusne, ale razne - keby daco pouzi frazicku, ze toto nie je Safe Practice a chcela by si hovorit s practice manager. Ked ani to nezaberie, tak by som tam zasla osobne a domahala sa pisomne, ze ti dali termin az o dva tyzdne... to nemaju radi, nakolko je to dojst pritazujuca okolnost pri zdravotnom pochybeni. Rozumeli ti dobre po telefone. Mne nerozumeli prvy polrok cez telefon🙂

forever
autor
25. mar 2016

@ruthike v lekarni som zatial nebola zhanat ten test CRP,lebo znama mi povedala ze tu to nepraktizuju.Ale urcite si ho donesiem zo Slovenska,lebo boli sme na pohotovosti a 2.a pol hodiny sme cakali,to by nic nebolo,ale uplne zbytocne,ze ma trocha zapalene hrdlo a ze ked mu davame Sirup Nurofen a klesne mu po podani teplota,tak je vsetko v poriadku,takze nam nic nepredpisala pani doktorka,strata casu....ale malemu uz kazdym dnom je lepsie 🙂 Ps : ja a moje deti uz telefonicky neobjednavam k GP,lebo sa neoplati,stale ma plne,to je inac povodom Cesky doktor,objednavame sa online,aspon viem kedy ma volny termin 🙂 akoze objednaju nas aj v ten den ,ako minule,ale Pakistanec doktor,hmmmm,co ja viem,ale co sa budem stazovat,ved GP ,si mozeme zmenit kedykolvek 🙂

nell77
25. mar 2016

Ahoj aj moj mal 6 dni vysoke horucky a CRP nizke tak si mysleli ze virus...avsak potom som dala urobit krv a bola mykoplazma,cize nie nakteria nie birus ale mykoplazma..a tu prelieci len antibiotikum Klacid...teraz u nas velmi rozsirene taketo stavy ,vela deti horucky a ked nie su preliecene,vracaju sa....treba podrobne vys,..pa

forever
autor
25. mar 2016

@nell77 Ano mas pravdu,tie teploty ked trvaju 5 az 6 dni.....Tak v tele nie je nieco v poriadku.My sme v Anglicku a tu krv len tak nezoberu,skoda,zlate Slovensko.Bojim sa ze nie je prelieceny a ze sa mu to vrati a tie antibiotika ako pises Klacid,budes taka dobra napises mi ci su v tabletkach a ze Klacid 250 ? alebo?

koniarova
25. mar 2016

Zlaté Slovensko. A my tu na tých doktorov furt nadávame.

dari226
25. mar 2016

ked ma len 38,2 nemusis davat nic telo samo pracuje a ked das sirup tak imunitnemu systemu vobec neurobis laskavost.nas najnovsi lekar odporuca len pri velmi vysokej teplote sirup a len polovicnu davku ako je na krabici pisane

milenka74
25. mar 2016

@forever u nas je ten Klacid aj ako sirup.Mne to deti uzivali a ja v tabletkach

natalka13
25. mar 2016

38,2 by som neznizovala liekmi. uplne zbytocne.

senta_sofia
25. mar 2016

@forever namatkovo som pozrela,na UK amazone je nedostupny,ale existuje,cize za opytanie nic nedas. Ak nie je nejaky malatny,podrazdeny, ja by som taku teplotu nezrazala, pockala by som aspon na 38,5. Inak mi napada len supnut nieco na imunitu, nieco ako inunoglukam, kolostrum, vitaminom C nic nepokazis a ak veris homeo, mozno nieco ako je u nas oscillococcinum skusit.

senta_sofia
25. mar 2016

@forever pozerala som ten CRP test,aby to teda bolo v kontexte 😉

beyka
25. mar 2016

Dobry vecer, nasa dcerka mala toto iste minuly mesiac, tiez 5 dni teplotu okolo 39. Syncek by mohol mat to, co mala moja dcera - piatu chorobu - je to virusove ochorenie. precitajte si nieco o tom na nete. teplota klesne, mozno sa mu potom este vyhodia cervene licka a bude ok. nevedela som o takej chorobe, bala som sa kvôli tej teplote, lebo ona nemava teploty... (nasa ma 4,5roka).

ruthike
26. mar 2016

@forever no by sme mohli aj zalozit temu🙂 my mame vsetkych gp anglickych, ale ja tam chodim len pre referral lebo take co mi oni naordinuju pre malych viem ja aj lepsie. Minule som sla z 4. Mesacnym babom, ktoremu sa urobila cysta na cele (nie typel:/ a dr mi vravi a ze ked mu to nevadi, takze co budeme riesit - uprostred cela cysta a pohoda!

ruthike
26. mar 2016

@ruthike dufam, ze malemu je ovela lepsie! Ale neboj pokial nebude prilis casto chory, nemusis tie atb riesit. Moja mala mala zelene sople 4 mesiace - urcite to bol daky streptokok, na sk by dostala atb, ale preslo to same🙂 a nemusela brat nic

forever
autor
26. mar 2016

@beyka Tak to prvy krat pocujem o takejto chorobe,citala som na nete,tak skoro vsetky priznaky co tato Piata Choroba ma ,mal aj moj syn.Na zaciatku choroby mal cervene licka,az som si myslela ze ho slniecko opalilo,bolest,hlavy,krizov a tyzden pred teplotami mal aj hnacky a teploty v noci mal aj 39.5.Tiez som sa bala.Teraz uz je na tom lepsie,len bojim sa ze sa mu to vrati a este sa chcem opytat,ako ste sa vyliecili,brala dcerka aj antibiotika?

kale13
27. mar 2016

@forever a bola si s nim u lekara? mojmu malemu vzdy zacinaju choroby a horucky v piatok, tak potom v sobotu volam NHS 111 a ti mi vzdy vybavia vecer Out of hours GP a ten vzdy predpise pri horucke ATB.. a vzdy mu to pomoze.. maly mal tak kasel 2 mesiace a z toho nakoniec zapal priedusiek a horucky a normalny GP, ze len kasel a nic netreba a az ked Out of hours GP dal ATB kasel prestal.. uz som myslela, ze bude kaslat do leta..

majka99999
27. mar 2016

@forever piata choroba je ako kiahne, nelieci sa atb a nemala by sa vratit, ak ju uz raz dieta prekonalo. Co sa tyka tej teploty, pri 38,2 nemusis davat nurofen, zbytocne chorobu predlzujes, telo sa brani teplotou. Ja radsej davam tekutiny a ak sa da, vypotit.

ruthike
27. mar 2016

@kale13 a v ktorom meste zijes? To je super, ze ti poslu out of hours gp

forever
autor
27. mar 2016

@kale13 ,boli sme s nim na pohotovosti,ale nic mu doktorka nepredpisala.Ale syncek uz je v poriadku,zrejme mal Piatu chorobu,to je nazov choroby,skoro vsetky priznaky mal,ide o bezny virus.Prvy krat pocujem ze vas GP vybavi hned na t.c.111,dobre vediet,lebo clovek pri 2.detoch v zahranici je vdacny aj za tuto informaciu.Dakujem za info a chcem sa opytat to vecer OUT OF HOURS GP pride k vam domov? co ako to je ?

ruthike
27. mar 2016

@forever tiez by som velmi rada vedela, lebo ked sme volali 111 nam neponukali - bud sme nezneli ako vazny pripad alebo su ti out of hours gp len v urcitych oblastiach. Da sa objednat sukromne stoji to okolo 150 -250 libier, zavisi kde zijes

kale13
27. mar 2016

@forever
@ruthike na telefone sa pytaju vela otazok, takze oni odhadnu situacu, ja som v midlands, ma len 3r, tak mozno aj to zavazi.. on za tie 2 mesiace mal 2x horucky a prvy krat vracal, aj vodu... oba krat som volala 111 a povedali mi, ked je najblizsi out of office GP a bookli mi ho.. raz o 9 vecer a raz o 5 vecer, dokonca druhy krat mi najprv volal ich lekar a on sam navrhol, ze by ho mal vidiet GP a bookol mi ho a isla som tam s malym.. na 111 nie su priamo doktori a pytaju sa otazky co im PC vyhadzuje..ak nevedia spravne vyhodnotit situaciu tak daju tvoje cislo lekarovi a on zavola spat..

oba krat mu dali ATB.. medzi tym normalny GP nechcel riesit.. ale on mal toto iste aj vlani, tak som vedela, ze to bez ATB neprejde..

ale prvy krat ich zobral len raz a potom uz som ich do neho nevedala dostat vsetko vyvratil, naschval..dali mu aj sirup proti vracaniu ale to bol boj dostat do neho.. on ma reflux tak si nemusi ani prsty davat, ked chce vracat..a kedze horucka klesla tak som ich prestala davat, bala som sa, ze bude mat bacteria resistance, kedze ich aj tak v sebe neudrzi.. kasel neprestal.. GP neriesil a ked sa horucky vratili tak mu dali opat ATB a teraz som uz vygooglila ako mu ich dat.. som ich miesala do 1lyzicky nutely.. s problemami, ale dobral ich.. inak ten out of hours GP povedal, ze to nie je ok aby mal kasel 2 mesiace a ze normalny GP ma urobit testy.. nastastie ATB zabrali a kasel presiel..

ruthike
27. mar 2016

@kale13 poznam 111, a mala 2 roky, ale zijeme v Londyne, tak je to na nich privela:/

Atb sa nemusis bat dobrat, praveze treba lebo ked nedoberiws prave vtedy sa ta oddolnost bakterii vytvori. Ak sa doberie, bacily su eliminovane, ale ak sa nedoberie, len sa oslabia a naucia sa odolnosti

kale13
27. mar 2016

@ruthike praveze on v seba mal len prvu davku, vsetky ostatne pokusy, bud este vyplul ako som sa snazila dat striekackou alebo vyplul jogurt a este naschval aj to trocha co sa donho dostalo vyvratil.. takze mysim, ze bolo lepsie prestat, lebo tam nemalo uz co zabrat.. som sa docitala, ze v takychto pripadoch treba ist pytat dalsie davky a sa vacsina znehodnoti..ale u neho vtedy nebola sanca.. som sa bala, ze bude dehydrovany lebo najprv aj vodu vracal 2 dni a ani tie hydratacne roztoky nechcel pit.. a potom pokracoval vo vracani 3 denne, hlavne kvoli ATB..

forever
autor
27. mar 2016

@kale13 Je super ze mate dobre skusenosti s Out of hours GP,lebo u vlasneho GP VELMI NEPOCHODITE,TAK AKO AJ MY. Stale je Vsetko v poriadku,vsetko prejde samo.Akoze ja nie som zastanca Antibiotik,ale niekedy ich fakt treba.....Uvidime ake my budeme mat skusenosti s Out of Hours GP 😉

natalka13
28. mar 2016

@ruthike len male percento zelenych hlienov su bakterialneho povodu. keby tie u tvojej malej boli tak behom tych 4mes pravdepodobne uz ma aj zapal stredneho ucha a predtym aj teploty.

ruthike
28. mar 2016

@natalka13 mozbyt, ale su ludia co su bezpriznakovymi nosicmi streptokokov, zlatych stafilokokov a inych kokov a nic im nie je. Ja som ako mala msla tak z zlateko stafilokoka. Pediater mi povedal, ze jedine co na take sople zaberievsu nizke davky penicilinu v priebehu 10 dni, takze to boli bakterie. Virus by i tak netrval 4 mesiace;)

ruthike
28. mar 2016

@natalka13 neviem ci to bolo sposobene soplami, ale mala pocas tych 4 mesiacov aj tri krat teplotove stavy a to niekolko dni plus kasel, len tazko sa da povedat bez sterov

beyka
29. mar 2016

@forever Prepacte, ze tak neskoro odpisujem, nebola som tu. Ano, brala ATB.

forever
autor
29. mar 2016

@beyka Ano ona brala Antibiotika ,aj napriek tomu ze Piata choroba je virusove ochorenie ? Mozem vediet ake ATB brala?