Syn má suchý dráždivý kašeľ a zistili mu reflux

tonkkaaa
9. okt 2021

Ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať ci sa niektoré z vašich deticiek tak trápia s refluxom ako my.
Syn mal suchý drazdivy kašeľ, ktorý sa mu vracal pravidelne cca po 3tyzdnoch, zistili mu reflux. Ako bábätko nikdy nezvracal, nemal žiadne problémy. Ako nám ho zistili dostali sme sirup gastrotuss, zmena stravy, vsetko bolo super a kašeľ nás prestal dráždiť. Rok bol pokoj. Ale opäť sa to vracia, nič sme nezmenili, a kašeľ nás opäť začína trápiť. Stretli ste sa s tým aj vy,že bolo dobre, ale akoby uťalo a co doteraz platilo už akoby nefungovalo? Ďakujem za odpovede

zuzana1333
10. okt 2021

@tonkkaaa my tiez mame reflux,treba ist ku gastrolekarovi predpise lieky na reflux asi omelrazil.k timu treba aj gastrotuss asamozrejme antireflux rezimmensiw davky jedla jest max 2 hodiby pred spankom.atd

evkat13
10. okt 2021

@tonkkaaa ano, aj my to tak mame :( teraz na jesen sa mu to zhrosilo opat, dostal lieky a preslo, ale nevymizli vsetky priznaky.. Tiez verim, ze sa z toho dostane 🙏

zuzana1333
11. okt 2021

@evkat13 ano?aj my sme na jesen zhorseni som nevedela,ze sa to moze takto horsit?robili vam aj hadicu??

tonkkaaa
autor
12. okt 2021

@zuzana1333 ani ja som nevedela,že sa to na jeseň môže zhoršiť, najhoršie na tom je to ,že lekár ten kašeľ pripisuje bežnému virusovemu ochoreniu 😏

tonkkaaa
autor
12. okt 2021

@zuzana1333
Ak sa môžem opýtať,ako sa reflux prejavuje u vás? Dakujem

evkat13
12. okt 2021

@zuzana1333 ano, vraj na jar aj na jesen je zhorsenie normalne.
Ano, robili

evkat13
12. okt 2021

@tonkkaaa samozrejme. Caste odgragavanie, budenie v noci, zápach z ust, bolesti bruska a ked je stav zhorseny az prilis, tak dlhotrvajuci kasel az "odhmkavanie" takmer kazdu chvilu.. Slabsie papa - neviem ci je dovodom reflux a tiez malo pribera - tiez neviem, ci je dôvodom reflux 🤷‍♀️

tonkkaaa
autor
13. okt 2021

@evkat13 no nás trápi ten kašeľ a tiež to "odhmkavanie" každú chvíľu, čo vám potom na utlmenie toho kašľa zaberá? Ja keď to včas podchytim tak ten kašeľ prejde hneď.

evkat13
13. okt 2021

@tonkkaaa ked sme este nevedeli, ze to sposobuje reflux, tak vyskusal rozne sirupy proti kaslu a nic. Zabrali az Costi alebo nieco podobne na reflux a behom cca dvoch tyzdnov uplne odznel. A vam?

tonkkaaa
autor
13. okt 2021

@evkat13 nám ešte len pri prvých príznakoch toho odhmkavania pomôžu kvapky Zyrtec, ale keď to neprejde tak ditustat. Len teraz ditustat sa úplne vytratil z predaja tak až mam strach co nás čaká

evkat13
13. okt 2021

@tonkkaaa aha, to sme ani neskusali. Dakujem za tip 🙂

tonkkaaa
autor
14. okt 2021

@evkat13 len tŕň Zyrtec je na predpis

tonkkaaa
autor
14. okt 2021

Ten malo byt 😅

evkat13
14. okt 2021

@tonkkaaa ahaa, nevadi.. Skúsim sa na to aspon popytat. Nam stale daju automaticky Costi

tonkkaaa
autor
14. okt 2021

@evkat13 skúste 🙂 aj keď vám možno povedia,že je to blbosť,ale mame to odskusane 🙂
Ďakujem za radu aj ja,pozriem sa na to costi. Želám vám veľa zdravíčka

zuzana1333
14. okt 2021

my mame omeprazol,moj ma uz 9 rokov, a wste aj gastrotuss,ale ze by mu to nejak extra pomahalo to veru nie😥skor mensie porcie,dieta, atd

evkat13
14. okt 2021

@tonkkaaa Costi sú tiež na predpis🙄
Dakujeme krasne, aj vam vela zdravicka❤️

evkat13
14. okt 2021

@zuzana1333 omeprazol bral aj on a robil mu zle :( to druhe nam zatial nikdy nedali.. Tiez mu lieky pomahaju len ciastocne.. Este neviem podla čoho sa to vracia.. Ci to spusta choroba, obdobie.. Alebo jedno s druhým 🤷‍♀️
A aku dietu dodrziavate? Co vsetko vynechavate?