Syn má alopéciu

lara1128
30. apr 2023

Ahojte, syn má alopeciu,od minulého roka to riešime základné vyšetrenia sú v poriadku, štítna v poriadku. Psychológ mi vravel ze je introvert. Minuleho roku počas letných prázdnin mu ložiská zarastli a koncom prázdnin sa znova objavili a pretrvávajú dodnes. Posledné dni sledujem ze sa rozširujú aj na iných miestach. Vyzerá to tak ze to bude zo stresu zo školy. Co s tým mám s ním navštíviť znova psychológa?

aristka
30. apr 2023

@lara1128 ti sa pytas na mk ? Veď ty komunikujes s dietatom ,nie my a ak mal problem ma byt niekde v sledovaní.

lara1128
autor
30. apr 2023

@aristka keď si čítala poriadne je introvert a teda nechce veľmi komunikovať a hlavne svoje pocity.
Sledovaný samozrejme je no ako som písala všetko máme v poriadku no ložiská sa vytvárajú.
Nemusíš byť hneď útočná - radšej sa zdrž komentárov

whatever1
30. apr 2023

@aristka Na tomto fore su aj zdravotnici a aj ludia s rovnakym alebo podobnym problemom. Urcite jej dobre padne sa s niekym o tom porozpravat. Nechapem tvoju reakciu.

lara1128
autor
30. apr 2023

@whatever1 ďakujem

aristka
30. apr 2023

@lara1128 nechapem,preco som utocná ,zjavne v sledovaní nie je ,ked sa pytas na psychologa u ktoteho niekedy bol a dalej co ? Staci jedno sedenie a hotovo ? Toto je praca na dlhsie a ked mas pocit,ze nie je ok , vyhladam pomoc ...
@whatever1 fakt sorry ,ale ty vies co je moja profesia , más pocit , ze hocijaky zdr.tu zdiagnostikuje dieta cez web ? Nehovoriac odbor psychologie nie je medicinsky ,ked uz tak ....

whatever1
30. apr 2023

@aristka chod uz spat radsej

taktotedanie
1. máj 2023

Ocne vys ma tiez?

pribinak
1. máj 2023

Mizno by som skúsila psychoterapie. Hľadaj niekoho kto sa venuje psychosomatickym prejavom

dadis
1. máj 2023

@lara1128 Mame v rodine 2 pripady (bratia), dlho skumali pricinu, ako najpravdepodobnejsiu uviedli boreliozu z kliesta

cairka
1. máj 2023

Riešili sme to v 3-4 ročníku. U nás pomohla zmena školy. Ale doteraz ( je už na sš) má jedno ložisko , kde to proste nerastie.

zuzanna33
1. máj 2023

@lara1128 posilnite vitamíny železo hlavne a skúste alternatívnu medicínu pomáha a ešte predtým treba kožného lekára navštíviť je na to taká vodička ale je agresívna na pokožku hlavy keďže je na chemickej báze. Je to spôsobené nedostatkom vitamínov, nadbytkom hormónov a samozrejme stresu. Neuškodí aj dávať na postihnuté miesto ricínovy olej 100%lisovany (lekáreň,DM drogéria)

lara1128
autor
1. máj 2023

@taktotedanie áno hneď prvé sme riešili očné, kožné, zubné, odbery, psychológ a endokrinológia

lara1128
autor
1. máj 2023

@dadis a borelióza sa nezistí z bežných odberov?

lara1128
autor
1. máj 2023

@zuzanna33 u kožného sme boli aj vodičky sme aplikovali a nič

matabb73
1. máj 2023

@lara1128 podľa mňa potrebuje psychológa. Niektoré deti sú veľmi citlivé a zle znášajú stres. Ja som so synom chodila k psychologicke kvôli ADHD a konfliktom v škole a veľmi mu to pomohlo. Neváhaj a čím skôr choďte na terapiu. Môj syn absolvoval autogénny tréning a po ňom som mala zrazu kľudné dieťa. Dovtedy kôpka nervov.

lara1128
autor
1. máj 2023

@matabb73 no práve aj on začína byť strašne nervózny nervaci sa za hluposti

matabb73
1. máj 2023

@lara1128 tak teba ísť.

dadis
1. máj 2023

@lara1128 Z beznych asi nie. Su testy na protilatky.

ankare
1. máj 2023

@lara1128 skús napísať do skupiny Zdravotníci na MK. Držím palce!

veselo_neveselo
1. máj 2023

Urcite u psychologa, ale nielen syn, ale aj vy, rodicia. Aj vy sa musite naucit, ako mu pomoct so stresom, a nepridavat mu. A rozpravat, rozpravat, doma vytvarat pozitivne, bezpecne prostredie.
Ja by som sla az tak daleko, ze by som zmenila skolu keby bolo trrba, ale to musite zistit, co ho tak strasne stresuje.

A este, konicky, sport ma? Ak sa vam da, skuste bojove umenia - tam sa okrem tela posiluje aj sebevedomie, spracovanie emocii, takze aj mate fajn klub niekde blizko, mozno by to bol pekny sport.