Syn má 4 dni hnačku

moly09
24. jan 2023

Ahojte malý má už 4 dni hnačku moc nepapa vodu pije snažím sa mu dávať...volala som lekárke tá mi nakázala suchú stravu a atď aj probiotiká mu dávam lenže on ju má stále má (len vodu) keď kaka tak plače ☹️s pohotovosťi má včera vyrazili že tam nemám čo robiť 👌 môžete mi poradiť niečo alebo mám zájsť lekárke osobne ? Ďakujem 🙂

marci77
24. jan 2023

skusali ste aj potraviny, napr. banan, cierny caj, co by mu mali trochu zahustit stolicu?
ak to trva uz dlho, tak potom treba asi ist pediatricke, nech urobia vyter a nech sa zisti z coho to ma a podla toho mu mozno daju aj lieky

inak probiotika by som tiez davala
kolko ma rokov?

janinah
24. jan 2023

Vek?

marianarem
24. jan 2023

@moly09 No ja som malemu davala pri hnacke Smectu 3x denne a potom este Kulisek na doplnenie mineralov. Inac moze byt aj dlhsie, moj pri crevnej viroze hnackoval tyzden.

moly09
autor
24. jan 2023

Má rok aj štyri mesiace

hilda08
24. jan 2023

@moly09 mojmu najviac pomohlo lacto seven kidd skúste, v pohode to zje je to ako cukrík, so smectou vzdy bojoval, uz na druhy den bolo lepsie

moly09
autor
24. jan 2023

@hilda08 dobrý deň smectu môžu aj také malé deti?

stanulienkat
24. jan 2023

Biogaia probio

moly09
autor
24. jan 2023

@stanulienkat to dávam

luccija
24. jan 2023

@moly09 má aj teplotu?choď k lekárke to je už dosť dni

moly09
autor
24. jan 2023

@luccija teplotu nemá 😏

jana_eyre_2
24. jan 2023

Smecta je až od dvoch rokov, podľa mňa skús zavolať ešte raz pediatricke či nie je niečo iné vhodné, to už má dosť dlho tak snáď vedia pridať niečo čo mu zahustí trocha stolicu.. keď je vírus, tak to odchádza také 3-4 dni, ale naposledy čo sme mali doma deti sa z toho nevedeli vyhrabať 7dni.. 🤦‍♀️ najmladší mi veľmi schudol, lebo mal aj sériu chorôb.. ono jediné čo je naozaj nebezpečné je dehydratácia, keď bude dostatočne piť, tak ono to nakoniec skončí..

Tak isto treba upraviť stravu, môžeš kúpiť instantnú ryzovu kašu, zarába sa s vodou, čučoriedky sú dobre na hnačku, banán, piškóty, tycinky, hroznový cukor na energiu, kamilkovy čaj /len oparne je to alergén ak to ešte bábo nepilo/.. na obed mrkvu a ryžu, nič tukové, neskôr môžeš pridať kuracie prsia na vode.. skoré uzdravenie želam

hilda08
24. jan 2023

@moly09 nie

moly09
autor
24. jan 2023

@jana_eyre_2 ďakujem zajtra skočím lekárke pre istotu

iramka
24. jan 2023

@moly09 utekaaj kupit tasectan kids, dcere to velmi pomohlo, mala campilobactera, ak to neustupi, isla by som k lekarke, nam tasectan krasne zabral, nic ine nefungovalo...

anavixy
24. jan 2023

Presne tak, pre male deti je Tasectan, toleruju ho lepsie ako Smectu. Ryzu a ryzovy odvar a mozes aj Enterol kaspulku vysypat na lyzicku, rozmiesat v troske vody a podat.

domka222
24. jan 2023

Enterol malej dobre zabral

silvusias
24. jan 2023

To už je veľmi dlho, aby toľko trvala hnačka. Pre takéto malé detičky, to môže byť aj nebezpečné, isto by som išla k lekárke, nech ona poradí.

ivanka33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lely1234
24. jan 2023

@moly09 áno trvá hnačka dlho ako píšu. Ale zas u nás bolo niečo podobné. Syn mal hnačku vyše týždňa fakt voda zo začiatku aj vracal, pri kakani a umývaní zadku plakal. Lieky sme mali veľký problém do neho dostať keďže už je väčší a proste no bol to veľký boj. Nakoniec som lieky nechala tak a prešli sme len stravu. Mali sme šťastie že aj keď prvé dni nejedol len nejaký banán tak on pil vody na litre. Čiže dehydrovaný nebol. Nečítala som všetko ale ak ti pije vodu bude to ok. Jedol len banán, ryža s mrkvou, nejaké sucháre tyčinky a proste podobne veci čo sa môžu pri hnackach. a veľmi nám pomohli čučoriedky tie jedol že na kilaaaaaaa. 😀 Samo sa to upravilo a všetko bolo ok 🙂

moly09
autor
24. jan 2023

@lely1234 ďakujem banán mu dávam to papa😊

lely1234
24. jan 2023

@moly09 dúfam že to budete mať čo najskôr za sebou. Nepríjemné tote ochorenia 🙄🙂

moly09
autor
26. jan 2023

Dobrý deň po kolko vám zabral tasectan? Ďakujem