Syn je astmatik a nemôže sa nadýchnuť

mima2406
22. júl 2021

Môj syn je astmatik, berie lieky aj spreje, stáva sa mu ze sa nemôže nadýchnuť, je to hrozný pohľad na neho. Musím ísť s nim na balkón aby bol na vzduchu. Nemá niekto skúsenosť co robiť?

didi2102
22. júl 2021

@mima2406 nemá neake ,,záchranné spreje,, ? Konzultovala si s lekárom? Inak mohlo by pomôcť ísť ku otvorenej chladničke sa nadýchať toho vzduchu,mám astmu diagnostikovaný už 18rokov ale vždy mám aj ten sprej,ktorý je len prípade záchvatu prip stazeneho dychania

mima2406
autor
22. júl 2021

@didi2102 mame Flixotide a Ventolin.

mima2406
autor
22. júl 2021

@mima2406 stalo sa mu to pred chvíľou, ráno budem volať doktorke.

didi2102
22. júl 2021

@mima2406 a ventilom mu nezaberá? Povedala si to dr? Syn ma koľko rokov?

mima2406
autor
22. júl 2021

@didi2102 ma 12r.

didi2102
22. júl 2021

@mima2406 možno mal záchvat, treba mu hneď strieknu ventolin a ísť a ním ku chladničke, k dr určite choďte , možno mu bude treba iné lieky,prip poradi

mima2406
autor
22. júl 2021

@didi2102 dala som mu 2 v streky Ventolinu, teraz leží na zemi že mu je lepšie keď leží.

didi2102
22. júl 2021

@mima2406 ja som napr bol v 14r pol roka na liečení Tatrách,z ničoho nič som v kuse kašľa,pomohli mi tam,teraz mám 31 je to lepšie neberiem nič aj keby som mala ale nepotrebujem to

mima2406
autor
22. júl 2021

@didi2102 kúpele som vybavila čakáme na odpoveď, ráno budem volať, ďakujem za radu.

maris5
22. júl 2021

Daj mu ten Flixotide. Ak uz sa nemoze nadychnut treba silnejsi liek, s kortikoidmi. Ak nepociti ulavu treba volat zachranku.

lulamx
22. júl 2021

@mima2406 niekedy treba ist na pohotovost. najma ked nezaberu spreje. vtedy treba medrol/prednison a to by mal davkovat lekar. ak nezaberie, podava sa adrenalin. ale tam sme sa, nastastie, nedostali.

mima2406
autor
22. júl 2021

@maris5 ok ďakujem

mima2406
autor
22. júl 2021

@lulamx zatiaľ je to ok keď leží na zemi, uvidíme ako bude do rána.

pribinak
22. júl 2021

@mima2406 more je hotový zázrak, neodporučila Vám doktorka pobyt pri mori?

janulik270
22. júl 2021

Ventolin je dobry liek.Mam.znameho co je astmatik a casto ma problem.sa nadychnut ventolin si chvali ak je slaby tak treba zajst k lekarke

mima2406
autor
22. júl 2021

@pribinak boli sme minulý rok, bolo dobre tento rok koli covidu sa dovolenka nekoná.

janinah
22. júl 2021

@mima2406 prosím netráp to dieťa a choď s ním na pohotovosť.stazene dýchanie je hrozný pocit.NECAKAT do rána.

lienka.7
23. júl 2021

@mima2406 mna ako malu ucili po aplikacii spreja si lahnut na chrbat, pokrcit nohy, pravu ruku na brusko a zacat pomaly dychat do bruska ako do balonika... sustredit sa na dychanie a na rastuce brusko. Tiez zachvat nie je len tak... nieco mu muselo "nezapasovat"... vonavka, alebo aj para v kupelni mne robievala velmi zle.
A urcite ked je to caste... smer lekar. Mozno ine lieky. Drzim prsteky 👍👍👍

klip0
23. júl 2021

Ja mám astmu od roka a pol. Treba mať pri záchvate ruky hore, akoby okolo operadla stoličky alebo oprieť na niekoho plecia, roztiahne sa tak hrudník. Nelihat si na chrbát, keď ľahnúť tak niekoľko vankúšov a spat akoby až v sede. Hlavne eliminovať spúšťače: prach, roztoče, pele, cigaretový zápach, vône-vonavky, parfémy, aviváž, domáce osviežovače vzduchu, vonné sviečky..., stres, nedoliečena choroba...
Počas záchvatu z vás musí cítiť pokoj a treba ho ukludnovat, nesmie sa viac vystresovat.
Neviem koľko má nasadenú liečbu, ale ak dlhšie a stav sa nemení, treba konzultovať s lekárom a zmeniť lieky.
Už keď ma diagnostikovanu astmu a máte lieky doma a viete o čo ide netreba ani sanitku ani pohotovosť. Ale samozrejme keby aj po podaní liekov nevie dýchať a dusi sa, tak volať záchranku alebo utekať k lekárovi

mima2406
autor
23. júl 2021

@janinah všetko je v poriadku dala som lieky a spal celú noc.

klip0
23. júl 2021

@mima2406 inak mne keď sa zhorší stav a zacnem mávať záchvaty, tak aj soľná jaskyňa mi pomôže, len treba chodiť často a pravidelne a to je aj finančne trošku viac.
Doma používame čističku vzduchu, hlavne teda v izbe kde spím a cítim rozdiel. Aj ozonom sem tam prečistime byt. Aj okolo postele aby nemal prach, pod posteľou atď. Máme aj taký vysávač s UV svetlom a vysávame s tým posteľ a fakt veľa to vytiahne, až sme boli v šoku lebo sme ju vydávali bežným vysávačom stále. A cítim zlepšenie. Aj soľná lampicka k posteli na nočný stolík troska môže pomôcť.
A neviem či vás lekárka učila ale sú rôzne dychové cvičenia a je dobre takto posilovat pľúca.
Mne inak najviac pomohlo keď som začala aktívne cvičiť, neskôr na profi úrovni, ale to som už bola troska staršia ako tvoj syn teraz a vedela si odsledovať telo. Ale aspoň niečo v miernejsej forme tiež pomôže určite. Držím palce 🙂