Syn chodí cikať 3x za 5 minút

31. jan 2022

V poslednej dobe ma syn problem že keď ide cikat, za chvíľu sa pyta znovu a potom zase znovu. Takto ide cikat niekedy aj 3-4x za veľmi krátku dobu. Nachladnuty nie je. Dnes rano aj povedal že ho boli pipik keď cika (to mozno kvôli tomu že v noci necikal, obcas aj mna rano boli keď zadrziavam z noci). Inak sa nesťažoval. Isli by ste ku doktorke ? Alebo nejaké typy ?

sweet20
31. jan 2022

podla mna ma zapal mocovych ciest.. treba ist k lekarovi lebo moze to mat vaznejsie nasledky.. ja som par dni nesla k lekarovi a prisla som v hodine dvanastej tak,ze som uz ani nemohla lezat na pravej strane lebo mi uz ten zapal siel na pravu oblicku

autor
31. jan 2022

@sweet20 babka je sestricka, davala mu do mocu tie papieriky a tie neukázali nic

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. jan 2022

@mb2021 a ako sa to zisti?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubbie
31. jan 2022

Zisťujú, či je prítomná krv v moči, laboratórne vyšetria moč na baktérie. Aj do 1 hod keď je odberové centrum blízko.

lubbie
31. jan 2022

Ale pravda je, že používajú aj tie prúžky, rôzne farby, môjmu synovi to hneď videla na prúžku. Ale dala aj moč na rozbor. A keď ukončil liečbu antibiotikami tak aj potom.

anjelicek26
31. jan 2022

Tie papieriky su fajn, ale zo skusenosti az o 1-2 dni ukazu... ten zapal sa "musi trosku rozbehnut", aby zareagovali.

autor
31. jan 2022

@mb2021 myslim že ak z tých papierikov Tak tak sme to už vyšetrili to je v poriadku

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
althejka
31. jan 2022

Moze mat iba problem s predkozkou. Ak ho pobolieva alebo stipe pipik , vsimnete si nejake zacervenanie ci opuch, prebieha zapal a to aj deti casto maju nutkanie na cikanie. Nie vzdy musi ist o zapal dolnych mocovych ciest.

simca06022011
31. jan 2022

treba nacikat, najlepsie rano, ak stihne predtym sa moze aj umyt, do skumavky/pripadne dvoch a odniest lekarke. Ja si viem ale predstavit, ze ho boli cikat a nevie sa na jeden raz poriadne vycikat? Moze mat potom aj iny problem ako nejaky "bakterialny".. cize isla by som na kontrolu s nim.
Inak ti poviem, ze mne kolkokrat nasli bakterie a kadeco v moci -v labaku a pruzky som vobec nemala zafarbene. Tiez ich mam "orientacne" doma v lekarnicke. Nakoniec vzdy skoncim u lekarky.

nikpa
31. jan 2022

Môže mať zápal a ešte mu ho ten papierik neukázal. Treba chytiť moč do skúmavky a poslať normálne na rozbor.